Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz Shinnokina #386 üzenetére

    Látom, a szövegértés nem erősséged, de sértő módon még így is képes vagy beleszólni egy egy éve tartó kutatásba, keresgélésbe, nyűglődésbe, ami számtalan levélváltással, posztolással, szakemberek felkeresésével IS járt. Ezért is volt kár a hosszú kommentért.

    Akkor figyelj: egy Samsung S7 (2016) megcsinálja a szaggatásmentes videót. Egy S3 is (2012). Egy iPhone 6 is, ami 2014-es, sőt, egy iPhone 4 SE (2011) is szaggatásmentes videót csinál full HD-ban. 8 éves telefon. Ez az idei csoda MEG NEM. Xperia Z (2013) olyan videofelvételt csinált, ami lazán kenterbe veri a mai mezőnyt. Ezt én vettem fel 2013-ban Xperia Z-vel. Ezek után nem merném nyugodt szívvel kijelenteni, hogy 6 év alatt nem csak visszafelé fejlődtünk. Nem elgondolkodtató? Nem a 150 ezer Ft-ról van szó, hanem hogy elvileg fejlődik a technika és elvileg, már csak az akksik elhasználódása miatt is, rá vagyunk kényszerítve az időnkénti cserére. Csakhogy az Android Pie-jal szerelt eszközöknek nem megy a normális, folyamatos mozgókép mutatványa valamiért. Fizessek is és váljon számomra lehetetlenné az, amit korábban meg tudtam csinálni? Kösz, nem.

    Vajon véletlen, hogy a Pie-jal a Samsung megszüntette a manuális mozgóképfelvétel lehetőségét? És hogy tiltja a telét, meg a Xiaomi is? Aligha. Azt hiszem, elvárható hogy a mozgókép mozgó legyen, és ne néha, percenként többször, egy-egy másodpercre álló. Ha ezt nem látod be, megkérdőjelezném a beszámíthatóságod. Szerintem pl. legközelebb szavazni ne menj a biztonság kedvéért, meg autót se vezess. Oké? Komolyan mondom, az agyam eldobom az ilyen dilettáns fos kommentektől. Jól felpaprikáztál, baszkikám. Így vasárnap délre. Köszi!

    A P20 Pród volt amúgy pont az egyik első, aminél ez téma volt. Attól, hogy nincs kanalad hozzá, a jelenség valós. 2019-ben legalább 7, de lehet, hogy 10 telefonom volt részben épp emiatt, az egyetlen elvárásom pedig az, hogy legyen elfogadható a képminőség (ezt a szintet mindegyik telefon lazán megugorja 2019-ben), és ne szaggasson a kép (ezt meg egyik se, talán csak az LG G8X). Sajnos az iPhone XR ára makacsul tartja magát, anno még rá is fizettem, mikor P30 Próra cseréltem, azóta meg folyamatos a kálvária, mert semmi sem hozza az elfogadható minimum szintet, a telefonjaim meg elértéktelenedtek, nincs pénzem jelenleg Almára visszamenni. Pl. Mate 20 Pro sem képes erre "gyárilag", csakis a Manual Camera nevű appal van folyamatos képe. A gyári appal nem csak szaggat, de még okádék fos szar minőségű is a mozgókép a 15-20 mbites bitráta miatt. Ami már 2012-ben is ciki volt. Az élő fába meg tudod azok kötnek bele, akik hiányolják a Snap 855+-t ennyi pénzért, meg a 8 giga ramot, a vezeték nélküli töltést meg a 256-os háttértárat meg a 60 fps-t meg a szuperlassítást. Én mindet LESZAROM, csak ne szaggasson az a kurva mozgókép. Engem Te ne vegyél egy kalap alá az "örök elégedetlenekkel", egyetlen szempontom van, a mozgókép. Felőlem még a kijelző is lehet repedt, az értesítések is bukdácsolhatnak, csak ez az egy legyen jó, meg kibírjon egy napot egy töltéssel. Mondom: egész egyszerűen Pie a probléma neve. Vagy ami még lehetséges, a relatíve nagy méretű szenzor a global shutter hiányában - egész egyszerűen képtelen hibamentes mozgóképre. De ez még nem biztos, még nyomozok, szerintem ez hülyeség, egy fotós kollégám vetette fel.

    Amúgy az hobbim, hogy filmeket forgatok, és a mobilokhoz való gimbal ötödannyiba kerül, mint a fényképezőkhöz való. Van MILC-em és közép-csúcs bridge-em, de a "kocsizást", na jó, a steadicamet szeretném továbbra is telefonnal csinálni, mivel remekül alkalmas rá, fantasztikusan látványos, főleg ultra wide lencsével (ami fényképezőhöz annyiba kerül, mint egy komolyabb telefon), főleg, ha nem élesíti túl a képet. Ezt meg tudtam csinálni fél évvel ezelőtt iPhone XR-rel, meg egy éve Oreón Samsunggal, és nem tudom rendesen megcsinálni most. Márciusban forgatok filmet legközelebb, ha addigra nem rendeződik, biztosan búcsút intünk egymásnak, de lehet, hogy a Google-nek is.

    Ez nem profi szint, ez a minimum, amit mozgóképnek lehetne nevezni, nem bughalomnak.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák