Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bazijoli

    csendes tag

    válasz AZ_ #2158 üzenetére

    Üdv !
    AZ_ ! Abból amit leírtál nyílván van igazság, de szerintem nincs olyan telefon ami minden szempontból tökéletes, hacsak nem vesszük a régi telókat amik csak telefonálásra és sms írásra voltak alkalmasak.
    A " nem teszik" oldalról egy dolgot átrakhatsz a "pozitívumai" oldalra! A teljes billentyűzetnél az o betű hosszabb nyomásával megkapod a ó,ö,ő , míg ugyanezzel a mozdulattal az u betű mögött ott figyelget az ú,ü,ű. :)
    Szép napot !

    "Always look on the bright side of life "

  • Mieza

    tag

    válasz AZ_ #2158 üzenetére

    Minden vélemény fontos, de az én sosem mondanám, hogy nem ajánlok valamit, mert nálam pont egy hibás, rossz szoftverrel ellátott telefon van.
    Ami a nem tetszik oldalon van nálad, és fagyáshoz, újrainduláshoz vagy lassúsághoz kapcsolódik, az nálam például ismeretlen. :)
    Igaz a leírtakból van amit én nem is használok, mert nem látom értelmét.

    De tudomásul kell venni, hogy ez a telefon nem a munkára van kihegyezve, ez szerintem egy multimédia telefon, ezért legyen szép és nagy a kijelző, szóljon jól, és könnyen, gyorsan lehessen használni. Szerintem ennek tökéletesen megfelel.
    Komoly munkára más telefonok vannak, más paraméterekkel, tudni kell dönteni, kinek mi a fontos.

    Szóval én ajánlom mindenkinek, aki pl. egy W sorozatú Sony Ericssonról akar váltani, akinek a multimédia rész a fontos.
    Aki viszont munkára akarja használni, normális navigációval, az inkább válasszon egy Windowsos mobilt.

  • zack

    nagyúr

    válasz AZ_ #2158 üzenetére

    Erősen szubjektív a véleményed, és itt a topikban a nagy átlag véleményével teljesen ellentmond. :U
    Valószínű az lehet a gond, hogy rossz telefont választottál magadnak felhasználhatóság terén. Ebben nem a telefon és a szolgáltatás kínálata a hibás, hanem a nem körültekintő választás a részedről.
    Amiket írtál negatívumokat...ezek olyan hibák, amik folyamatosan ismétlődnek a topikban, tehát semmi negatív újdonságot nem közöltél véleményként, csupán annyit amennyit már mindenki tud, és esetleg 1-2 ember tapasztalt is. :U Nekem még pl. sosem fagyott a böngésző, és az email lekérésekkel se volt még problémám.
    Talán a kamerát a kelleténél jobban lehúztad, közel sem annyira rossz, mint ahogy beállítod... :F Természetes fényben, borult és napos időben is kifejezetten jó képeket csinál. Mesterséges fényben nem brillírozik az tény, de nem az a szerepe az optikájának, mint ami egy Nikon compact fényképezőnek. Az összes GSM kamerába szerelt optika gyengélkedik mesterséges fényben. Persze van 1-2 kivétel, ami jobb az átlagnál, de ott meg más, esetleg súlyosabb problémák vannak.
    Tény hogy filmet kell konvertálni...de elgondolkodtál azon, ezt a funkciót mennyire sűrűn fogod használni? És nem csak te...bárki. Lehet olyan szélsőséges helyzet, ahol az Arena-n fogsz filmet nézni, de ez nem a mindennapok kérdése úgy gondolom. A progik többsége nálam legjobb minőségben 1h15p csinál meg 1db filmet. Magyarán ha éjjelre beállítom hogy csináljon meg 6db filmet, mire felkelek, kész lesz. 6db filmet meg mire megnézel a szélsőséges helyzetek egyikében, az elég sok idő lehet, szóval a konvertálás úgy gondolom nem nevezhető említésre méló hátránynak. :U
    A giroszkóp szvsz. nagyon profin működik, ezt sem értem miért húzod le. :F Sms írásnál kicsit lassabb, mint amikor egy fényképnél forgatod, de közel sem annyira lassú mint ahogy beállítod. Aki GPS-t akar használni úgyse ezt a modellt fogja választani. Az vagy vesz egy "only GPS"-t amit már megkaphatsz 20-25k-ért, vagy vesz egy nyílt OP rendszeres telcsit. Én inkább a külön GPS-t preferálnám, ha választani lehet, a google maps-et meg nem nevezném működő navigációs szoftvernek, zárt OP rendszeres telcsik nem navigációra készültek, ezt minden hozzáértő tudja. :U Talán akkor lesz változás, ha java-ra sikerül valamelyik sláger gps szoftvert megcsinálni, ami könnyen lehet, hogy csak ábránd marad.

    "Ha kell egy telefon ami látszólag sokat tud és "design"-os akkor ajánlott, viszont ha egy használható munkaeszköz kell, akkor alkalmatlan."

    Ezt inkább nem is véleményezem, mert szubjektív vagy sem, úgy baromság ennek a mondatnak minden egyes betüje ahogy van. :B

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • dejv

    tag

    válasz AZ_ #2158 üzenetére

    "opera-val és más java alkalmazásokkal inkompatibilitás"

    nekem az opera mini tökéletesen működik,igaz,nem a leggyorsabb a telefon wifije,de szépen el lehet vele böngészgetni

  • zack

    nagyúr

    válasz AZ_ #2214 üzenetére

    Ezzel megint csak nem értek egyet. ;]
    Használtam már iPhone-t pár órát, tudom milyen a kezelhetősége. Semmivel sem rosszabb az Arena, és nekem épp eléggé gördülékeny is. Amikor lapozol, ebben talán az iPhone jobb, de a legjobb definíció a "más" szót használni. Ha végig húzom gyorsba az iPhone-ban a névjegyzéken az ujjam olyan mint a szerencsekerék...pörög és pörög és pörög. Arena-n jobban bejön ha végig is rántom az ujjam van vége a görgetésnek. Nekem megy a youtube minden korlázozás nélkül, a google maps meg egy kalap meleg fingot se ér, szóval ez nálam nem mérvadó. Megmutatja a helyzetedet? :U Ez a funkció mire is jó? Olyan dilettáns embert még nem láttam aki csak úgy tudta helyileg hogy hol van ha a google maps megmondta neki. Te tudsz ilyet? ;]

    És persze...olcsób és jobb is az Arena, szóval ezt is rosszul tudod. Ezt mi eddig is tudtuk, ez nem számít hibának. Az az okos ember aki így gondolja ahogy mi. ;) Miért? Mert az Arena után nem hallod meg az iPhone-t max. csengetési hangerőn, mert az Arena nem forrósodik fel spontán az aksijától, a töltő csatija sem olvad meg, mert fém házban van, nem gagyi műanyagban ami reped, és mert karcálló kijelzője is akad az iPhone-nal ellentétben. Nem kell 3.0 OS vagy 3GS ahhoz hogy hangfelvételt készítsek egy beszélgetésről, és nem kell 3G-ről 3GS-re váltanom ami már tud 2009-ben a 3,2MP felbontású auto focus-os képeket csinálni, mert az Arena-ban alapban 5MP auto focus van. :U Videó felvételhez se kell 3G-ről GS-re váltanom mert az Arena alapból tudja. Nem 640x480-at mint az iPhone 3GS esetében...hanem 720x480-ban rögzít. Bluetooth-on könnyen és gyorsan tudok kissebb fájlokat, csengőhangokat, képeket gyorsban a sz. gépre küldeni, ill. mástól fogadni, iPhone esetében ez "only kábel", only iTunes progi, és a fogadás csak másik iPhone-ról lehetséges.
    Az aksi készenléti idő/beszélgetési idő kérdésben is fényévekkel jobb az Arena, főleg az aksi zabáló 3.0 OS után, amivel 1 napot se bír ki az iPhone erősebb használat mellett. :B
    Apple Store? Már csak hab a tortán. Ennyi negatív tulajdonság után, külön nem térek rá ki.. ;] :P

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz AZ_ #2269 üzenetére

    V10B_03 PORTUGAL (kdz).

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • duvi

    nagyúr

    válasz AZ_ #2269 üzenetére

    "5 mp-s kamera alig csinál jobb fotót mint az iphone 2-se, azt is inkább a led flash okán"
    Én ezt nem mondanám :N
    Szerintem határozottan jobb képeket csinál az Arena mint a "szappantartó"
    Próbáltam haver iphone-ját is. Van viszonyítási alapom.
    Semmiféle profi fotós tapasztalatom nincs.
    Feltoltam pár képet amiket spontán készítettem, hol utazás során, hol tesztelés céljából.
    Próbáltam három kategóriát kiválasztani. Makró, közeli, távoli.
    -makró: 1 2
    -közeli: 1 2
    -távoli: 1 2
    "Szerintem ár/érték arányt nézve a kettő kb azonos szinten van"
    Például Itt KM900 86eFt ezzel szemben a legolcsóbb iPhone 3G 8GB 129eFt.(ami ugyebár nem bővíthető külső memkarival)
    Nem áll szándékomban iPhone vs. Arena vitát indítani.
    Elismerem az iPhone minőségét is. :R
    De, hogy ár/érték arányt nézve a kettő kb azonos szinten van szerintem nem fedi a valóságot. :(
    Még mindig aránytalanul drága az iPhone és szolgáltatásokban messze többet nyújt az Arena.

    Lopottmotor:
    Gratula és sok sikert az Arenadhoz! :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák