Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz beyruth82 #312 üzenetére

    "Ha egyszeri júzerként megveszel egy xiaomit és nem cseréled le a rendes gyári romot rajta(elvileg miért is tennéd ugyebár) akkor egy nagyon jó,gyors és funkciógazdag felületet kapsz."

    Ja. Ami úgy durrantja ki a neki nem tetsző widgeteket a háttérből, mint a szél. Amit próbáltam: lakatoltam az appot, kivettem az optimalizálásból, kínomban kikapcsoltam a teljes MIUI optimalizációt, akkor sem megy. Minden mindegy neki, 2-3 naponta leszedi a Chronus (cirka 10 éve folyamatosan fejlesztett app, amit OnePluson gond nélkül használok úgy 5 éve) widgetet, és a DigiCal widget is így jár, a Netatmo-val egyetemben. Ezek mennek OP-n rendesen, és Huawei-en is. A szoftver nem virágbolti, fizetős verzió mindkettő, a Netatmo ingyenes. Szóval, hiába olcsó és jó hardveresen a Mi 9 Lite, ha szoftveresen egy zacskó szemét. Rohadtul nem vigasztal, hogy ezer apró fis-fos beállítás van rajta, ha ilyen alap dolog meg nem megy. Így könnyű jó üzemidőt elérni. De biztos user error, tudom, meg mókolt ROM, stb. Hát, nem. A korábbi A1 /A2 vegytiszta Androiddal érdekes módon hiba nélkül megy...

    Ezt csak azért írtam le, hogy mindenki számítson rá, aki XIAOMI-t vesz: olcsó húsnak híg a leve, a MIUI továbbra is távol áll a hibátlantól. Elég benézni a Mi 9 Lite topikba, mennyire jól sikerült a legutóbbi főverzió váltás. Szóval, ha így nézem, inkább egy régebbi Huawei, ha az ember nem akar cumizni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák