Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz helltp #37 üzenetére

    Szépen kicsavartad, amit írtam. Még egyszer vegyük át: mondtam én, hogy a ram lassú? Azt írtam, hogy nincs máshol ekkora erőforrás. Hiába a 12GB/s a RAM-ba, ha közben az USB2.0 pl. max 60MB/sec és az eMMC is 250MB/s-el tud max. olvasni, 90MB/s-el írni. Ugye kicsit másképp hangzik megtölteni azt a 4GB-ot, ha ehhez kell legalább ~17mp és nem a ram-nál bukik meg a sávszélesség...

    "Kernel szinten kezelve van, sokba kerül? Nem. Akkor meg?"

    De, elég sokba. Elég sokba ahhoz, hogy szinte mindenkinek bérgyártó készítse, meg is látszik rajta...

    "Hány MT6592 -at vagy MT6753/3 -at láttál melegedni?"

    Egész pontosan most 17 db MTK teló van nálam. Mind melegszik. Nem jelentősen, de fűtenek...

    "Nem te határozod meg hogy a programod hány magot fog használni, azt majd megcsinálja az ütemező, és ha korrekt mód nyolc feldolgozóegységre sorosítható, akkor igenis kihasználja."

    Életedben nem írtál még több magra optimalizált programot ugye? Bízom benne, hogy ezután a kijelentés után nem is szeretnél belekezdeni! Nem. Normális esetben az erőforrásokat te kezeled le. Te osztod be, hogy mikor melyik magot és mire használja a kód. 8 magnál elég rémálom tud lenni... Lásd a PS3 egyik nagy hátránya volt, hogy külön csapat kellett éppen a 8 mag miatt, akik segítettek rá programozni a játékkészítőknek... Hagyhatod az ütemezőnek kiosztani a feladatokat: akkor pont oda jutunk, ahová most süllyedt ez a platform. Optimalizálatlan hulladékkal van tele...

    "De igazad van, lassítani kéne, és normálisan tesztelni mielőtt kiadnak valamit, mert rendszerint ezt felejtik le a végén meg kapkodják a fejüket hogy ez se jó meg az se jó meg a memória is szivárog stb."

    Te magad válaszolod meg ezzel azt, amit nekem írtál felette... Ezt:

    "leteszteled kiadod aztán meg bugfixelsz, mert mindenre senki sem tud odafigyelni."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák