Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz guess.who #28 üzenetére

    Na ezektől az apróságoktól jó ez a ház. Meg lehet csinálmi utólag, meg semmi forradalmi nincs benne, de az egyész egyben, tökéletes. Mondjuk dizájnra gyúrhattak volna.

    Én nem a házak rojszrojszának, hanem a házak volvójának mondanám. Olyan mint a 90-es évek eleje-közepe volvó modellek, Műszakilag semmi extra, de minden a helyén, jó minőségben, a dizájn egyszerű unalmas. Vagy még az 90-es évek eleje audik.

    www.simson4t.hu

  • Den

    veterán

    válasz guess.who #31 üzenetére

    erre a kérdésre nem fogsz választ kapni, már én is többször próbáltam. Divat.

    www.simson4t.hu

  • Ahhoj

    aktív tag

    válasz guess.who #39 üzenetére

    Nem értek hozzá nagyon, de szerintem:
    -Ott van a kivehető hdd tartó
    -kihúzható alaplap-tálca
    -meg a sok-sok extra, ami általában nem szokott lenni
    -és pl. azért alu, mert alapból 7-8 kg-mal könnyebb az egész, és pl. lanpartykon ez milyen jól jön....
    -és szerintem sokkal jobb érzés úgy nézni a házra, ha alut látok, mint ha műanyagot látnék...

  • Mattyer

    tag

    válasz guess.who #39 üzenetére

    Hali!
    na akkor a reaction:

    ''de botorság lenne kijelenteni, hogy csak ez jó, ezért másat nem érdemes venni...''
    Szerintem erről szó nem volt sehol a fórumban, senki nem mondott ilyet, az Andor se mondta azt, hogy ezt vedd, mert szájbarúglak.

    ''Elsősorban az oldalfalakra vonatkozik (ablakok), aztán a hátlapra és a tetőre (ventillátor-kivezetések), és kis(ebb) részben az előlapra -legalábbis ha elfogadjuk azt, hogy elsősorban a funkcionalitás a cél, a jobb szellőzés, s csak másodsorban az esztétikum.''
    Egyáltalán nem belekötni akarok ebbe, csak megjegyezném, hogy sajnos mostanában sok embernél az esztétikum kerül előtérbe, ez ellen nem nagyon lehet tenni, nem is kell. Ha valakinek fontosabb a külső, mint a funkcionalitás, az mindenkinek a maga dolga.
    Nem biztos, hogy feltétlenül könnyebb egy műanyag felületet ''megművelni'', bár biztos egyes műveleteket nehezebb elvégezni fém lemezen. Erről szerintem ne nyissunk vitát...
    Viszont a ''görbe vonalak'' egyértelműen nehézségeket okoznak az átalakításban.

    ''csavarokat bármelyik házhoz tudsz venni, ventiket saját kezűleg tudsz bele szerelni (éppen arról volt szó, hogy a moddolás lényege,...)''
    Na nehogy már a moddolás egyenlő legyen pár csavar beszerzésével, és venti beszerelésébel!

    A ház ára egyrészt az alapanyagból, másrészt a precíz megmunkálásból (bár ebbe sok ember szívesen belekötne), valamint a nagy mennyiségű extrából fakad.

    iBook 14'' 1.33ghz

  • atus

    senior tag

    válasz guess.who #39 üzenetére

    Divat.
    Most elégedett lehetsz, kibújt a szög a zsákból.
    Előnyösebb egy acél háznál, de korántsem éri meg az árát. Ahogy egy A8, vagy egy Bentley sem. Bár a Bentley már inkább CoolerMaster kategória. Jobbak, mint a legtöbb acél autó, de aránytalanul drágák. Ettől függetlenül beruháznák egy CM alu házba, ha lenne rá zsém. Bentley-re még szívesebben... :D De vannak fontosabb dolgok az életben...

    (Lian Li design-ja pedig tényleg indokolatlanul egyszerű. Mondhatjuk rondának is, de ez csak ízlés kérdése. Szerintem nem szép. Az új széria már jobb, de az meg egy az egyben CM koppintás.)

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz guess.who #47 üzenetére

    [/]''Az átlag ''divatfelhasználó'' számára szintén nincs sok értelme, hiszen nem az a kifejezett dizájnos doboz, amivel úm. ''vagánykodni'' lehetne a haverok előtt -kivéve ha az árcédulát is ráragasztja...''

    Ja, olvastam az új oldallapról: az ablakos verzió mellett, már lehet kapni árcédulásat is :))

  • andorpapa

    őstag

    válasz guess.who #47 üzenetére

    Na ismét itt vagyok. Miért jobb az aluminium? Divat. Atus nem viccből mondta. Kérdezek én is: miért jobb az autóknál a metál fényezés? Sérülékenyebb, drágább. Mégis aki teheti, azt választja.

    Aztán kitértél az árára is. Oké, 30-40 körül van egy ilyen. De azt már kiszámoltad, hogy ebből mi mennyibe kerül? Van benne négy venti, porszűrő, és egy valag csavar. Nem néztem meg, hogy milyen ventik járnak hozzá, de van egy olyan érzésem, hogy nem SCS cuccokról van szó. Számoljunk darabonként 1500 forinttal, és jé, ez már 6 rugó, pedig még csak a ventiknél tartunk! Mennyibe kerül egy ilyen csavar?

    Én nem tudom itthon mennyi, de nemrég külföldön még 1 dollár volt darabja. Mennyi van belőle egy LL házban? Igazán sok. Ha kiszámolod, akkor a ventik+csavarok kombó átlépi a 10 rugós határt. A legtöbb házhoz nem kapod meg ezeket. Mármint a Magyarországon kapható típusokhoz. Végülis ha levonsz 10000 pénzt az árból, akkor már eléggé tolerálható lesz a végösszeg.

    Te magad is átalakíthatod a házadat. Oké, ez igaz. De akkor neked kell megvenned a ventiket, a csavarokat, neked kell kivágnod a ventiknek a nyílásokat és neked kell porszűrést kreálnod. Azt mondod, hogy a modderek inkább olcsóbb házat vesznek, és azt barkácsolják, a feszíteni vágyó userek meg nem nyúlnak ilyenhez, mert nem túl extra. Szerintem ez tévedés. Kezdjük a mondat első felével! Olcsóbb házat vesznek... itthon. Külföldön a LL nem olyan drága. Csak nekünk, csóró magyaroknak.

    Aztán a feszítés. Szerintem aki csak egy kicsit is ért a házakhoz, az kapásból felismeri a LL termékeket, ez biztos. Így ha meglátok Magyarországon valakinél egy LL házat, akkor azonnal tudom, hogy mennyi volt a cédulára írva. Mi következik ebből? Az, hogy tökéletesen be tudja tölteni a státusszimbólum szerepét.

    Végül: a LL árul gyárilag nem moddolt cuccokat is. Teljesen natúr cucc, alu doboz, és kész. Azt lehet moddolni ezerrel! Az nem igazán nagy mod, amikor kivágod a ventirácsot vagy hasonlók. Az viszont igen, hogy légterelő csövet építesz, LCD-t raksz a gépház elejére, speciális festést végzel rajta, ventikapcsolót barkácsolsz az elejére, extra LED-eket szerelsz be, fogantyút készítesz hozzá, blowhole-t vágsz az elejére, extra intake nyílást az oldalára stb. Ezeket elvégezheted egy félig műanyag cuccon is, de sokak szerint sokkal jobban mutat (és igényes módon könnyebben kivitelezhető) aluminium esetében.

    Aztán egy kérdés: ha lenne ennyi zsozsód, és választhatnál a hazai piacon, mit vennél? Acorpot és egyéb noname cuccot (hogy később moddolhass), vagy AOpen, Cooler Master, Chieftec, Lian Li terméket? Nem tetszik? Oké. De ettől még nem rossz ez a ház. Nem akarom védeni, nem tartozik a kedvenceim közé, de azért azt sem szeretem, ha valaki alaptalanul fikázza a cuccot. Utolsó kérdés: az árán kívül van valami bajod a házzal? A dizájnt ne vedd figyelembe, mert az szubjektív. A kinézetén (szubjektív) és az árán (objektív, szomorú tény) kívül van mással problémád?

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • Mattyer

    tag

    válasz guess.who #47 üzenetére

    Üdv!

    Azt mondod a végén, hogy senkinek nem éri meg ilyen házat venni szerinted, de ehhez képest a dilis amcsik élnek halnak ezért a darabért. Hogy mi áll emögött azt nem nagyon sikerült így együtt kiderítenünk.

    Te azt írtad, hogy ''csavarokat bármelyik házhoz tudsz venni, ventiket saját kezűleg tudsz bele szerelni (éppen arról volt szó, hogy a moddolás lényege, hogy az ember saját maga barkácsol ''. Erre válaszoltam, hogy ne vegyük egy kalap alá a modot és a vásárlást:D

    reP.S.: A javító én voltam, nagyon szívesen! :D

    iBook 14'' 1.33ghz

  • Den

    veterán

    válasz guess.who #52 üzenetére

    A colnesses andorpapa nem tűnt el, de miért ne tetszhetne valakinek egy golf gti attól hogy egyébként ő szívesebben vesz egy sima 1.8-ast és saját maga tuningolja mert ez a hobbija.

    www.simson4t.hu

  • Satan-Claus

    senior tag

    válasz guess.who #47 üzenetére

    Hááát azért a kézi garvírozót - vágókoronggal a hosszabb vonalakhoz, 0.8mm átmérőjű gravírozófej a ''kényes'' részekhez - nem nevezném sem aszfaltvágónak, sem ütvefúrónak.
    Az pedig lehet, hogy a Te házad műanyag előlapja selejtes Tic-Tac dobozokból van összerakva (vagy a Suzuki gyártotta), de az enyém kb. 3mm vastagságú kemény PVC. Azon pedig nem fog a tapétázó szike. Próbáltam, és legalább egy hétig tartott volna amíg fogácsonként meghámozom a kívánt formát...

    Egyébként ha egy szike ''megindul'' azzal is csúnya sebeket lehet okozni a munkadarabon.

    Ha pedig géppel vágom (mint azt már írtam), a surlódási hő miatt olvadni kezd.

    Elég frissek az élmények. A tegnap délutánom/estém erre ment el.

    ''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

  • Den

    veterán

    válasz guess.who #54 üzenetére

    Mint írtam az alumíniumtól én sem esem hanyatt, de ez csak plusz fícsör acélból sem lenne olcsóbb.

    www.simson4t.hu

  • Satan-Claus

    senior tag

    válasz guess.who #59 üzenetére

    Ugye, csak véletlenül lemaradt a szmájli, s nem kell reagálnom rá?!...
    Tényleg lemaradt...:) (Arra viszont nem esküszöm meg, hogy véletlenül.)

    Azt viszont nem hiszem, hogy marás/fúrás közben nálad nem olvad a műanyag.

    Hát a szúrófűrész, meg a gravírgép is tud éppen, ha megindul...
    Naná, hogy meg tud. De én nem is azt mondtam, hogy ezek a jó szerszámok, hanem azt, hogy a műanyagot nehéz megmunkálni, mivel a szerszámok ''megszaladhatnak'' benne (bármelyik...attól függetlenül, hogy én mivel csináltam). Ergo sokkal jobban vigyázni kell vele, mint a fémmel.

    ''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

  • Den

    veterán

    válasz guess.who #59 üzenetére

    ''Gondolom nem túl kellemes, hogy a LL házas cikk mögött ilyen firkák vannak''

    tízig számoltam és úgy döntöttem inkább nem nem írom le amit akartam :(((

    www.simson4t.hu

  • Den

    veterán

    válasz guess.who #64 üzenetére

    Hogy értetted? Mert nekem úgy tűnik hogy ennek az az értelme hogy a prohardver nem szívesen látja a negatív véleményt a cikk tárgyával kapcsolatban és ''hivatalból'' dicsőítjük

    www.simson4t.hu

  • Den

    veterán

    válasz guess.who #67 üzenetére

    Andorpapa már írta a lényeget. Soha nem szóltunk azért mert valaki a _hírben_szereplő_ cuccot fikázza. azért szóltunk mikor valaki egy extra tartozékról szóló hír topicjának első sorait ragadja meg világnézeti fejtegetésekre, hogy hogy unja már az ilyen dolgokat, megahülyemarketingesek.... és közben, a cikkben szereplő termékről egy szót sem ejt. Ezzel sem az a baj hogy ezt elmondja, csak ne egy cikk után aminek _konkrét_témája van. Lehet új topicot indítani, a világítós hardverek hasznosságáról, vagy _bármi_másról.
    Ha valaki egy hír topicjában a_hír_tárgyát fikázza, ám tegye.

    www.simson4t.hu

Aktív témák