Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Giovan! #32 üzenetére

    Értem, tehát végülis csak az számít, hogy az egyiket diktatúrának hívják, míg a másikat demokráciának. Nem pedig az, hogy mit csinálnak. Ez egy teljesen világos álláspont, megértem, hogy neked a neve számít. Ezzel nem is tudok vitatkozni.

    Nekem a nevénél fontosabb, hogy mit tett és mit tesz. S hogy melyik okoz több kárt nekünk. S nem hiszek el bármilyen híresztelést bizonyíték nélkül, azzal szemben, amire bizonyíték is van.
    1. az usa már régóta totális világmegfigyelő. Kína csak amatőr. Ráadásul a saját állampolgárai és azok kulturális háttere miatt sok eléggé szükségük is van valamiféle értékelésre, mert nem lehet rendőrt állítani mindenki mellé. Ez egy érdekes videó róla, pláne annak tükrében, hogy a vlogger eléggé kína ócsárló stílusba ment át, mióta az usába költözött a kínában felépített karrierje csúcsán. Amúgy az usában is van kreditrendszer, csak nem teljesen ugyanaz alapján számítják, de ugyanúgy meghatározza, hogy kapsz -e hitelt, tudsz-e hivatalos vállakozást indítani, lehet e saját lakásod.
    2. Az állampolgár sehol sem független, kötelezi az állampolgársága a törvények betartására.
    3. Az internet forgalom jelentős része akkor is keresztülmegy az usán, ha két keleti ország közt zajlik. A világ nagyrészének forgalmát megfigyelik. Jó reggelt. Az 5G hálózat számítógépeire tudtommal nem lehet csak úgy internetről belépegetni. A telekomos botrányos gép sem szabadott volna, hogy létezzen. Szóval jogos a Huawei válalsza, hogy bullshot, az eszközök nem elérhetőek kívülről a telko cég üzemeltetői hálózatán kívülről.

    Ez nem azt jelenti, hogy kínához kell közelednünk. Azt jelenti, hogy legyen elvakult szerelem az usa felé sem., mert mi csak csicskák vagyunk mindkét oldal számára. Ha az usába költöztél és van amcsi állampolgárságod, akkor természetesen ez rád nem vonatkozik, mert akkor jogos a usa iránti nemzeti érzelmed.

    Azzal egyetértek, hogy az eu-nak sokkal szorosabb szövettséget kellene alkotnia, mert az usa folyton palira vesz mindenkit errefelé így.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák