Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz Dandris #98 üzenetére

    Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hoyg foglalkoztam marketinggel, és tudom, hogy bármit el lehet adni, akár gyémánt áron is. Ha azt mondod a vevőnek, hogy ez az új cucc jobb, mint az intel i7-ese, akkor hhidd el, hogy az eredeti i5 elképzelését felül fogja írni. Az én céges gépemben egy 4. gen i5 van, de youtube mellett ne akarj nagyon mást csinálni vele... Na, ennyire nem kell az az erős IGP... Pedig van hardveres gyorsítás, már mióta... És az szempont, hogy egy i7-ben van IGP? :D És mégis ki hasznája azt? Inkább hagyják ki, és tegyenek oda CPU-t, vagy bármit, de a HD 630 is egy vicc. Még egy FM2+-os ATHLON IGP-je is képes azt megverni 28 nanon. Ne már! Szerver vonalon dolgozom, voltam előadáson, és látszik, hogy le vannak fizetve az emberek. Hiába az olcsóbb, és jobb EPYC (szerver vonalon mérhetően kevesebbet fogyaszt, mint a SKYLAKE-X alapú XEON), és hiába elég belőle az 1 utas rendszer, nem, megveszika drága 2 utas intelt, és még úgy is csak 88 db PCI-E lane-jük van max a 128-cal szemben, amiből igaz, "csak" 112 szabad, ha jól emlékszem.

    Reakyió:

    Optimalizálni kell. Miért az újabb intelre nem kell? :O

    Rossz válaz, köszönöm, leülhet.

    Viszont mivel a jövő év elején várható a 7 nanos EPYC, 8 magos CCX-es die-okkal, 64 mag/tokozással, ez sok kérdést fel fog vetni, mivel az intelnek nincs meg erre a megfelelő válasza. Hallani hírekről, hogy összefűznek 2 db 22 magos CPU-t, esetleg 28 magosat valamilyen úton, egy nagyobb foglalatba téve, de ki tudja, ráadásul az még mindig 14 nanon menne. Ott már nem lehet a végtelenségig lefizetgetni bárkit, mert DATACENTERBEN, és flehőben RACK szekrényenként fizeted a bérleti díjat, és ahol a körül jár le az 5 év a most muzsikáló hadrvernek, ott már nagyon meg kell gondolni, mit lépnek. Nem csak az ár miatt, és ott a spectre és meltdown mizéria is... Én azt látom, hogy abban bíznak, hoyg megvárják, hogy kijöjjön az AMD a 7 nanoval, és akkor jönnek ki a 10 nanoval, és mondják, hogy ők jobbak. Csakhogy nem tudnak jobbak lenni a sűrűség tekintetében, még ha 1 szálon ugyanazt is hozzák, mert kevesebb szálat tudnak azonos területen. Ergo kb. az lesz, hogy ex has 10 magos intel helére befér 14 magos AMD, így viszont aSocketenkénti számítási kapacitás kisebb lesz. Intelnek meg megéri a hírnév miatt is, hogy fizetget néhány m USD-t, hogy ne gyártsanak AMD-vel szervert, vagy csak néhányat stb stb stb. Max. veszítenek néhány 100 m USD profitot a sok mrd-ból. Nagy kaland. Majd optimálisan költekeznek. A p4 után is felálltak, és a Core2Duo volt az első értelmes CPU-juk sok idő után. Konkrétan a DUAL core-t meg tudta verni egy 1 magos 3500+-os AMD anno bizonyos területeken. Az azért nem semmi. Most már nem tud ilyen előnyre szert tenni, mert a trükkös újítások kora lezárult, SoC-k vannak.

    Egyébként az ilyen emberek azért jók, mert megtartják a versenyt, ha fordul a kocka, bár őszintén szólva, amit az intel művelt, attól borsózik a hátam. Sajnos. Bárcsak ne így lett volna...

    Meglátjuk, mit hoz a jövő, de ennek a technológiának már nagyon a végét járjuk.

    Az energiaitalos példához pedig csak annyit, hogy itt egy 2 szereplős piacról van szó, így ez egy teljesen más helyzet, míg az egy sokszereplős piac, ráadásul más terület. Egyszerűen arról van szó, hogy ha veszik a cukrot, minek fejlesztenél rajta? A 14 nm nagyon bejött, és rekord eladásokat döntögetnek vele. Akkor meg minek fejleszteni, ha jó a fejős tehén? Még úgy is jobb így nekik, hogy az AMD kiszakít egy kis részt, mert összességében kevesebb a költségük, ha azonos node-on maradnak. Szóval szerintem rá akarnak licitálni a 7 nanos AMD-re, mert úgy érzik, rá tudnak. meglátjuk. Végülis a coffee lake jött volna idén valamikor, de annyira megcsappantak az eladások kaby-ből a ryzen miatt, hogy kénytelenek voltak lépni. Szvsz így is csak akkor éri meg intelt venni vkinek, ha 8600K, vagy 8700K-t vesz, egyébként jobban jár a Ryzennel. A 8350K meg felejtős, mivel hiába megy 5 magon 5 GHz-en, ha a 8600K turbóját is fel lehet tunigolni annyira... ? Kivéve, ha valaki tényleg csak ARMA 3-azik, vagy vmi 2 szálas játékkal játszik, de oda meg lehet, hogy tényleg jobb a 7350K, viszont ha épp nem játszik, akkor..... :( Tehát kérdés, hogy néhány FPS-ért cserébe a játékon kívüli dolgokért hajlandó e inkább ryzenbe ruházni vki. ;)

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák