Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kunberci

    aktív tag

    válasz qnadam #8477 üzenetére

    Tulajdonképpen több helyen is megvannak az adatok, amik nagyon fontosak. Használok külső usb3-as tokban SSD-t.
    Mivel olcsón sikerült megvennem a NAS+2x4TB HDD kombót, így lett hálózati meghajtóm. Nekem inkább a csend a fontos, és már nem igazán szeretnék semmibe HDD-t használni, a sebesség mondhatnám nem olyan fontos. Ez a megoldás inkább egy plusz mentési lehetőség.
    Nem akartam RAID 1-et, mert akkor csak 1TB kapacitás lett volna, és azért több mint 100 eFT 1TB tárhelyért (SSD), nem mondható olcsónak.
    Ezért RAID 0-át preferáltam. Mivel a fontos adatok több helyen is megvannak (ezek inkább fényképek).
    Szóval ez inkább olyan plusz tárhelyként fog funkcionálni, amúgy is csak ismerkedési fázisban vagyok, vagyunk egymással.

    Amennyiben maradt volna benne a két HDD (amit semmiképp nem akartam), akkor biztos RAID 1 lett volna beállítva. De már semmiképp nem szeretnék HDD-t használni. Maximum le tudtam volna tenni a pincébe, ott nem zavarna a HDD hangja, ott jó hűvös helyen lett volna, de ott meg szerintem egy kicsit párásabb a levegő, és nem lenne jó helye ott. Meg nem is igazán oda való.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák