Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • komi77

    senior tag

    Várható volt, hogy lassan visszanyal a fagyi. Ahogy azt a vezérigazgató is érezte pár éve már. Ez most épp a Hüvely márka esete de szerintem lassan egyre több résztvevő beleesik ebbe a helyzetbe. Kína az utóbbi jó pár évben gátlástalanul másolta/lopta a nyugati világ és Japán fejlesztéseit. Tették ezt úgy, hogy a kínai állam horror pénzeket tolt bizonyos cégekbe - akikkel versenyezni nem lehet a pénz mennyiség okán. Ez teljesen a piacgazdaság elfogadott szabályai ellen működik mai napig. Amíg a Panasonic, Sharp, stb. kiszáll a fejlesztésekből addig a Hisense és társai jönnek és felvásárolják a világot - tiltott előnyöket használva. Ez mára az amerikai gazdaságot fenyegető trenddé vált. Nem csoda ha odavágnak.

    [ Szerkesztve ]

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz fairi #128 üzenetére

    A véleményem lényege:
    Amerikába ma több olcsó kínai termék megy be mint fordítva - mínuszos az Usa-Kína kereskedelmi mérleg. Ezt ráadásul Amerikából származó alkatrészekkel (is) oldja meg Kína.
    Usa-ban is már mindenki Aliexpress-en és hasonlókon rendel fillérekért vagy vesz a boltban olcsón jó kínai terméket.
    A fejlesztésekkel kapcsolatban: amíg a piacgazdasági szabályokat betartó - néha nem - nyugati, Japán cégek időt és pénzt nem kímélve fejlesztettek addig a Kínaiak levették ezek termékeit a polcról, szétszedték, lemásolták, ellopták. Ehhez a kínai állam is asszisztál a mai napig. Pusztán azért mert másfél milliárd lakosú, nagyhatalommal senki nem packázhat. Közben a fejlesztéseikbe beleroskadó Usa, Japán, stb. cégek sorra mennek tönkre, veszik meg a márka neveiket a kínaiak.
    Ipari kémkedés mindig volt, lesz. Most azonban a világ gazdasági rendszerének teljes felborulását okozhatja a kínai törtetés. Európában is azt kéne csinálni mint amit Usa tesz. Egyébként vannak is erre utaló jelek az Eu-ban. Csak itt sajnos sok impotens, érdekhajszoló politikus van és így nem megy.

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz fairi #128 üzenetére

    Abban viszont teljesen egyetértek veled, hogy az Usa a globalizációs politikáján keresztül cégeket is felhasznál fegyverként saját hatalma és jóléte biztosítása miatt. Ez sem gusztusos dolog. Nekünk nem is kell igazságot tennünk ebben a dologban. Az azért érdekes kérdés, hogy Kína régóta meri rombolni az Usa gazdasági érdekeit és az Usa meri viszonozni a helyzetet. Ez még akárhová is vezethet. Ilyen helyzet még nem volt korábban.

    [ Szerkesztve ]

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz fairi #132 üzenetére

    Szerintem összességében nincs vitánk az amerikai-angolszász világ gyarmatosító-globalizációs hatalmi törekvései témában. Jól megfogtad a lényeget az Usa olaj politikájával. Ezt bizony a mai napig alkalmazza a világpiaci és hatalmi stratégiája részeként. Sőt ide lehetne sorolni még az arab világba "kokom-listázott" gyógyszerek és gyógyászati segédeszközök vagy a tej és más élelmiszerek esetét is. Ezekkel tartja "kordában" több milliárd ember életét. Akik nem is nagyon szeretik az Usa-t - de ez egy másik sztori.
    Visszatérve az Usa-Kína külkereskedelmi mérlegre pár év alatt Kína olyan mínuszt termelt az Usa-nak, ami mára komolyan megingatta az amcsi gazdaságot, vagy legalábbis már vészjelzésként jelentek meg a problémák. Az Eu-val ugyanez a helyzet. Amikor már Kína a Mercedes modelleket szó szerint lemásolja, vagy a Cítroen bizonyos típusait, sőt az új BMW 7-es sorozatát olyan látványelemekkel kell megtervezni ami Kínának jó az elgondolkodtató. Tegnap Japán példákat is említettem, nem véletlenül. Aztán kicsivel később láttam az Arm-es hírt ami szintén Hüvelyék ellen irányul és Japán indíttatású. Persze ebben is van Usa érdek ez vitathatatlan.
    Nem akarom senkire ráerőltetni a véleményemet de abban biztos vagyok, hogy az amerikai alapokra, fejlesztésekre épülő kínai brand-ek olcsó amerikai eladása kis túlzással is pofátlan dolog volt Kína részéről és Amerika pont addig hagyta amíg vérszemet nem kaptak a Kínaiak és kárt nem okoztak az Usa gazdaságában. Ez a folyamat ha nem is ilyen formában de érinti Japánt, Dél-Koreát, az Eu-t és általában az angolszász érdekeltségű gazdaságot komplette. Ha Kína mérsékletesebb lenne - nem világhatalmi pozíció erősítésében és modernkori újragyarmatosításban gondolkodna - és egyenrangú félként beépülne a jelenlegi gazdasági rendszerbe akkor nem történnének ilyen radikális válaszlépések. :)

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz fairi #142 üzenetére

    Nyilván, hogy politika az egész :) Gazdaság és politika kéz a kézben járnak. Azt nem szabad elfelejteni, hogy a politikát a pénz mozgatja. Kína beleköpött az Usa leveses táljába, rálépett azoknak a "pénzembereknek" a bütykére, akik irányítják a politikát - hatalmi alapon. Most, hogy a pénzemberek saját bőrükön tapasztalják a pénz és hatalom fogyását kell a beavatkozás. Ott avatkoznak be ahol a legkellemtelenebb.

    Szegény ember kézzel nőz.

Új hozzászólás Aktív témák