Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz azbest #33 üzenetére

    Mint mondtam, nem tartom tökéletesnek az USA politikai és gazdasági berendezkedét. A Kínával való összehasonlítás viszont véleményem szerint egyszerűen nevetséges, ennek ellenkezőjéről nem a féligazságokra és konkrét valótlanságokra felépített hozzászólásod fog meggyőzni.

    1. Valóban, Kína még amatőr, viszont ha teret engedünk neki, fel fog nőni az USA mellé. A fajelméletes gondolataidra inkább nem reagálnék, maradjunk annyiban, hogy véleményem szerint a kínaiak ugyanolyan emberek mint te vagy én, és képesek lennének demokratikus keretek között is békésén élni, ahogy sikerült ez pl. a Tajvanon élő kínaiaknak is. Ráadásul a Népköztársaság polgárainak véleményét nem kéri ki a rezsim az általa felépített rendszerről (vajon miért...), egyszerűen alatvalónak nézi őket.

    Az USA-ban is van kreditrendszer, viszont az üzleti alapon működik, és a kockázat/haszon tengelyen mérlegel (pl. adjon-e neked hitelt a bank a jelenlegi viszonyaid és a múltbeli cselekedeteid alapján), nem pedig a hatalomhoz való hűséged alapján büntet/jutalmaz, mint a kínai megoldás.

    2. Ez így van, az viszont nem mindegy, hogy a polgárok függetlensége milyen szinten van korlátozva, illetve hogy a függetlenségét korlátozó törvények milyen konszenzus eredményeként jöttek létre.

    3. Nyílván nem fogja a huawei azt mondani, hogy ja, hozzáférünk a hálózatokhoz, amire a teljes infrastruktúrátokat fel fogjátok húzni, nem önmaga ellensége. Viszont teljes biztonsággal sosem lesz kijelenthető a huawei hálózatairól, hogy azokhoz nem férhet hozzá a cég.

    Nem táplálok nemzeti érzelmeket az USA irányába. Viszont azt tartom, hogy Kína befolyásszerzésénél és megerősödésénél az is jobb, ha az USA dominanciája megmarad.
    Ha az EU felépíti magát nagyhatalommá, és ő akar a másik pólussá válni, azt támogatom, de hogy egy disztópiát építő abszolút állam tegye ezt meg, azt nem. Nem értem ezen mit nem lehet megérteni :F

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák