Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fairi

    addikt

    válasz komi77 #127 üzenetére

    "Ez teljesen a piacgazdaság elfogadott szabályai ellen működik mai napig"
    piacnak egy újabb szabályát is megtanultuk, mivel USA tette így ez elfogadott működés!. Sikeres hazai céget lehet fegyverként is használni más országok cégei ellen.
    Igazából nem az a baj, hogy USA tiltja hogy Huawei 5G építsen, kommunikációs hálózat megbízhatóságán múlhat egy ország jövője. Kb itt mindenki jogos oknak elfogadja! Hanem az hogy USA cégeket fegyverként használja. Piacgazdaság szabályai kb addig érdekli míg ürügyként nem lehet alkalmazni. Azért teheti meg mert rengeteg license még mindig nála van.olyanok amiket nehéz lemásolni. Kb Trump a globalizációt használja fegyver gyanánt.

    "gátlástalanul másolta/lopta"
    ha 50 évvel le vagy maradva akkor vagy elfogadod hogy iparodat/embereidet teljesen eladod vagy lemásolod és átugrasz pár lépcsőfokot.
    Magyar ipar jó része kb azért halt meg mert KGST piacra termékek jók voltak de nyugati szemmel rég elmaradott. Igy kb nekünk marad a teljes kiszolgálás, Kínával is akkor lett a baj mikor ő többet akart.

  • fairi

    addikt

    válasz komi77 #129 üzenetére

    "Amerikába ma több olcsó kínai termék megy be mint fordítva - mínuszos az Usa-Kína kereskedelmi mérleg. "
    lényegből kihagytad miért történt ez.Persze kezdetben jó volt USA-nak,politikusok is imádták a lobbisták pénzeskötegei miatt, csak a végeredmény az ami most van.
    Igazából ez nem is volt baj, mivel dollár az olajelszámolás alapja. Bármennyit is nyomtat belőle úgyis használva lesz. Csak utóbbi években Kína már jüanban akarja az elszámolást és több partner is elfogadja a jüant fizetőeszközként (Irán, Venezuela, Angola) dollárt helyett. Ez a nagyobb baj nem a mínuszos kereskedelmi mérleg.

    "addig a Kínaiak levették ezek termékeit a polcról, szétszedték, lemásolták, ellopták"
    ez nem így megy hogy copy pasta. Egy megbízható mobilt csinálj milliókat kell beleölnöd. Itt a kínai állam állja csekket. Android és AOSP áldás volt a kínai mobilfejlesztéshez. ha egyszerű lenne bármi lemásolása akkor bármely állam fejleszthetne bármit.
    Huawei is csak 2017, de inkább 2018-ban érte el azt a szintet hogy hozza bármely gyártó színvonalát.

    "Ehhez a kínai állam is asszisztál a mai napig. "
    ez ahibrid gazdaság lényege.
    Máskülönben USA is a 60-es években rengeteg pénzt ölt kutatás fejlesztésbe,és utána ezek a techek okos emberek kezébe tették és felhasználóbaráttá tették.
    USA-ba probléma hogy állam távol marad a kutatástól, és a cégek mindent levédenek és fiókba rejtik.

    "világ gazdasági rendszerének teljes felborulását okozhatja a kínai törtetés"
    nem felborul átalakulna. Kb mint a gyarmati rendszer bukása alakította és kialakította a világgazdaságot. Könnyebb nyugatnak rettegni mint kutatás-fejlesztési struktúrát átalakítani.
    USA nem akar igazi versenyt

  • fairi

    addikt

    válasz komi77 #130 üzenetére

    "Ez sem gusztusos dolog. Nekünk nem is kell igazságot tennünk ebben a dologban."
    csak teljesen aláássa az USA technikába vettett bizalmat. ha függesz USA techtől és valamiért nem tetszel neki akkor ezen a fegyveren keresztül nyomoríthat meg.
    nem csoda oroszok elkezdték saját intranetjük kiépítését. kína sose engedte be usa internetes cégeket,első ok ideológiai,politikai, másik bármiféle függőséggel összeomlasztatnák a dolgokat belül.de még így is NSA tudja figyelni őket, USA techbe sok a backdoor.

  • fairi

    addikt

    válasz komi77 #140 üzenetére

    [link]
    Témaban közelíthető videó.
    Trade war mögött inkább politika van mint az a probléma, hogy export-import egyenlőtlen
    Trade war sok kárt okoz a tőzsdékbe, simán a kiszámíthatatlanság miatt.

Új hozzászólás Aktív témák