Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ittakary

    nagyúr

    válasz predakon #8553 üzenetére

    én még belföldről se veszek postán semmit megtekintés nélkül

    nem hogy külföldről..

  • Downsampling

    senior tag

    válasz predakon #8553 üzenetére

    Van.
    Jó is, rossz is. Az esetek 98 százaléka tök normális üzlet, az Ebay alapvetően 80-90 százalékban drágább ugyanazokat termékeket nézve, mint Magyarország. Lényegében, ha jó üzletet akar az ember, akkor vagy a licitálós, vagy az alkudozós hirdetésekre kell rámenni (mindegyik egyre ritkább).
    Én az S4 (amúgy új és dobozos - csak teljesen alap) AW-omat 100 euróért vettem (egyszerűen benyögtem ezt az árat, és két napon belül rábólintott az eladó - be is voltam szarva, hogy valami nem stimmel majd vele - de lekopogom, immár több mint két hónapja tökéletes). 7 euró volt a szállítási költség (ami Angliát nézve szintén meglepően olcsó, jött is vagy két hétig, DHL vámolás (amit nem értettem), meg minden). De ideért, és szuper. Na ez az igen ritka jó verzió, és nagyon jó bolt.
    A szar az, amikor december 13-án megrendelsz valamit karácsonyi ajándéknak (nem óra) édesanyádnak, az eladó elvileg német (elveim szerint sosem rendelek Ebay-n a távolkeletről), a termékről vagy két tucat emailben lelevelezzük, hogy igen, ez biztosan az. Aztán rákérdezel, hogy ideér karácsonyra 3,7 eurós szállítási költségért? Nem, az nem garantált. Mennyiért garantált? Plusz 10 euró és 23 munkanap. Oké, legyen. Mindez december 13-n. December 21-én (tehát múlt pénteken) még sehol semmi. Írok az eladónak: hát a karácsony, meg a lassú posta, meg minden. Vazze, nem ezért fizettem plusz 10 eurót? Hát az nem úgy van! Hogy van édes barátom? Küldenél egy nyomkövetési számot? Ezt elkéred vagy tízszer, mire végre átküldi: kiderül FedEx-es a csomag. Oké, beírom a megfelelő helyre az oldalukon: várható kézbesítés valamikor 2019 januárjában. Felhívom a FedEx-et, segítsenek már. A szám alapján kikeresik nekem, hogy a terméket december 20-án (!!!), Malajziában adták fel, a nevem, címem stimmel. Mivel a feladás tegnap történt, fogalmuk sincs, mikor kapom meg, de az idén már biztosan nem.
    Oké, szétrobbanó fejjel írok az eladónak: ki vagy te? Hol élsz? Németország, vagy Malajzia? Mi az, hogy tegnap adtad fel, az Ebay-n meg rányomsz, hogy december 13?
    Malajziában élek, de ennek nincs jelentősége, csomag megkap holnap postán! Hogyan, vazze, amikor nem is dolgoznak? Ne nézz madárnak, a Fedex szerint tegnap adtad fel! Nem, nem, azt ő már korábban...
    Na ennyi, és ekkor már tudtam, mindegy minek néz, bizony én voltam a madár... Most már ezt csinálják: tudják, hogy sokkal bátrabban vásárolnak az embere egy német eladótól, mint egy malájtól. És az Ebay? majd ha megkaptam a terméket, tehetek panaszt, addig semmi. Onnan számolva is 45 napig is húzódhat, mire visszakapom a pénzem. De azt senkit nem érdekel, hogy a karácsonyi ajándéknak lőttek.
    Szóval, erősen rá lehet faragni, és egy AW ára már nem vicc....

Új hozzászólás Aktív témák