Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz b.vr #31 üzenetére

    "Nem az a kérdés hogy fizikailag mekkora, hanem hogy apsc-n triviálisan nem kapod meg vele a 85 mm-nek megfelelő látószöget (sem)"

    A Sonynál ez nem gond, hiszen ott a kitűnő 55-ös Zeiss, ami mindössze 27 deka. De a magam részéről inkább egy 50-85 párost részesítek előnyben, mint egyetlen 55-öst. De nézzük csak Hogan véleményét a DX-es hiányokról:

    'So, what does Nikon need in the base for DX? The missing DX lenses are:

    16mm, 23mm, 58mm f/1.8 or f/2 primes that are priced/sized to DX
    12-24mm f/4 rework, 16-50mm f/2.8 VR, 50-135mm f/2.8 VR"

    Ebből 16-os minőségi natív valóban nincs Sony E-re és megértem azt is, ha valakinek hiányzik és nem akarja a Samyang 16mm f2 manuálissal helyettesíteni. A Fujinál van ilyen, de kérdés, hogy egy 320 ezer forintba kerülő 16mm-est tényleg APS-C szenzorhoz árazták? Szerintem nem, ugyanúgy, ahogyan a vele megegyező árú 56-ost sem.

    12-24 f4 nincs Sonyra, de van nála jobb: 10-18mm f4 és ez csak 225 g tömegű. De ebben a vitathatatlan bajnok a Canon 10-18-asa gyakorlatilag az összes rendszerben. Én egyébként a Sigma 8-16-ot használom és nagyon elégedett vagyok vele.

    Olcsó és fényerős alapzoom Canikonra van, Sonyra sajnos nincs, ami valóban komoly hiba, az összes tükröshöz viszont vannak jó alapzoomok. Az A6000-en egy Sigma 17-70mm F2.8-4 DC MACRO OS HSM Contemporaryt használok jelenleg, megy a PDAF, stabi, szem fókusz, minden.

    "50-135mm f/2.8 VR" - egy hasonló tényleg jól jönne a szokásos 70-200mm f2.8-ak helyett, de ezt sem érzem égető szükségnek. Itt is érdemes megnézni az egyébként kitűnő Fujit: 1 kilós az obi és félmillió forintba kerül. Szóval ez sem az a tipikusan APS-C árszabású és méretű változat...

    Sokszor az van, hogy aki ilyen árú és tömegű obikban gondolkodik, az FF felé veszi az irányt és nem azért, mert az APS-C annyira hiányos lenne.

    (#48) Ijk

    Nem törvényszerű, hogy mindene kisebb egy milcnek, de elég komoly különbségek lehetnek hasonló tudásszint mellett is. Például... Elviszem a gépet kitobival várost nézni egy kis övtáskában, ami azért nem rossz ám.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák