Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz ronson #11 üzenetére

    Akkor adjál nekik laptopot, azt nézzék ami rajta van... Esetleg jobb esetben még nethozzáférésük is lesz, akkor nézhetik, hogy másol nem halnak éhen...

    Minek mondja a gyerek az annyának, hogy használjon condomot, ha az anyja sehol nem kap?

    Hogy érthető legyek (mert látom, az előbb nem voltam az): Előbb meg kéne teremteni azt a környezetet, ahol ÉLHETNEK, utána/párhuzamosan vele segítőeszközt nyújtani arra, hogy jobban megismerjék.

    A probléma gyökere itt nem az, hogy nem ismerik a lehetőségeiket, hanem az, hogy nincs lehetőségük élni velük.

    Egyébként meg nem azt mondtam, hogy kapát a kezükbe, bár ha neked csak ez fedi le a munka fogalmát...

  • Belba

    őstag

    válasz ronson #11 üzenetére

    Kedves Ronson!

    Nehéz azt felfogni, hogy a fejlődésnek is vannak lépcsőfokozatai : akinek alapvető szükségletei hiányoznak (élelem, ruházat, villanyáram), annak nem internet-hozzáférésre van szüksége...

    Igenis előbb kellene Etiópiában segítséget adni ahhoz, hogy pl. a folyó mellett élők HOGYAN tudnának folyamatosan élelemhez jutni, és netán másokat is ellátni belőle.

    Ahol naponta lövöldöznek, gyilkolnak és a 12 éves fiúk kezébe géppisztolyt nyomnak, ott nem a laptop a legnagyobb ajándék... :(

    A tehetséges afrikai gyerekeknek lehetne iskolákat építeni (mert sok helyen még ez sincs!) és lehetne európai tanárokat odaküldeni...

    Segíthetnénk, hogy minden afrikai iskolás tankönyvekhez jusson (és ezekből megtanulhasson olvasni írni!)...

    Sok tehetséges gyerek van Mo-on is, nem mindegyiknek van számítógépe otthon, nem kell hozzá laptop, hogy valaki érvényre juttassa a tehetségét! Sok-sok tehetséges ember élt már a Földön, akiknek elegendő volt papír és ceruza (vagy egy bottal rajzoltak a homokba), nem volt laptopjuk, sem internetjük, de még TV-jük sem... :DDD

    Nem értem, miért szégyen szerinted, ha valaki kapát fog és megtermeli magának (és családjának) a mindennapi élelmét?!
    Vagy hogy van ez : ülünk és várjuk a segélycsomagokat??? :F

    Nekem nem nehéz felfognom, hogy Etiópiában sokkal nagyobb haszna lenne a vetőmagnak és az ásóbotnak, mint az ingyen laptopoknak...
    EZZEL a segítséggel sokkal hamarabb eljuthatnának arra a szintre, hogy a tehetséges gyerekeik végre iskolába járhassanak, és az iskolákban levő számítógépeken az interneten informálódjanak!

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Új hozzászólás Aktív témák