Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz azbest #35 üzenetére

    Tokmindegy milyen vezetest kivan az adott nep, mi meg azt kivanjuk, hogy mindez maradjon a hataraikon belul es semmilyen modon ne tudjanak beszivarogni/befolyast szerezni. Ez pont annyira ertheto szempont a nyugat reszerol, mint az, hogy nekik meg masfajta vezetes kell. Csak tartsak meg maguknak. Ahhoz, hogy ne tudjanak beszivarogni pedig pont olyan lepesek kellenek, mint pl. a nagycegeik es strategiai szegmensek korlatozasa a piacszerzesben.
    Nekunk meg USA-t "kell" szeretni. Mar csak azert is, mert ott van erdemi technologia es toke. Europaban egy epkezlab processzort vagy fpga-t nem tudnak kifejleszteni, ide ertve nem pusztan a szaktudast, hanem a vallalkozassal es termekkel egyetemben. (De meg egy europai oprendszert sem igazan lehet megnevezni.)

    [ Szerkesztve ]

  • Giovan!

    addikt

    válasz azbest #35 üzenetére

    Nos amennyiben túlzó volt a feltételezésem, úgy elnézésedet kérem, viszont legközelebb fogalmazz akkor kissé pontosabban, mert nekem az jött le, hogy valamilyen oknál fogva eredendően alkalmatlannak tartod a kínai embert a demokratikus berendezkedés kiépítésére és fenntartására (pedig mint írtam, van pár példa az ellenkezőjére), ami nekem már eléggé szélsőséges gondolatnak hat.

    A kulturális különbségekből adódó hátrányok leküzdhetőek, amennyiben megteremti a hatalom ennek lehetőségeit, Kína viszont épp az ellenkező irányba indult el Hszi elvtárs bölcs vezetése alatt, és megpróbálja teljesen felszámolni az egyén önállósását. Ezen út végén nem a demokrácia van, azt gondolom te is sejted.

    Nálunk sem sikerült ez még.

    Szerintem mégis jobb még ez az illiberális demokráciánk is, mint a rendszerváltás előtti népi demokráciánk volt (az idézőjeleket mindenki oda rakja ebben a mondatban, ahová szeretné :D).

    Az eu nagyhatalma a kanyarban sincsen még.

    Erről én is tudok sajnos.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák