Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    „Szerződést kötni a szövetségi kormányzattal kiváltság, és nem alkotmányban garantált jog”

    a korrupció pedig legális, ha regisztrált lobbista finanszírozza a politikai szervezeteket

  • azbest

    félisten

    válasz mepet #8 üzenetére

    Európai jog szerint bőven korrupció, ami az angol-százban legális.
    Annyi megkötésük van, hogy elvileg regisztrálniuk kell magukat a lobbistáknak, hogy nyilvánosan követhető legyen, hogy ki kitől fogad el támogatást a kampányához, ami majd ugye szívességként és állami megrendelésként visszavár. Vegyél magadnak képviselőt, szenátort, elnököt vagy épp bírót.

    Ugyanígy, eu-ban bőven versenyellenesnek tűnik az, hogy csak úgy kizárnak cégeket, és még hozzá is teszik, hogy kegy az állami megrendelést kiszolgálni... amit amúgy a csókos haveroknak kvázi kötelező odaadni, mert ők adták a pénzt a választásra.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Giovan! #14 üzenetére

    ". A vállalat szerint ez sérti a személyre szabott jogi intézkedések tilalmáról szóló Bill of Attainder Clause-t és a méltányos jogi eljárásról szóló Due Process Clause-t, valamint a hatalmi ágak szétválasztásáról szóló alkotmányos alapelvet, hiszen az amerikai kongresszus nemcsak a törvényt alkotta meg, hanem megpróbálja azt érvényesíteni és végrehajtani is." [link]

    A tényektől váltik megalapozottá. A demokrácia nagy védelmezőjénél is csak addig érdekes a demokrácia, amíg egybeesik a pénzügyi érdekekkel. Sokszor pedig magánemberek pénzügyi érdekei új törvények létrehozását kívánják, amelyek akár más, alapszabályok áthágásával is járnak. Mint nálunk a "lex-" becézetű törvények.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz mepet #16 üzenetére

    Igen, írtam is, hogy ott legális a korrupció. Csak eltitkolni illegális. Ahogy írod, lobbizás a szép szó rá.

    Mivel előnyben részesítésért támogatják, s el is várják érte, hogy ők nyerjenek közbeszerzést. Így pedig nevetséges a bírónak azzal érvelni, hogy kiváltság a közbeszerzésen nyerni. Miközben nagyban befolyásolja a bezerzéseket, hogy ki kit ken meg. A huawei úgy tűnik, nem fizette meg az alkotmányos költséget, míg más meg igen. Így kiesett a kiváltságból.

    Okosabb esetben olyan feltételrendszert adnak meg, amin nem tud megfelelni a nem kívánatos versenyző. Hát itt megtiltották központilag névre szólóan a részvételét. Az első pár értetlenkedő komment talán ebből megérti, hogy milyen alkotmányos jogokról van szó.

    (#18) mepet
    szimplán vádaskodásokról van szó és pont az a probléma, ahogy az egész kínai-amerikai gazdasági háborúval, hogy tények helyett kinyilatkoztatásokat tesznek politikusok, amire utána jogi eljárás nélküli önkényes törvényeket és rendeleteket hoznak.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Giovan! #19 üzenetére

    Jó, hát ha hitkérdés, azzal nem tudok vitatkozni. Én a tényeket és a bizonyítékokat preferálom. A többieknek meg marad a hit és a propaganda.

    Érdekes, mindenütt az olvasom, hogy vádaskodás alapján a huawei feketelistára került. Ja hog mivel mások is voltak már a listán, így nem személyreszabott, hanem demokrata és legális lépés azt mondtani, hogy az iparág vezető szereplőjétől nem szabad vásárolni.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Giovan! #22 üzenetére

    Minden amerikai tulajdoni hányaddal bíró cégben törvényileg kikötött az átjáróház az usa számára. Ez sem titok. Sorban borulnak ki a bilik arról, hogy az usa hozzáfér mindenféle más ország rendszereihez, titkos kommunikációihoz... ezért is "vicces" az, amikor a kínaiakat lesajnálják, hogy mindent csak lopnak, de közben őket vádolják a mindenkit megfigyelő nagytestvér szereppel, miközben konkrétan tényekkel bizonyított, hogy az az usa.

    Még az eu is meghunyászkodott, hogy sem a korábbi, sem az újabb szabályokat nem igazán tartja be az usa, mert nekik nem kell, gazdasági retorzióval fenyegetőznek, ha bárki fel meri hozni, hogy európában be kéne tartani az európai törvényeket.

    Jól mutatja, hogy mennyire jól működik a filmekből és médiából ömlő amerikai felsőbbrendűségi propaganda, hogy ami amcsinál erény, az a kínaiaknál hatalmas bűn. Hazafias lózungokat puffogtatnak sokan itt európa keletebbi részén... amerikai hazafias lózungokat. Hiába van coca cola, attól még nem vagyunk az usa.
    Lehet itt mesélni jobbra balra, de fel kéne fogni, hogy a mi szemszögünkből a kettő között vagyunk és minket mindkét oldalról úgy szopatnak, ahogy akarnak. Csak a marketing más.

    (#21) mepet
    ez tök jó, pláne hogy talán pont a nyugati szoftver lemásolását szokták felemlegetni nekik, ja hogy az eredeti jobb, mint ugyanaz. De ez amúgy is 8 évvel ezelőtti történetet. Manapság meg mindenféle terroristák támogatása és az amcsi embargó megsértése hülyeségekkel vádolták őket. Szépen össze vannak mosva a dolgok, alaposak az ismeretek.

    Dúl itt sokakban az elvakult kína gyűlölet, mert a gazdasági háború miatt most épp ezt tolják nyugatról. De közben meg mindenki kínából vesz mindent, mert olcsó és manapság már sokszor innovatívabb is. Közben meg sokszor magyar bérért nyugati cégek alvállalkozói vagyunk és épül-szépül a nyugati GDP. Nem érzelemből, hanem objektívan kéne nézni, hogy hol vagyunk és objektíven helyezkedni a két tűz között, nem pedig hitből nyalni valamelyik irányba.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Giovan! #24 üzenetére

    A két tűz közt nem arról szól, hogy mi független állam legyünk a nagyhatalmak közé szorulva. És ez nem is választás kérdése. Mi földrajzilag adott helyzetünk miatt egy olyan sávban vagyunk, amit hívhatnánk feláldozhatóaknak. Jóban kell lenni mindenkivel, s hízelegni is lehet keletre is nyugatra is. Muszáj egyensúlyozni.

    A hiba az, hogy sokan gondolkodás nélkül húznak valamelyik irányba és nem esik le nekik, hogy mi se nem usa se nem kína része nem vagyunk. A saját érdekeinket kell nézni, s nem hitből ugrani bármelyik oldal propagandája mentén. Pláne, hogy ők maguk sem azt teszik sokszor végül, mint amit mondanak, mert végső soron a pénz számít, arra megy ki az acsarkodás mindig.

    Például nem lenne számunkra túl jó üzlet, ha valami amcsik által propagált, gyenge minőségű vagy onnan levedlett régi technológiát vennénk drágán, miközben az usa is ázsiából vesz mindent.

    Ez a vádaskodásokat használó gazdasági háborúskodás európára is kihat. Ugyanúgy, ahogy például most a túltolt influenza jellegű járvány miatti hisztéria kapcsán már arról hallani, hogy gyógyszer alapanyag ellátási problémák is vannak így, hogy a kínai gyárak állnak. Amcsi cégek is szívnak a gazdasági háborúskodás miatt .Nem tudom pontosan, hogy mit akarnak elérni vele. Egyébként szerintem is jobb lenne, ha nem csak ázsiában lenne minden már lassan, hanem bepiszkítaná a kezét a nyugati oldal is, nem csak tőkebefektetésként tekintenének a gyártásra, hanem a gazdaság egyik pilléreként is. Károsnak tartom ezt a tőzsde és osztalék alapon vezérelt spekulációs rendszert, mert mindig egy jövőbeli, talán soha el sem érhető növekedést vár el és inkább ígéretekre épít, mint a kézzelfogható eredményre. S ezért minden centet megpróbálnak kisajtolni belőle, bármilyen áron.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Giovan! #32 üzenetére

    Értem, tehát végülis csak az számít, hogy az egyiket diktatúrának hívják, míg a másikat demokráciának. Nem pedig az, hogy mit csinálnak. Ez egy teljesen világos álláspont, megértem, hogy neked a neve számít. Ezzel nem is tudok vitatkozni.

    Nekem a nevénél fontosabb, hogy mit tett és mit tesz. S hogy melyik okoz több kárt nekünk. S nem hiszek el bármilyen híresztelést bizonyíték nélkül, azzal szemben, amire bizonyíték is van.
    1. az usa már régóta totális világmegfigyelő. Kína csak amatőr. Ráadásul a saját állampolgárai és azok kulturális háttere miatt sok eléggé szükségük is van valamiféle értékelésre, mert nem lehet rendőrt állítani mindenki mellé. Ez egy érdekes videó róla, pláne annak tükrében, hogy a vlogger eléggé kína ócsárló stílusba ment át, mióta az usába költözött a kínában felépített karrierje csúcsán. Amúgy az usában is van kreditrendszer, csak nem teljesen ugyanaz alapján számítják, de ugyanúgy meghatározza, hogy kapsz -e hitelt, tudsz-e hivatalos vállakozást indítani, lehet e saját lakásod.
    2. Az állampolgár sehol sem független, kötelezi az állampolgársága a törvények betartására.
    3. Az internet forgalom jelentős része akkor is keresztülmegy az usán, ha két keleti ország közt zajlik. A világ nagyrészének forgalmát megfigyelik. Jó reggelt. Az 5G hálózat számítógépeire tudtommal nem lehet csak úgy internetről belépegetni. A telekomos botrányos gép sem szabadott volna, hogy létezzen. Szóval jogos a Huawei válalsza, hogy bullshot, az eszközök nem elérhetőek kívülről a telko cég üzemeltetői hálózatán kívülről.

    Ez nem azt jelenti, hogy kínához kell közelednünk. Azt jelenti, hogy legyen elvakult szerelem az usa felé sem., mert mi csak csicskák vagyunk mindkét oldal számára. Ha az usába költöztél és van amcsi állampolgárságod, akkor természetesen ez rád nem vonatkozik, mert akkor jogos a usa iránti nemzeti érzelmed.

    Azzal egyetértek, hogy az eu-nak sokkal szorosabb szövettséget kellene alkotnia, mert az usa folyton palira vesz mindenkit errefelé így.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Giovan! #34 üzenetére

    No azért fajelmélettel ne vádolj. Szimplán arról van szó, hogy nem lesz egyik pillanatról a másikra gentleman a korábbi rendszerben felnőtt, suttyó viselkedésű emberek százmillióiból.
    Láthatóan nem tudod elképzelni, hogy más országokban más kulturális beállítottság lehet, ami más vezetési megoldásokat is kíván. Lásd például Szingapúr. Fel kell nőnie a társadalomnak az önállósághoz. Nálunk sem sikerült ez még.

    Az eu nagyhatalma a kanyarban sincsen még.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák