Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • turbulencia8

    őstag

    válasz theyfel #456 üzenetére

    Hosszu, szubjektiv valaszt irok a BB10 (vs. K1 droid) kapcsan.
    En is BB10 parti voltam 2016-ig, amig a Whatsapp elkaszalasat be nem jelentettek (igaz kesobb tobbszor kitoltak a hataridot). En utana dobbantottam Lumia950-re, ami sokaig tetszett, igaz ott is egyre tobb neves ceg lepett le a platformrol (de meg ugyis sokkal nagyobb volt a szoftvervalasztek, mint BB10-en). Nincs egy honapja, hogy bejelentette a Microsoft a WP10 tamogatasanak leallitasat, masnap vettem egy K1-et... Ha WP helyett Classic-on tengodtem volna idaig, tuti nem vettem volna ismet BB-t, annyira elegem lett volna a brandbol. A windows gyari elkaszalasa utan viszont nem maradt mas ertelmes oprendszer, csak iOS, vagy droid.
    A K1 kulseje nagyon megnyero volt a kepek alapjan, es tetszett a droidos NFC-s fizetesi lehetoseg (OTP Simple). Amikor eloben meglattam a KeyOne-t, mar nem volt visszaut. Azota csak kellemes meglepetes ert a droidos BB-n. A HUB jo, bar nelkule is megvoltam. Ami szamomra zsenialis, hogy nem csak a HUB, hanem a naptar, a nevjegyzek stb. is BB-s fejlesztesu, kifejezetten igenyes appok. Ezekhez egyaltalan nem kell google fiok, masodjara ugy telepitettem a K1-et, hogy guglit csak az aruhazhoz regisztraltam, mindenfele folosleges szinkront kikapcsoltam. Szoftverbolt: BB10-en 25 eFt-t koltottem appokra (Mireo, Genius Maps stb.), WP-n kb. 15 eFt-t, droidon eddig semmit. Ha bevalik a Waze, melle offline tartaleknak a Here, akkor nem is fogok koltekezni. A vallalati OneDrive, Word, Excel stb. mind tok jol mukodik, a billentyuzet kivalo. A fizikai gombos gyorsinditas/gyorstarcsazas nagyon hianyzott. A bongeszot at lehetett szabni also savosra, az is remek, az akkuido a legjobb feature: min. 3-szor jobb a Lumia950-nel; es hamarosan ki fogom probalni az NFC-s fizetest is. Szoval eddig szamomra csupa pozitiv a K1 szoftveres es hardveres osszkepe, szerintem jobb, mint a BB10 anno.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák