Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • helltp

    aktív tag

    válasz Keeperv85 #36 üzenetére

    Fújhatod a 4GB-od, ha nincs erőforrás máshol, ami ekkora adatmennyiséget hatékonyan mozgat benne...

    Ekkora adatmennyiséget?! :F Utoljára a 90-es évek elején számítot ez problémának, LPDDR3 sávszél elméleti maximuma kb. 12 GB/s, kb 1/3 másodperc alatt pakolod tele a teljes ramot. Egyébként meg jó ha egy alkalmazás 200mb-ot belepakol, csak nem mindegy hogy az os mellé 10 vagy 20 alkalmazásod fér be a ramba, és mennyi után kell újratöltögetni, meg kilépegetni a korábbiakból.

    Csupán annyi, hogy mind a 8-nak kezelni kel az erőforrásait kernel szinten. Csupán annyi, hogy melegszik, mint az állat. Csupán annyi, hogy nincs olyan program jelenleg, ami hajtaná azt a 8 magot hatékonyan.

    Kernel szinten kezelve van, sokba kerül? Nem. Akkor meg?
    Melegszik? Nem kell idióta módon az egekbe húzni az órajeleket az alapból nagy fogyasztású magokon és akkor nem fog melegedni. Hány MT6592 -at vagy MT6753/3 -at láttál melegedni, bezzeg pl. a Tegra 3 feleennyi maggal is korrekt fűtőtestként szolgált néha.
    Nem te határozod meg hogy a programod hány magot fog használni, azt majd megcsinálja az ütemező, és ha korrekt mód nyolc feldolgozóegységre sorosítható, akkor igenis kihasználja. Egyébként meg az sem mindegy, hogy van 4 magod és azt kihasználja a játék amin játszol, majd szépen elkezd szaggatni, mert a háttérből elvettek tőle 2 magot, vagy van 8 magod abból 4et használsz, akámi másnak meg ott van még 4.

    Persze. Mintha én is ezt írtam volna. Haladni kéne. Patchelik a 4.4-et orrba-szájba... Miért? Miért ne?! Ez a haladás? WTF?

    Te teljesen ignoráltad amit leírtam? Ott a kérdésedre a válasz. Egyébként meg nem tudom hallottál-e már róla, de ez így szokott menni, megcsinálsz valamit, leteszteled kiadod aztán meg bugfixelsz, mert mindenre senki sem tud odafigyelni. Nem beszélve arról hogy biztonsági hibák mindig derülnek ki újabbak és azokat érdemes patchelni.

    (#33) janeszgol:
    Nem az OS-sel van a baj hanem azzal hogy egyes gyártóknak kismillió készüléke van egyszerre a piacon, és nem törődnek azzal hogy később nem lesz erőforrásuk frissíteni. Lehetne a 6.0 akár 5.2 is, vagy 4.7, akkor se jutna rá erőforrás.

    De igazad van, lassítani kéne, és normálisan tesztelni mielőtt kiadnak valamit, mert rendszerint ezt felejtik le a végén meg kapkodják a fejüket hogy ez se jó meg az se jó meg a memória is szivárog stb.

    [ Szerkesztve ]

    Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

Új hozzászólás Aktív témák