Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ultram3jor

    senior tag

    Sziasztok,

    Orvosolhatatlannak tűnő problémával küzdök szerda óta.
    Minden előzmény nélkül szerda dél körül az egyik pillanatról a másikra elment a telefonomon a térerő és a mobilnet se működött tovább (Csak segélyhívást kezdett el jelezni.)
    Nem módosítottam semmilyen beállítást előtte, csörgött pár másodpercig és mikor felvettem volna, megszakadt a hívás és azóta ilyen.
    Gyári független a telefon, gyári rajta minden, nincs rootolva, tudomásom szerint a legfrissebb EMUI (5.0.1) van rajta. Fél éve van meg, az első perctől kezdve Telekomos kártyával használtam. Eddig 1x fagyott le, semmi szokatlan dolgot nem csinált idáig.
    Lényeg: próbáltam már több Telekomos SIM-el, eredmény ugyanaz: nincs elérhető hálózat.(Csak segélyhívás) manuálisan is próbáltam, hogy kiválasztom a 2g/3g/4g Telekom hálózatot, sikertelen. Egyikre se csatlakozik fel. :( (Regisztrálás a hálózaton sikertelen.)
    Saját SIM-em is teszteltem iPhone6-ban hibátlanul működik, nem azzal lesz a gond.
    Próbáltam még egy angol SIM-el, Three a szolgáltató neve és a Telenor hálózatára azonnal felcsatlakozik, mobilnet szintén működik rögtön.
    ----
    Két SIM-el viszont annyi életet lehet lehelni a Telekomos kártyámba, hogy a telefon funkció és 2g módban a mobilnet is működik! Így használom szerda óta, de a net csigalassú...
    Amint átváltom 4g/3g módra a Duál SIM beállításokban a Telekom SIM-et, úgy a hálózat és net rögtön megszakad, Csak segélyhívás-t jelez, viszont az angol kártyán a térerő továbbra is él.
    Az mindegy, hogy SIM1 vagy SIM2 helyre teszem a Telekom-os kártyám, ugyanazt csinálja.
    ----
    Próbáltam már Factory Resetet, nem segített semmit.

    ----
    Előfordult már hasonló bárkivel?
    Feltöltöttem pár screenshot-ot, hátha így könnyebben értelmezhető a probléma. ÍME.

    Köszi a tippeket, remélem sikerül megoldani. :)

    :R

    Üdv, Dávid

  • Ultram3jor

    senior tag

    válasz Sanki #23786 üzenetére

    Külföldi SIM tökéletesen működik.
    Telekomos SIM csak akkor működik ha benne van a külföldi is és így is csak 2G-n.
    Használtan vettem, fél év garival, ami lejárt a múlt hónapban.
    Próbáljak szerezni egy hazai Vodas/Telenoros SIM-et, hogy azzal, hogy viselkedik a telefon?
    Lehet, hogy lopottnak jelentették és azért nem működik Telekom hálózaton? Azt gondolnám, hogy ha ez így lenne akkor más SIM-el se működne, persze tök laikus vagyok.
    Nem tudom ez mennyire mérvadó, de ITT azt írja, hogy nincs tilva.

    Üdv, Dávid

  • Ultram3jor

    senior tag

    válasz nrg_52 #23804 üzenetére

    Köszi mindenkinek, úgy néz ki megoldódott.
    Telekom üzletben direktben rákérdeztem, hogy le van-e tiltva a telefon.
    Sajna igen, úgyhogy egyik Mo.-i hálózatban sem lehet már használni. (számlatartozás miatt tiltották.)
    Ez normális dolog, hogy két SIM-el tudom használni? "Tesco gazdaságos" 2G módban ugyan, de telefonálni és netezni is tudok. Amíg nem veszek újat azért jobb, mint a semmi. :D
    Telekomnál azt mondták, hogy csak itthon nem lehet használni innentől kezdve.
    Szerintetek a külföldi SIM-et is tiltani fogja egy idő után vagy így marad?

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, Dávid

Új hozzászólás Aktív témák