Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sundesz

    őstag

    válasz janicroft #9220 üzenetére

    Azért ez nem teljesen így van. Egy optikai meghajtó nem bír annyit működési elve miatt, mint egy winchester. És a legagykrabban előforduló hiba PS3 esetében a blu-ray meghajtó bekrepálása. Szóval én örülnék ha lehetne vinyóra másolni, és még a töltési idő is lecsökkenne.

    Hörcsög Powa'

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz janicroft #9220 üzenetére

    Szerintem sincs igazad. A PS3 leggyengébb pontja köztudottan az olvasó, ez a gépek igen nagy százalékában cserére szorul 1-1,5 év után, aktív használat mellett. Teljesen más volna a helyzet abban az esetben, ha ezt az olvasót mondjuk csak filmnézésre használod, mert ott elindul egy végpontból a fej és szépen halad végig a lemezen, egyenletesen, ahogy játssza a filmet (lásd: Pioneer DVD-lejátszók, amik akár 10 évet is elmennek hiba nélkül - nem véletlenül adnak rá 36 hónap gyári garanciát). Egy játéknál mi történik: állandóan máshonnan olvas a fej, elindítod a játékot - betölti az aktuális pályát, ahol abbahagytad a múltkor. Hopp, elrontod, töltheti újra - visszaugrik. Valaki más játszik - megint máshol a fej. Multiban x pálya jön, azt kell tölteni, a következő körben a lemez másik felén levőt. A fej össze-vissza ugrál, fókuszál ezerrel, hatalmas adatmennyiségeket olvas be. Ezt hosszú távon érthető módon nem bírja, nem erre lett kitalálva. Nem véletlen, hogy a PC-s játékoknál is megszűnt az az opció, hogy választhatsz, hogy mekkora méretű install-lal pakolod föl a játékot: egyrészt, mert gyorsabb az elérés és a töltésidő, ha rögtön vinyón van minden adat, másrészt már eleve swap-elt formátumban kerülnek föl a vinyóra az adatok, ezért megintcsak gyorsul a játék, nem akadozik.

    A winchester az olvasóval szemben sokkal strapabíróbb, nekem az egyik vinyóm a jelenlegi gépemben is a hatodik évét tapossa és megy minden nap. Hibamentes, gyors. Arról nem beszélve, hogy ha a vinyó szarik be a PS3-ban, 5 perc alatt kicserélem. Játszd ezt el az olvasóval!

    Nagyon sokunk által régen várt opció, hogy a PS3-as szoftverek telepítésekor ki lehessen választani, hogy opcionálisan települhessen a teljes játék a vinyóra és a lemez csak az indításhoz kelljen. Ilyen tekintetben ma is nagy a szórás a fejlesztők közt, mert egyes játékok (pl. GT5P, Bioshock) pl. jelen pillanatban is fölmásolják az adat nagyrészét a vinyóra és a lemez csak ellenőrző szerepet tölt be. Szerintem is korrekt lenne, ha a user dönthetné el, hogy megér-e neki annyit az olvasó hosszabb élete, hogy vinyókapacitást áldoz érte. Szerintem egyértelműen megérné, különös tekintettel arra, hogy akkora vinyót raksz a PS3-ba, amekkorát nem szégyellsz.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák