Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • komi77

    senior tag

    válasz fairi #132 üzenetére

    Szerintem összességében nincs vitánk az amerikai-angolszász világ gyarmatosító-globalizációs hatalmi törekvései témában. Jól megfogtad a lényeget az Usa olaj politikájával. Ezt bizony a mai napig alkalmazza a világpiaci és hatalmi stratégiája részeként. Sőt ide lehetne sorolni még az arab világba "kokom-listázott" gyógyszerek és gyógyászati segédeszközök vagy a tej és más élelmiszerek esetét is. Ezekkel tartja "kordában" több milliárd ember életét. Akik nem is nagyon szeretik az Usa-t - de ez egy másik sztori.
    Visszatérve az Usa-Kína külkereskedelmi mérlegre pár év alatt Kína olyan mínuszt termelt az Usa-nak, ami mára komolyan megingatta az amcsi gazdaságot, vagy legalábbis már vészjelzésként jelentek meg a problémák. Az Eu-val ugyanez a helyzet. Amikor már Kína a Mercedes modelleket szó szerint lemásolja, vagy a Cítroen bizonyos típusait, sőt az új BMW 7-es sorozatát olyan látványelemekkel kell megtervezni ami Kínának jó az elgondolkodtató. Tegnap Japán példákat is említettem, nem véletlenül. Aztán kicsivel később láttam az Arm-es hírt ami szintén Hüvelyék ellen irányul és Japán indíttatású. Persze ebben is van Usa érdek ez vitathatatlan.
    Nem akarom senkire ráerőltetni a véleményemet de abban biztos vagyok, hogy az amerikai alapokra, fejlesztésekre épülő kínai brand-ek olcsó amerikai eladása kis túlzással is pofátlan dolog volt Kína részéről és Amerika pont addig hagyta amíg vérszemet nem kaptak a Kínaiak és kárt nem okoztak az Usa gazdaságában. Ez a folyamat ha nem is ilyen formában de érinti Japánt, Dél-Koreát, az Eu-t és általában az angolszász érdekeltségű gazdaságot komplette. Ha Kína mérsékletesebb lenne - nem világhatalmi pozíció erősítésében és modernkori újragyarmatosításban gondolkodna - és egyenrangú félként beépülne a jelenlegi gazdasági rendszerbe akkor nem történnének ilyen radikális válaszlépések. :)

    Szegény ember kézzel nőz.

Új hozzászólás Aktív témák