Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    válasz kreten67 #569 üzenetére

    én is használom egy ideje, de nálam mindig rezeg a léc, hogy egyszer leteszteljem a törésállóságát. (izomból földhöz). amúgy ha asztali készüléknek használnám, csak bejövő hívások fogadására, akkor tökéletes lenen az ergonómiája. de...

    a funkciógombok kialszanak használat közben (home, back, menu). a felrajzolt piktogramok csak nagy fényben, bizonyos szögből látszanak. ekkora ostobaságot még telefonban nem láttam. már gondoltam fehér festékkel rápingálom valahogyan. (ha valaki több készüléket is használ, pláne szívás, mert a gombokat sokszor felcserélik egyes gyártók, így csak véletlen találni meg a helyét és a funkcióját).

    zsebben nem lehet hordani, mert a kikapcsolt képernyő ellenére a segélyhívó és a fényképező megkerüli a képernyőzárat és bekapcsol (kulcs, test közelsége stb.) így zsebre téve kb 20 mp múlva éles visongásba kezd és nem is hagyja abba a tárcsázást, amíg ki nem veszem és találok neki valami más, külső tárolót. vagy bekapcsolja a fényképeződ és vadul videózza a zsebem belvilágát. gratulálok a tervezőjének.

    az egyedi méretű usb aljzat csak hab a tortán, simán meg lehetett volna oldani szabvány usb-b-vel is. más gyártóknak legalábbis sikerült.

    a gyenge fényereje napfényes un. outdoor használatát lehetetlenné teszi. ez is csak szobában outdoor.

    amúgy elég sokszor fagy le, vagy hagy cserben az az app, amit épp használnék. (a tárcsázó Rocket dialer néha nem keres pl.)

    A nokia here map nem tudja, csak a belső memóriát és belső tárhelyet használni (nehezen jöttem rá, melyik másik) a térképek lementésére, az SD kártyát nem ismeri fel opciónak. így csak egy ország térképe tölthető le egyszerre. amúgy sem lehet sd kártyára telepíteni semmit.

    a figyelmeztető hangjai annyira élesek, mintha kést vágnának az agyamba. a töltöttség, a wifi észlelés hangja ordenáré bántó, és nem is lehet kikapcsolni. sanszos, hogy ez okozza egyszer a telefon vesztét is... (valamelyik este a note3-ra ébredtem hajnali 3-kor, hogy folyamatosan csipog, mert merül az aksija. félálomban nem is tudtam kikapcsolni, csak letéptem a hátulját, aksi ki, földhöz vágtam és próbáltam visszaaludni. csak később vettem észre, hogy az sd kártya kiesett belőle egy moszkvai szálloda szőnyegpadlójára... utólag már bánom, mindig az első gondolat a jó: simán ketté kellett volna törni... :W )
    erre csak a root lenne megoldás, de az meg garanciavesztő. üdv a gyártóknak és azok felmenőinek!

    nekem ez a kijelző már nagyon miniatűr, a telefonáláson kívül minden aktivitás csak kényszermegoldás rajta.

    ami jó benne, a piros meg zöld gomb. ha lenne egy fizikai home gombja is, tökéletes lenne (röviden home, hosszan képernyő kikapcs).

    kb ennyi. a legjobb telefonom ever a nokia 5800 volt c6 szoftverrel.

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák