Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz bambano #36 üzenetére

    Bár van igazság abban, amit mondasz, de mégsincs.

    Egyrészt a tablet, mint kategória, sokaknak a mai napig teljesen szükségtelen, amit teljesen meg lehet érteni. Miért is van rá szükség? Messze nem annyira karizmatikus szegmens, mint a mobiltelefon vagy a személyi számítógép. Tetszik az embereknek, izgatja a fantáziájukat, de nagyjából ennyi. Igazán komoly funkciója nincs.

    Másrészt az "ennyiért mar igen jó laptopot lehet kapni" kijelentés azért is helytálló, mert a táblagépek ára a használhatósággal arányosan jelentősen olcsóbb is notinál. Egy iPad 2 120k, egy MacBook pedig ennek a 3-4x-ese. Tehát a gyártók nagyon is tisztában vannak azzal, hogy egy tábla a funkciójából és identitászavarából adódóan nem közelítheti meg egy komolyabb laptop árát. Tehát egy olyan tablet, aminek az árából már egy komoly notit lehet venni, az drága. És nem, ez nem azt jelenti, hogy helyettesíti egymást a kettő, hanem azt, hogy egy olcsóbb szegmens terméke igencsak drága, ha a komolyabb szegmensből is a drágább gépekkel vetekszik. És pont azért nem lenne szabad ennyibe kerülnie, mert korlátoltabb funkciókkal és használhatósággal bír. Valamint, ha én arra adom a fejem, hogy kell egy köztes eszköz a laptopom mellé, akkor nyilván ennek fejében nem szeretném, ha ugyanannyiba kerülne, mint a drágább laptopok közé tartozó munkaeszközöm. :)

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz bambano #44 üzenetére

    Tekintve, hogy intimbetétet elég régóta használ az emberiség, tablet nélkül meg elég jól megvolt eddig is a társadalom, és lesznek is még elég sokan, így ez a példa igencsak irreleváns.

    Mondj egy dolgot, amit tableten meg tudsz csinálni, de egy jobb noteszen nem. A taperoláson és a kimagasló üzemidőn kívül. Kényelmes, és? Egy 4,8 colos okostelefon legalább annyival kenyelmetlenebb egy 4"-osnál, mint amennyivel egy noti egy tablet-nél. Az a baj, hogy a kategória is alighogy megszületett, még a gyártók maguk se látják igazán a kontrasztot, de te mar intimbetétetnyi eltéréseket látsz bele. :) Funkcióban semmivel nem tud többet egy tablet, mint egy noti, és nem is használja senki se olyanra, amit ne tudna egy noti. Ebből adódóan nem kellene szerintem ennyire eltorzított példákkal élni.

    A buszhoz meg a cementhez annyit, hogy amíg az embernek munkaeszköze a gépe, addig nem hiszem, hogy tartalomfogyasztásra minden egyes alkalommal külön eszközt fog előhúzni. Épp dolgozik az ember a gépen, majd eszébe jut, hogy megnyitná a blikket, de mivel erre a noti alkalmatlan, így előveszi a tabletet, és elolvassa azon a kedvenc cikkét. Ugye te se gondolod komolyan, hogy tablet és PC között nem lesz évtizedekig milliónyi átfedés.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz bambano #50 üzenetére

    A gond csak az, hogy a tabletet általában azok veszik, akiknek mar van egy teljesértékű szamitogépük, viszont nem mindenki akar, vagy engedhet meg magának kettőt. És pont az a gond, hogy ez egy szórakozási céleszköz, tehát valamilyen szinten egy funkcionálisan fölösleges kategória. Vagyis noti helyett semmiképp nem ajánlott, de fordítva még mindig könnyebb megoldani (PC-n tartalomfogyasztani) mint tableten tartalmat előállítani. Tehát laptoppal tablet nélkül lehet létezni, de fordítva nem. Persze ez is felhasználás kérdése, de ha egy jobb noti árával ér fel egy tablet, az mindenképp drága. Pont azért, mert mellé szánják nem pedig helyette. Akinek meg csak egyre telik, vagy nem akar több gépet, azok közül szinte mindenki a notit veszi majd.

    De millió ilyen példát tudnánk még hozni. Vannak desszert villák, futócipők, de nekem speciel teljesen mindegy, hogy egy teniszcipőben futok, vagy hogy milyen villával eszem a sütit. Ezt az üzenetet pl. iPad-ről írom, de sokkal szívesebben írnám notiról. Akármilyen jó is egy tablet, egy jó notinak sokkal kevesebb a hátránya a gyakorlatban, mint fordítva. Szerintem a tabletnek mint kategóriának van egy varázsa, szerethetosege, és ez teszi eladhatóva, de a racionális érvek, még ergonómiai szempontból is eltörpülnek a notihoz képest. :) De felhasználója válogatja, így igaz.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz bambano #53 üzenetére

    "ipadról köpködöd a tabletet meg a tab tulajdonosokat???"

    Nem köpködök senkit, csupán saját tapasztalatból leírom, milyen hátrányokat vélek felfedezni a tablet létjogosultságában

    "értem, tehát a szórakoztató funkcionális céleszköz kategória felesleges, úgymint: walkman, ipod, mp3 lejátszók, tv, rádió, kazettás magnó, cd lejátszó, konzol, hordozható konzol..."

    Hát konkrétan ezeknek az eszközöknek a fele a természetes evolúció során mar ki is halt. A telefon átvette az mp3 lejátszó szerepét, szinte senki nem tart fenn külön erre eszközt.

    A gond az, hogy a tablet mar ennek a hozzaszolasnak a megírására se jó. Legalábbis külső billentyűzet nélkül. Tehát amikor épp forumozas és olvasás közepette azon elmelkedsz, milyen jó is ezen az eszközön az adott tevékenység, máris megfordul a kerék, amint meg akarsz irni agy hozzászólást. Tehát szerintem amiben jobb a tablet a notinál, abban nem annyival jobb, mint amennyiben rosszabb egyéb más dolgokban. És ezek az egyéb más dolgok így vagy úgy szerintem mindenkit érintenek, nem kell hozza profi számítástechnikai ismeret. És itt nem kell kavicslapatolasra meg mammutcsontozasra gondolni, bőven elég egy picivel hosszabb levélre, dokumentumírásra vagy több ablakos átlátható hasznalatra gondolni. Aki pedig csak ebookozni akar, annak elég egy 100 dolláros kindle is könyvekre, dokumentumok elolvasására, az pedig még egy zsebben is elfér. :) Az a baj, hogy te ugyanúgy meg akarod mondani, hogy a tablet nem ugyanarra a felhasználása való, mint én az ellenkezőjét, pedig emberek millió használják boldogan és elégedetten a notijukat arra, amihez szerinted tabletre van szükség. :U Persze lehet, hogy a budira

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    Na, az utolsó be nem fejezett mondat ékes példája a problémámnak...:U

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz pws #60 üzenetére

    Hiába bamulod a kijelzőt, hogyha tartalomelőállítasra egy érintőképernyő fényévekkel el van maradva a hagyományos bill+egér vagy touchpad kombóktól. Éjszakába nyúló msn-ezést, mellette 2 külön ablakban film, plusz böngésző párhuzamos használata a lehetetlennel egyenlő. Összetett, párhuzamos feladatokra alkalmatlan a tablet, ezt kéne mar megérteni. Ettől még jó cucc, de noti nélkül csak tablettel elvegetálni az szerintem a PC-t napi szinten, közepesen használni tudó emberek 99%-ának kínkeserves kínlódás lenne.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz bambano #64 üzenetére

    Azért, mert igenis szempont a notebook-tablet kérdés. A billentyűzet pedig csak egy szempont, ott van még a kijelzomeret, az egér, a UI és az, hogy nem desktop oprendszer fut a legtöbb alatt. Abból indult ki a vita, hogy te két totál ellentétes terméknek állitottad be a két termékvonalat, miközben milliónyi érv szól egy komoly noti mellett, és alig nehány egy tablet mellett. Mar amennyiben választani kell a kettő között. Ehhez képest teljesen irrelevánsnak allitottad be, hogy ennyiért egy egész jó notit is lehet mar venni. Telefon témában én is úgy gondolnám, hogy marhaság az érvelés, (mármint hogy laptopot lehet venni az árából) de tabletnél hangyafasznyi az eltérés. Főleg, hogy tabletet az esetek 99%-ban olyan vesz, akinek van mellette rendes PC-je. És mivel kiegészítőeszköznek szánja, mar csak ezért is releváns, hogy ne kerüljön annyiba, mint a "rendes" gépe mondjuk...

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz bambano #66 üzenetére

    Sajnos nem mindig olyan egyszerű kettéválasztani, hogy az ember mennyire tartalomfogyasztó és mennyire tartalom előállító. Valamennyire mindkettőre használja minden ember a gépét. Kettőt meg ugye nem fog kapcsogatni folyamatosan a user. :U Nincs olyan, hogy csak tartalomfogyasztó és csak tartalomelőállító. Mindenesetre irhatsz még 200 oldalt, a tény akkor is tény marad, hogy cikkeket olvasni, videózni, notin is lehet, szakdogát irni, több ablakos tartalmas munkát előállítani, intenzíven chatelni viszont csak az egyiken. Örülök, hogy só-cukor analogiával próbálod szemléltetni a noti-tablet viszonyát, csak ugye ez még enyhe kifejezéssel is orbitális túlzás. Én inkább a desszertevő villához hasonlítanám. Valamivel kellemesebb, valamivel finomabb vele az, amit más is ugyanúgy használ, de én nem kiáltom ki idiótának azt, aki laptopon csinálja ugyanazt, amit te tableten. :U Kivéve, ha tableten azt, amit laptopon kene. Ez az óriási különbség. Márcsak azért se, mert egy vásárlás elott allo ember szamara, aki korábban sose használt tabletet, teljesen ismeretlen, hogy majd miben lesz jobb és miben rosszabb az eszköz. Mindenesetre örülök, hogy egy épphogy szárnyait bontogató termékszegmenst oprendszertol, gyártótól, modelltől függetlenül ilyen feketén-fehéren meg tudsz ítélni mások helyett is. :)

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák