Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #49 üzenetére

    Állandóan írod, hogy annak idején az MS hogyan tette lehetetlenné, hogy más rendszerek terjedhessenek, erről beszélek.
    Egyébként ezzel mi a célod? Leírod, hogy csúnya MS, esetleg összemosod a desktop és a mobilpiacot, hogy láthassuk, a Linux kernelt használó Android is mennyivel jobban terjed a WP-nél? Ettől mindenki megtér, és rohan LO-t (vagy ezt az EuroOffice-t) használni?

    De, felmerült bennem, hogy váltsak, ennek meg is lett az eredménye, amit már korábban máshol leírtam.
    "Otthonra megvetted? Nyilván…"
    Tipikus, aki nem openszósz programokat használ, az csak warezolhat, mert fizetni csak a másik oldalon nehézkes dolog. Meg fogsz lepődni: megvettem, nem mintha sok közöd lenne ehhez.

    Soha nem használtam IE-t (csak tableten), kerestem alternatívát, mert találtam jobbat. Erre jön most az Edge, ami még így, alfa állapotban is nagyon tetszetős, így lehet, hogy lecserélem arra. Tudod, nem mint a kis fotelharcosok, akik ész nélkül mindent használnak, csak ne a nagy, gonosz vállalattól való legyen, hanem azt használom, ami nekem jobb és jobban tetszik.

    Annak idején előbb volt Linuxom CD-n (PCW melléklet, SUSE), mint Win98-am. A felhasználói élményt egy szóval jellemezve: hulladék. Iszonyatosan bonyolult volt, semmi sem működött vele, az egyetlen értékelhető program pedig a Tuxpaint volt (bár a neve nem biztos, hogy ez volt akkor). A fájlrendszere miatt nem lehetett Windowsos gépekkel párhuzamosan használni. Reklámja nulla volt, kezdőknek írt leírások szintén, a hardverekkel nem működtek, nem volt rá semmi lényegében, de azért tényleg nagy csoda, hogy nem terjedt el jobban desktopon. Aztán 15-16 évvel később lehet morfondírozni, hogy az MS milyen ronda vállalat, hogy a saját termékét képes volt eladni, sőt, piacvezetővé tenni, amíg mások a töküket vakarták.

    King Unique: Így van, teljesen egyetértek, de nem csak az ODF-et nem sikerül vonzóvá tenni. A disztrókat meg kb. csak az látja, aki konkrétan tudja, hogy ezekre keressen. Az Apple sem tudta megfordítani a piaci helyzetet, de olyan felhasználói bázisa van, amiről Linux-fronton csak álmodni mernek. Talán valamit lehetne tenni, mert az MS folytonos hibáztatásának pont ennyire van értelme: :o

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák