Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Belba

    őstag

    válasz ronson #11 üzenetére

    Kedves Ronson!

    Nehéz azt felfogni, hogy a fejlődésnek is vannak lépcsőfokozatai : akinek alapvető szükségletei hiányoznak (élelem, ruházat, villanyáram), annak nem internet-hozzáférésre van szüksége...

    Igenis előbb kellene Etiópiában segítséget adni ahhoz, hogy pl. a folyó mellett élők HOGYAN tudnának folyamatosan élelemhez jutni, és netán másokat is ellátni belőle.

    Ahol naponta lövöldöznek, gyilkolnak és a 12 éves fiúk kezébe géppisztolyt nyomnak, ott nem a laptop a legnagyobb ajándék... :(

    A tehetséges afrikai gyerekeknek lehetne iskolákat építeni (mert sok helyen még ez sincs!) és lehetne európai tanárokat odaküldeni...

    Segíthetnénk, hogy minden afrikai iskolás tankönyvekhez jusson (és ezekből megtanulhasson olvasni írni!)...

    Sok tehetséges gyerek van Mo-on is, nem mindegyiknek van számítógépe otthon, nem kell hozzá laptop, hogy valaki érvényre juttassa a tehetségét! Sok-sok tehetséges ember élt már a Földön, akiknek elegendő volt papír és ceruza (vagy egy bottal rajzoltak a homokba), nem volt laptopjuk, sem internetjük, de még TV-jük sem... :DDD

    Nem értem, miért szégyen szerinted, ha valaki kapát fog és megtermeli magának (és családjának) a mindennapi élelmét?!
    Vagy hogy van ez : ülünk és várjuk a segélycsomagokat??? :F

    Nekem nem nehéz felfognom, hogy Etiópiában sokkal nagyobb haszna lenne a vetőmagnak és az ásóbotnak, mint az ingyen laptopoknak...
    EZZEL a segítséggel sokkal hamarabb eljuthatnának arra a szintre, hogy a tehetséges gyerekeik végre iskolába járhassanak, és az iskolákban levő számítógépeken az interneten informálódjanak!

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz ujoimro #32 üzenetére

    "... Hát én nem tudom, de amikor a koldus gyerekek csimpaszkodnak a nadrágodba, hogy adj nekik egy kis pénzt, akkor szerintem, a maguk módján arra kérnek, hogy segíts rajtuk. Vagy nem?..."

    Miért, ilyenkor tőled azt szokták kérni az afrikai gyerekek, hogy "bácsi, adj nekünk laptopooot!" ??? :F

    Én jártam már Afrikában és mindenütt pénzt vagy csokit kértek a gyerekek... :DDD

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz leviske #42 üzenetére

    "... Évente 10,5 millió öt évesnél fiatalabb gyermek hal meg
    Az elmúlt évben a világon 57 millió ember halt meg, ebből 10,5 millió öt évesnél fiatalabb gyermek. 98 %-uk fejlődő országokban élt. Az olyan jól kezelhető betegségek, mint a hasmenés, malária vagy akár az alultápláltság életveszélyessé válhatnak, ha szegénységgel, háborúval, rossz higiéniai körülményekkel, vagy hiányos egészségügyi ellátással társulnak..."

    "... minden percben 23 gyermek hal éhen vagy egyébként elkerülhető betegségekben veszti életét..."

    Nem, ott a gyerekeknek nincs kedvük Halloween-t ünnepelni, ők minden nap küzdenek, hogy az aznapot túléljék, és aznap ne ők haljanak éhen...

    Dolgoznak az egészen kicsi gyerekek is, hogy aznap legyen 1 falat kenyerük...

    Én láttam óriási köveket cipelni 7-10 éves kisgyerekeket... Egész nap ezt csinálták és boldogok voltak, hogy aznap lesz mit enniük, talán a családjuknak is...
    (Nem tudom, mi volt bennem nagyobb a látványra : a kétségbeesés?... a düh?... a sírás?... Egyet viszont tudtam : nem szabad botrányt csinálnom a gyerekek érdekében, mert azzal csak azt érem el, hogy aznap nem lesz mit enniük!)

    ============================================

    Figyelmébe ajánlom mindenkinek ezt a weboldalt tájékozódásul : CARE

    Aki TÉNYLEG segíteni akar a fejlődő országokban élő gyerekeken:

    "... Azonnali segélyre van szükség, hiszen minden percben 23 gyermek hal éhen vagy egyébként elkerülhető betegségekben veszti életét.
    Ugyanilyen fontos lenne a családoknak, hogy olyan eszközöket kapjanak, amivel élelmiszert termelhetnének és gondoskodhatnának magukról.

    - 3.900 forinttal 8 alultáplált gyermeket erősíthetünk fel proteintartalmú táplálékkiegészítővel.
    - 10.000 forinttal egy egész családnak juttathatunk egy évre elegendő, a túlélést biztosító vetőmagot és földművelő eszközöket. ..."

    NEM! Nem notebookra, és nem síbakancsra, és nem hólapátra van szükségük, hanem életmentő gyógyszerekre, védőoltásokra, élelemre, vetőmagra, víztisztítókra...

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz shtml #45 üzenetére

    "... Sok az olyan tapasztalat, hogy a segélyek java része a korrupt helyi hatóságok kezébe jut és végül a feketepipacon köt ki. Ezt gyakorlatilag lehetetlen ellenőrizni, vagy csak a segély értékével összemérhető költségek mellett...."

    Igen, ebben van igazság... :(((
    Itt Mo-on is tapasztaljuk, hogy "Segítőkész Alapítványok" miként nyúlják le az összegyűjtött pénz 80%-át benzinpénz, tiszteletdíj, útiköltség és egyéb jogcímeken.

    Nekem azért úgy tűnik, hogy ez a CARE szervezet mintha a segélyek nagyobb részét célba tudná juttatni! (A weboldal fotóit nézegetve.)

    Leginkább azért erre az oldalra hívtam fel a topic olvasóinak a figyelmét, mert itt konkrét adatok szerepelnek a fejlődő országok valódi helyzetéről!
    Döbbenetes (legalábbis nekem), hogy 3000 Ft-ból akár 8 gyerek életét is megmenthetem???... 10ezer Ft-ból (ugyan, mi ez?) egy egész család 1 évig élelemhez juthat és talán a következő években össze tudják magukat annyira szedni, hogy egyikük se haljon éhen!

    És akkor itt mi arról vitatkozunk, kell-e laptop nekik??? :O :W

    JA!... Nagyon kell nekik!
    Meg hócipő is, és aztán egy jó nagy táblaüveg a hátukra és egy hanyattesés!...
    Nem is hiányzik nekik már semmi más.

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz leviske #46 üzenetére

    "... Ha 150 millió ember (mivel ennyi laptop ment volna a rászorulóknak) ajánlana fel a bankszámlájáról 200$-t, akkor azzal bizony jobban megvolnának segítve az Afrikaiak és a többi rászoruló körzet, mint azzal, hogy adok nekik egy laptopot..."

    Igen, azért azt láttam. :K

    A fenti hozzászólásoddal teljesen egyetértek!!!

    200$ = kb. 40ezer Ft... Ebből már legalább 4 család kaphatna segélycsomagot, 1 évre elegendő vetőmagot és mezőgazdasági szerszámokat!

    Ez valóban segítség lenne! :C

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Új hozzászólás Aktív témák