Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz Dare2Live #124 üzenetére

    A magukat prémiumnak tituláló márkák felára manapság egyre kevésbé elfogadható és a piac is egyre kevésbé fogadja el, nem véletlen írod azt amit igazol, hogy szinte minden hw csatornán írják mennyire törnek előre a huawei és xiaomi eladásai.
    Azzal is egyetértek, hogy 2018-ban a legjobb vétel a mi 8 volt. Igaz tudásban, szolgáltatásban és komplettségben, azért nem feleltethető meg egy s9-nek, míg sebességben igen.

    Nekem is örömömre szolgálna, ha leesne a mobil gyártóknak, hogy kicsit elszállt a marketing budget és annak kitermeléséhez túl magas eladási árak kellenek. Sőt néha haszontalannak tűnő drága megoldásokat kényszerítenek ránk sallangként, ami szintén felfelé hajtja az árat. Viszont ne felejtsük el, hogy a fejlesztési költségeket az innovációt vezető cégek viselik.

    A kínaiaknak szintén felróható több probléma:
    egyrészt a huawei már egyáltalán nem jó árú készülék (sajnos), így ma számomra a huawei vs samsung választásban az utóbbi a nyerő mivel az áruk nagyjából azonos lett.
    Másrészt a kínai cégek rendszeresen lopják és másolják a technológiákat, ami miatt brutális fejlesztési költségeket takarítanak meg illegálisan. Mondhatni aki ezeket veszi, az támogatja ezen eljárás sikerét és tovább ösztönzi. Nem véletlen vannak botrányok a huawei amerikai vezetése kapcsán a világsajtóban (ennek persze van a kémkedésen kívül más aspektusa is, de az nem ide tartozik).
    Harmadrészt a nagy kínai cégek komoly állami és párt hátszelet élveznek, ami erősen támogatja az exportot és a piacok elárasztását és még sok mást is.

    Mondhatni tehát, hogy nem pont ugyanazon szabályok szerint versenyeznek egymással az egyes országok termékei.

    Összességében félre ne érts értem amit írsz és egyet is értek vele, csak azt kívántam részletezni, hogy azért árnyaltabb a kép mint csak az árak összevetése.

Új hozzászólás Aktív témák