Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • narumon

    őstag

    válasz ROBOTER #183 üzenetére

    "De mit kezdesz a lézervágású vinyllel, ha az a gyüjteményed 0%-át teszi most ki"

    Hogyhogy mit kezdek? Megveszem és hallgatom. (Nem kell hozzá semmi új cuccot venni csak a vágás (gyártás) metódusa változik. Most is van pár ezer lemezem van mit hallgatni.

    és később sem mehet őrült nagy százalékra, mert egyszerűen nem fog megjelenni a kedvenc zenéd

    Akkor az kijön "síma" vinylen ahogy eddig is. Vinyl - vinyl nekem a mostani lemezek nagy százalékával sincs gondom - bár mint fentebb is írtam ide is gyűrűzik be az igénytelenség :(

    A kedvenc zenéid maradéka pedig 48KHz/16bit-en masterelt vagy ha későbbi termék akkor szintén digitális, de nagyfelbontású.

    Nekem a digitális nagyfelbontással nincs bajom. Ha jó a master akkor az egy vinylre rátéve is nagyon jól fog szólni. Most is ezt csinálják nagyon kevés stúdióban rögzítenek ma már analóg módon, viszont a profi stúdiókban 32bit/384khz az alap rögzítés, ebből nagyon faszányos vinylt lehet nyomni ha a mastert nem cseszik el. Szerencsére az igényesebb együttesek kiadók külön mastert csinálnak vinylre és CD-re. Sajnos hallatszik is a különbség rendesen.

    Ezt a forrást elenyésző számú ember szereti legalább annyira, hogy jelentős arányban és tartósan hallgassa. Elenyésző számú lemez fog megjelenni ezzel a csúcstechnológiával

    Ezt nem igazán értem. Ugye azt tudod, hogy a vinyl piac egy több milliárd dolláros piac és kb szinte minden valamire való kiadvány megjelenik vinylen is? Az hogy most a lézervágott vinyl ebből milyen arányban lesz jelen nyilván nem tudni (de az egyik legnagyobb európai présüzem már berendelte hozzá a gépeket), de a régi vinylek sem tűnnek el, egyszerűen szerintem lesznek igényesebb kiadók akik majd így vágatják a lemezt és lesznek akik a hagyományos módon. (Bár a lézervágás olcsóbb mint a mostani, de az újdonság miatt egy ideig biztos drágábban adjákj majd az így készült lemezeket).

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák