Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • andorpapa

    őstag

    Na emberek, itt vagyok én is!

    Kicsit fárasztóak tudtok lenni. Többszáz hozzászóláson keresztül képesek egyesek azon vitatkozni, hogy szép-e vagy sem. Ne vicceljetek! Akinek tetszik, az örüljön, akinek nem tetszik, az úgysem fogja megszeretni. Dennek üzenem, hogy Volvo rulez, nekem nagyon tetszenek a mások által unalmasnak tartott kialakítások.

    A kérdés az volt, hogy mitől olyan császár egy ilyen ház, és miért kerül ennyibe. A válasz nem is túl bonyolult, de nem árt pl. hűtős, modder és átlagfelhasználó szemszögből megközelíteni a témát.

    - Aki már látott profi háztesztet külföldi site-on, az tudja, hogy gyakran össze szokták hasonlítani másik típusokkal. Hűtés szempontjából. Azonos konfigot pakolnak több házba, és meglepetés, akár 3-5 fok (CPU temp) is lehet a különbség két ház között! Vagyis a szellőzés nem csaj egy mókás dolog, hanem mérnökien megtervezhető jelenség.

    - Moddolhatóság. Mely házakat könnyebb moddolni? Nyilván azokat, amelyek kevés műanyagot tartalmaznak, nincsenek görbe vonalai, a lehető legtisztább felülettel rendelkezik. Nos, nem ilyen házat láthattunk ebben a cikkben is? De. Lehet teljesen natúr kinézetűt venni, és otthon ízlés szerint moddolni. Láttam már néhány kegyetlenül szép LL modot.

    - Zajszint. Hoppá. Noname ház esetében könnyen előfordul, hogy a vinyó, a CD meghajtó vagy a CPU cooler rezonanciát okoz, növelve a zajszintet. Két aluminium ház is különbözhet hangáteresztés szempontjából, vagyis az egyikben hangosabb lehet ugyanaz a konfig, amely a másikban csendes. A jó kialakítás csökkenti az alapzajszintet.

    - Igényes kivitelezés. Az utolsó centiméterig minden ki van dolgozva, mindenhol minőségi a termék. Garancia a tökéletességre. És ott vannak az extrák, lásd ventik, csavarok, lehetőség dizájnos face plate vásárlására stb.

    Szerintem ez a négy pont bőven választ ad a kérdésekre. Az már más kérdés, hogy az ár még így is nagyon magas. Igen, ez igaz. Nekünk drága. De ezek az árak igazából a külföldi kollégák pénztárcájához vannak méretezve. Ennyi az egész. Elismerem, hogy a márkanevet is meg kell fizetni. Ahogyan ez az autóknál, sportszereknél és mindennél így van a mai világban. Miért csak a PC-s esetben reklamál mindenki?

    Nem vagyok egy nagy LL fan, én természetesen mást vennék (nem mondom meg, milyet, beeee :t ), de megkérek mindenkit, hogy mielőtt belekezd a nagy fikázásba, gondolja végig az fenti szempontokat. Ha meg nem tetszik, akkor nem kell azt mondani, hogy szar, mert az árán kívül semmi baja sincsen (na jó, zavaró, hogy a csapból is LL folyik külföldön). A design meg ilyen, ha nem tetszik, ne vedd meg.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    Basszus, valaki tanítson meg rövid hozzászólásokat gyártani, mert a végén még meglincselnek a következő PH! találkozón! Ezer bocs, de ha belekezdek, nem bírom befejezni. Na meg szeretek kitérni mindenre. Fő az egyértelműség!

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz guess.who #47 üzenetére

    Na ismét itt vagyok. Miért jobb az aluminium? Divat. Atus nem viccből mondta. Kérdezek én is: miért jobb az autóknál a metál fényezés? Sérülékenyebb, drágább. Mégis aki teheti, azt választja.

    Aztán kitértél az árára is. Oké, 30-40 körül van egy ilyen. De azt már kiszámoltad, hogy ebből mi mennyibe kerül? Van benne négy venti, porszűrő, és egy valag csavar. Nem néztem meg, hogy milyen ventik járnak hozzá, de van egy olyan érzésem, hogy nem SCS cuccokról van szó. Számoljunk darabonként 1500 forinttal, és jé, ez már 6 rugó, pedig még csak a ventiknél tartunk! Mennyibe kerül egy ilyen csavar?

    Én nem tudom itthon mennyi, de nemrég külföldön még 1 dollár volt darabja. Mennyi van belőle egy LL házban? Igazán sok. Ha kiszámolod, akkor a ventik+csavarok kombó átlépi a 10 rugós határt. A legtöbb házhoz nem kapod meg ezeket. Mármint a Magyarországon kapható típusokhoz. Végülis ha levonsz 10000 pénzt az árból, akkor már eléggé tolerálható lesz a végösszeg.

    Te magad is átalakíthatod a házadat. Oké, ez igaz. De akkor neked kell megvenned a ventiket, a csavarokat, neked kell kivágnod a ventiknek a nyílásokat és neked kell porszűrést kreálnod. Azt mondod, hogy a modderek inkább olcsóbb házat vesznek, és azt barkácsolják, a feszíteni vágyó userek meg nem nyúlnak ilyenhez, mert nem túl extra. Szerintem ez tévedés. Kezdjük a mondat első felével! Olcsóbb házat vesznek... itthon. Külföldön a LL nem olyan drága. Csak nekünk, csóró magyaroknak.

    Aztán a feszítés. Szerintem aki csak egy kicsit is ért a házakhoz, az kapásból felismeri a LL termékeket, ez biztos. Így ha meglátok Magyarországon valakinél egy LL házat, akkor azonnal tudom, hogy mennyi volt a cédulára írva. Mi következik ebből? Az, hogy tökéletesen be tudja tölteni a státusszimbólum szerepét.

    Végül: a LL árul gyárilag nem moddolt cuccokat is. Teljesen natúr cucc, alu doboz, és kész. Azt lehet moddolni ezerrel! Az nem igazán nagy mod, amikor kivágod a ventirácsot vagy hasonlók. Az viszont igen, hogy légterelő csövet építesz, LCD-t raksz a gépház elejére, speciális festést végzel rajta, ventikapcsolót barkácsolsz az elejére, extra LED-eket szerelsz be, fogantyút készítesz hozzá, blowhole-t vágsz az elejére, extra intake nyílást az oldalára stb. Ezeket elvégezheted egy félig műanyag cuccon is, de sokak szerint sokkal jobban mutat (és igényes módon könnyebben kivitelezhető) aluminium esetében.

    Aztán egy kérdés: ha lenne ennyi zsozsód, és választhatnál a hazai piacon, mit vennél? Acorpot és egyéb noname cuccot (hogy később moddolhass), vagy AOpen, Cooler Master, Chieftec, Lian Li terméket? Nem tetszik? Oké. De ettől még nem rossz ez a ház. Nem akarom védeni, nem tartozik a kedvenceim közé, de azért azt sem szeretem, ha valaki alaptalanul fikázza a cuccot. Utolsó kérdés: az árán kívül van valami bajod a házzal? A dizájnt ne vedd figyelembe, mert az szubjektív. A kinézetén (szubjektív) és az árán (objektív, szomorú tény) kívül van mással problémád?

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    Ugyan, semmi bajom sincs veled, nem akartam csúnyán megnyilvánulni, bocs, ha mégis úgy sikerült.

    Szóval neked általánosan nem fekszik ez a ház, a mai szlenggel élve nem jön be. Szerintem ennyi az egész. Lehet mindent hasonlítgatni, ár/érték arányt számolni, ez mindenkinek a saját dolga. Én megértem, ha valakinek nem tetszik ez a ház, sem az ára, sem a kinézete. De a szolgáltatások akkor is komoly cuccá teszik. Tehát nem a belépőszint.

    Szomorú tény, de igaz, hogy a ma kapható házak esetében még mindig ritka a kihúzható alaplaptálca, a speckó csavarokról nem is beszélve. Meg a ventihelyek száma, mellékelt kiegészítők és egyéb részletek is gyengébbek másik házaknál. Én Den véleményét pártolom a legjobban. Bár én soha nem adnék ki 40 rugót egy házra (csak ha lenne annyi pénzem:)) ), de én elfogadható árnak tartom. Ami szerintem túlzás, a Cooler Master, de nem a Lian Li.

    Szerintem azon nem lehet vitatkozni, hogy ez egy jó ház. Minőségi elemekből, minőségi elrendezéssel és kialakítással készült. Arról sem lehet vitatkozni, hogy szép-e, mert mindenkinek más az ízlése. Amiről vitatkozni lehet: mennyire éri meg, mi az, amit hiányolhatunk belőle (van pár ötletem), és alapvetően érdemes-e beállni a LL divatsorba. Másról nem igazán lehet értekezni.

    Amúgy én még mindig a régi vagyok, hidd el! És a többiek is! Most készült el a NAGY Mattyer új háza, nagyon császár (barkács rulez), Őmoddersége, Atus mester egy régi, fekvő AT-s házamat alakította fasza ATX-essé, talán a jövő héten átköltöztetem bele az egész konfigomat, mert állítom, hogy jobb a szellőzése, mint a legtöbb gépházé! Jómagam pedig még mindig a tökéletes szellőzés lehető legolcsóbb kialakításán filózok.

    Én úgy gondolom, hogy ezt a vitát le lehet annyival zárni, hogy kijelentjük: neked ez a ház nem tetszik, és zavar az általános megjelenése (amibe beletartozik az ár, kinézet, blablabla), nekem pedig olyan szinten tetszik, hogy értékelem a minőségét és elismerem, hogy a hazai piacon nagyágyúnak számít a LL. Nos, ez megfelel?

    OFF
    Den, már nézegettem a honlapját a cégnek, csak sajnos a Vodafone kicsit lassít a melómban. Ahogy lesz rendes speed, ugrok és nézek, gondolok és írok.
    ON

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    Csak pár gondolat, semmi személyeskedés vagy ilyesmi.

    Szóval azért szoktuk elküldeni az aktív fikázókat (nem, ugyan, nem rád gondoltam, twollah :)) ), mert ugyanazt eredményezi tevékenységük, ami ebben a topicban tapasztalható: kisiklás. Már régóta nem a házról szól a vita, hanem elvekről, eszmékről, elgondolásokról, nem ide tartozó eljárások kitárgyalásáról, ami rosszat tesz a topicnak. Méghozzá azért, mert a kívülálló nem fogja elolvasni a fórumot, ha mindig azt látja, hogy az aktív fórumozók hülyeségeken marakodnak.

    Ez a topic csak erről a házról szól, ide csak azt kellene írni, hogy mi jó, mi nem, ki hol látott ilyet olcsón, miért éri meg ilyet venni és miért nem. Az nem tesz jót, ha minden második ember leírja, hogy ez csúnya, aztán a többiek meg védik a dizájnt. Az sem célravezető, ha az árán akad le mindenki. Pár embernek van rá elég pénze, soknak nem, ez így működik, akinek nem tetszik az ár, az nem veszi meg.

    Az meg számomra eléggé természetes, hogy szó sem lehet bundáról, anyagi kötődésről. A híreket meg olyan cuccokról szoktuk írni, melyek nem is kaphatóak nálunk, így semmi előnyünk nem származna abból, hogy megvédjük. Ha valami szar, akkor azt meg fogom írni, mert én nem üzletember vagy marketinges vagyok, hanem egy natúr cooler guy, aki szereti hűtős tapasztalatait megosztani másokkal.

    A viták egy ideig hasznosak, de alapvető tulajdonságuk, hogy egy idő után elkanyarodnak az eredeti témától. Én például ezzel a hozzászólással kiszállok az egészből, mert nem akarom tovább bonyolítani a a helyzetet. Szeretnék megkérni mindenkit arra, hogy további hozzászólást csak akkor tegyen közzé, ha az közvetlenül a cikkre vagy a cikkben szereplő termékre vonatkozik. Így jobb lesz mindenkinek. Ja, és béke, emberek, béke, és ne azért, mert itt a karácsony, hanem azért, mert a tolerancia és a szeretet vezet a világ általános helyzetének javulásához!

    ...

    OFF
    Basszus, ezeket a sorokat én írtam? Kezdek félni magamtól...
    Ja, Satan-Claus, nyugodtan zaklass, elvégre nem félek az ördögtől! :DD
    ON

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Aktív témák