- Vodafone mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Karácsonyi telefonajánló 2024
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Fotók a vizor nélküli Google Pixel 9a-ról
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Magisk
Új hozzászólás Aktív témák
-
chros
őstag
Motto: a kevesebb tobb.
Hirek, markak/modellek erenyeirol/hatranyarol minden.
-
chros
őstag
Philips-ekrol sokat nem tudunk, akinek van, megoszthatna a tapasztalatait.
-
dh66e
veterán
Remélem sok hasznos dolgot fogok itt olvasni.
-
Archttila
veterán
Mar akartam javasolni
Szerk.: Lehetne OLED melyviz a topik neve, hasonloan a tapos es egyeb melyvizes tozyikhoz.[ Szerkesztve ]
Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF and AV enthusiast, APU retro gamer.
-
chros
őstag
Virtual IFA by LG (commented by Linus) [link]
-
chros
őstag
Akkor csapjunk is a lecsoba!
Nem egy konnyed olvasmany Ted tollabol a hosszu covid-os teli estekre, amig anyu kotoget: LG OLED Profiling
Ez 2018/2019-es LG OLED-ekhez keszult csak (!) SDR 3DLUT kesziteshez, rengeteg hatter info-val megtamogatva (allitolag egy egesz csapat kiserletezgetett a TV-kel 2018 ota, koztuk a hires-neves lengyel kalibrator, Macej is).
-
junior19
senior tag
Én arra lennék kíváncsi, hogy mivel az Oled az csak ami feketét tud megjeleníteni, annak előnyével és hátrányával, ki, hogyan állítja be a fekete szintet, hogy fekete is meg legyen jelenítve, de a sötét részek is megfelelően jelenjenek meg. Gondolok itt a gamma értékre, kontraszt, oledfény, fényerő értékére. Esetleg még kalibrálva is van a készülék, akkor milyen megoldást alkalmaztak erre a célra.
chros: még csak belenézegettem a linkelt cikkbe, de mindenképpen átrágom magam rajta.
Csak egy dolognál már meg is álltam a cikknél, 85-ös kontraszt értéket használ. Ez most nekem azért tűnt fel, s ezt meg is nézhetnéd, mert ha jól emlékszem neked is B8 van, s a 7-es sorozatoknál a 85 kontraszt érték sötétebb 1 IRE-t ad, mint a 83-84. Ezek világosabbak, azután a 82 megint sötétebb, a 80-81 megint világosabb. Erre lennék kíváncsi még, hogy a 8-as sorozatnál is így működik-e még, vagy megváltoztatták. Nem kell mérni, szemmel látható a változás, elindítod az 1IRE mintát, s csökkented a kontraszt értékét.
S ez például a sötét részletekre megint jó hatással van. A gamma bt1886, én ezt használom, lehet lényeges ez is, 2,2-es gammánál lehet nincs ilyen hatásaígy a kontraszt vezérlőnek.codec project
-
Archttila
veterán
Valamirol lemaradtam? Miota van meg a B8?
Grat hozza!
Ha gondolod szivesen kolcson adom a Calman for LG-t egy kis 3D LUT mokahoz (...de nem azert mert nekem meg szuksegem lesz kesobb egy colorimeterre... )[ Szerkesztve ]
Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF and AV enthusiast, APU retro gamer.
-
Archttila
veterán
TCL is launching QD-OLED (HDTVTest) link
[ Szerkesztve ]
Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF and AV enthusiast, APU retro gamer.
-
chros
őstag
Milyen TV-d van s milyen firmware-rel?
Itt B8 a regi nem black crush-os fw, s minden alapon, igy a kontraszt is (85), csak gamma 2.4-el (ami 0 feketevel = bt.1886).
En SDR-t (es HDR10-t is) csak PC-rol tolok PC modban, Full RGB 12bit-el (nvidia GPU) es madvr + displaycal-al keszitett 3dlut madvr-hez (a TV wide modban).Ha linkeled a fajlt amit nezni kell es leirod pontosan milyen eszkozzel/input jellel nezzem, akkor kiprobalom majd.
-
chros
őstag
A linkelt irasrol es a hasznalt 85-os kontrasztrol kicsit tobbet: az otlet az, hogy bypass allasba raknak mindent a TV-n (hisz minden beallitas csak szoftveres, kiveve az oled light), meg a white point-ot is a Sevice Menuben allitjak be es igy ok gamma 2.2-t hasznalnak, majd mindent a 3dlut-ra biznak, amit a TV-be upload-olnak.
Ebben nagyon profik lettek, custom patch-set-el es megfelelo beallitasokkal nagyon szep SDR 3dlut-ot keszitenek.De mielott belelkesednel, egy-ket info:
- lightillusion szoftvert hasznalnak (Lightspace, Colourspace, fizetosek)
- kulso profi eszkozoket hasznalnak
- kulso medialejtszot hasznalnak, nem PC-t!, azaz a jelbement ycbcr 10bit, es nem full rgbEs itt a problemam, miutan madvr es PC van itt es displaycal, gyakorlatilag szinte semmi sem hasznalhato toluk, az elmeleten kivul
Displaycal-t kene tokelyre jaratni, fel eve probalkoztam, de fagyott a PC-m akkor, s nem voltam megelegedve a vegeredmennyel. Ha akarod, akkor megkeresem a teszteket avsforumon errol.Masreszrol, muitan a TV-zesi szokasaim megvaltoztak HDR-nek koszonhetoen (kb 40/60 az SDR/HDR arany), igy mar annyira nem is erdekes az sdr 3dlut
[ Szerkesztve ]
-
junior19
senior tag
B7 az sw pedig 05.80.55
Én azért használom a Bt.1886-ot, mert a szoftverben át van írva a fekete szint értéke, nem 0, így a gamma menet sem egyezik meg a 2,4-es gammával. Ez jót tesz a sötét részleteknek.A kérdéses videó rajta van avshd lemezen, simán 1%-os szürke mintát kell beadni. Vagy jó a fekete szint beállítási minta is, akkor a 18-as oszlopot kell figyelni, az felel meg az 1%-nak.
Szerintem mindegy az eszköz és az input is, akár usb-ről is lehet lejátszani, de jó a pc forrás a megfelelő HDMI-in.
Én médiaplayeren játszottam le, HDMI bemeneten, nem pc címkével, de szerintem ez nem befolyásolja a kontraszt működését.
Csak arra lennék kíváncsi, hogy elkezded csökkenteni, nekem 84-83-as kontraszttal világosabb az 1% -os minta, mint 85-ös értékkel. 82-nél megint sötétebb, 81 és 80-as értéken megint világosabb.codec project
-
Archttila
veterán
Most elgondolkodtam, h mi lenne ha inkabb varnek egy ket evet a vasarlassal. Eleg izgalmasnak igerkezik minden szempontbol ez a paneltechnologia.
Persze kerdes, h ezt a sok jot mennyire arnyekoljak majd be a kezdeti gyermekbetegsegek, illetve, h az ujdonsag ereje milyen hatassal lesz az arcedulara.[ Szerkesztve ]
Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF and AV enthusiast, APU retro gamer.
-
chros
őstag
válasz Archttila #17 üzenetére
En nem varnek, ha akrasz valami jot (egy kifuto C9/E9 lenne a legjobb valasztas most). Persze, ha nem ragaszkodsz hozza, akkor nem kell.
A "jovore" valszeg az ev veget jelenti, az 1 ev, ha meg hibatlan is lesz (amit ketlek), akkor az ara stabilizalodni fog +1 ev mulva = 2 ev, es ekkor meg csak 1 gyarto termekerol beszelunk, ha varunk a tobbire es/vagy 2./3. generaciora, az 3-5 ev.
Es semmi sem tokeletes, mikor kirukkolnak vele. LG HDR TV-k mar 2016-tol (?) vannak es 5 ev elteltevel meg mindig van nyugjuk, lehet, hogy nem is lesz soha tokeletes
En is emiatt vettem masfel eve a B8-t, a legolcsobbat, ami megfelel az igenyeimnek. Es ha ma korbe nezek, akkor sem talalok jobb modelt szamomra! -
Archttila
veterán
Csak kicsit eljatszottam a gondolattal mi lenne ha... de nyilvan az altalad irt (es egyeb mas) okok miatt sem erne meg várni.
C9 sajnos mar reg nincs, az E9 meg kva draga (foleg h nem nagyon akciozzak a 65'-t)
Azert sasolom naponta tobbszor is hatha belefutok egy jo ajanlatba, es egy meg faxa szerias 2019-es panelbe Ez a 2020-as szeria nagyon gajjjzos, bar allitolag a 48-asok mar az uj gyarbol jonnek (vagy jonnek hamarosan)
Ps.: az E9 design nagyon tetszik. Ha lenne most egy jo ajanlat mar csak emiatt is megvennem!
[ Szerkesztve ]
Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF and AV enthusiast, APU retro gamer.
-
chros
őstag
> Bt.1886-ot, mert a szoftverben át van írva a fekete szint értéke, nem 0, így a gamma menet sem egyezik meg a 2,4-es gammával.
Valoban, kisse vilagosabb a Bt.1886, mint a gamma 2.4.
> elkezded csökkenteni, nekem 84-83-as kontraszttal világosabb az 1% -os minta, mint 85-ös értékkel.
Igy van, itt is igy mukodik.
De mint emlitettem feljebb, ha 3dlut-ot hasznal az ember (akar belso vagy kulso), akkor a szoftver (3dlut) megoldja majd ezt, s celszeru bypass modban hagyni a TV-t.
(A fentihez meg, hogy ok meg a gyari 1dlut-ot sem bantjak, csak 3dlut toltenek fel.) -
junior19
senior tag
Köszi, hogy megnézted ezt a kontraszt dolgot, akkor ez nem változott a későbbiekben sem.
Közben átszaladtam a cikket, tényleg sok érdekes dolog van benne, s informatív is az írás. Engem az szokott csak zavarni az írásaiban, hogy sokszor a Calman ellen írogat, természetesen a saját szoftverét bizonygatva, hogy jobb, mint a Calman. Azután ezt megszokta kapni fordítva is, olyan, mintha nagy ellenfelek lennének. S jön a csavar, hogy van még a ChromaPure, amit azért megint sok tesztelő használ, s arra még nem is találtam tőlük rosszat mondani, legfeljebb csak megemlítik. Mintha csak egymásnak lennének nagy ellenfelei, vagy személyes ellentétek lennének közöttük.
Azt hol olvastad, hogy médiaplayert használnak, s nem pc-ét? Mert igaz én csak átfutottam a cikken, de ami lejátszókat megemlítenek, azokat mintagenerátor használatra tesztelték, legalábbis ahogyan én értelmeztem.
Én médialejátszót használok, számomra ezért lenne érdekes.codec project
-
janos666
nagyúr
A ChomraPure az még aktív egyáltalán (fejlesztik, árulják/veszik számottevő mértékben)?
Én nagyon rég nem hallottam már róla, és most szerintem egyáltalán nincsenek benne az új DDC mókában (aka "AutoCAL"), szóval effektíve olyan HCFR szint, csak nem ingyen.
Egyébként alapvetően, ha leszámítjuk az LG féle LUT mókát, a CP és CM lennének közvetlen ellenfelek (de azt hiszem ez lefutott meccs, és a CM nyert, bár közben azt is felvásárolták). A CM és LS lényegében csak a 3DLUT generálási képességben ütköznek, ami nagyon kevés kijelzőhöz elég önmagában (a legtöbbnek a felhasználó által vezérelt interaktív iteráció kell).TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."
-
Archttila
veterán
Chros, ugy emlekszem korabban irtad, h nalad nem pont 2000 oranal futott le a nagy kompenzacios ciklus a B8-on.
Ezt most olvastam: (hatha erdkes)Although the Pixel Refresher is set to be scheduled every 2000 hours, it actually doesn’t run in exactly 2000 hour intervals. For example, on my C9 the first automatically scheduled full cycle ran at just over 2200 (IIRC) and another ran just this week at 3474 hours. I would assume that somehow the combination of the the “OffRS” cycle and the “UTT” somehow dictate when the actual “JB” cycle happens.
But, with only 65 hours UTT this is going to be near enough irrelevant, so I would just leave it as it is and not worry.
Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF and AV enthusiast, APU retro gamer.
-
chros
őstag
Forumokban emlitik tobbszor es Ted-eli levelvaltasokban. Mind a PC-rol torteni lejatszast es mind a PC modot megvetik :) Ez pl akkor is kiderul, ha segitseget kersz madvr 3dlut keszitesehez PC-rol: gyakorlatilag egyedul maradsz, mert mas lancot hasznalnak.
Az ellentet pedig valszeg szemelyes, foleg forumokon keresztul, de ez nem csoda, CM hires a bullshit-rol. :) Az LS utodja egyebkent a CS (ColourSpace), s ehhez nem sok koze van Ted-nek, azon kivul, hogy beta tesztelo es viszontelado. -
chros
őstag
válasz Archttila #24 üzenetére
Igen, sokkal kesobb fotutt le, majdnem 2x annyi ido utan.
En nem hiszem, hogy az OffRS az UTT-k szamahoz van van kotve, hanem inkabb a panel elhasznalodasahoz (itt beszeltunk rola es meg itt), ami fugg:
- hasznalt preset -> alkalmazott oled feny
- SDR: oled feny
- HDR: tonemapping
- model: pl. B8 HDR fenyereje kisebb, mint C8 kb 200 nits-el -
krx21
nagyúr
Na benézek ide is... Remélem itt 10 hozzászólásból 7 nem arról szól majd, hogy hol olcsóbb egy Tv 10.000 Ft-al...
-
alaves
addikt
-
alaves
addikt
PHILIPS 55OLED754/12 /2019/ összefoglaló:
A képe a csúcs OLED-ekével gyakorlatilag azonos, a P5 gen2 processzor egy igen jó képjelet ad az OLED panelra.
1.Beállításaim (referenciához közeli): SDR
-Picture Profile: Film
-Color: 50
-Contrast: 22 (ez az LG OLED fény)
-Sharpness: 0 (éljavítás így is marad, nem kapcsolható ki)
-Brightness: 50
Advanced
-Color space: Normal
-Color temp: Warm
-Perfect Natural Reality: Off
-HDR Perfect: Off
-Dynamic Contrast (tökéletes kontraszt): Off
-Video contrast: 100
-Light sensor: Off
-Gamma: 0
-Ultra resolution: Off
-Noise reduction: Off
-MPEG artefact reduction: Off
-Motion style: Film
HDR: ugyanaz mint az SDR: contrast 100 a teljes dinamika kihasználásához (nekem elég 60), HDR perfect: ki, esetleg minimum
2. A Philips OLED-ek képe szemre a legszebb (a P5 gen2 processzor), azonban ennek ára van, zajosodás, near black flashing, gradient (color banding) megjelenhetnek főként jobban tömörített forrásoknál (pl. Netflix-nél és TV adásoknál is), remux anyagoknál rendben van. A kontraszt maximalizálva van, azaz nem állítható alacsonyabbra (az AVS HD 709 Contrast Calibration.mp4-nél a 234-ig villog stabilan, még akkor is ha a videocontrast értéket 0-ra vesszük, az is csak az OLED fényt veszi lentebb). Pl. LG B7-nél alap gyári 85-ös kontraszt értéken szinte végig villog, de 250-ig biztosan.
Tisztességesen, jól beállított kamerával és fényekkel, jó minőségű filmszalagra felvett moziból készített eredeti BD, UHD BD (vagy remux) lejátszásakor nyoma sincs színátmeneti problémának (color banding). Nem véletlenül annyi a bitráta amennyi és a többi tömörítési paraméter.
3. Interpolációs mozgásjavítás (Philipsnél csak a Sony-é jobb): kevésbé hangolható
A film beállítás LG szerinti ~0-2 de-juddernek és ~5-10 de-blur-nak felel meg, ami nagyon jó mozgást eredményez és nem látok hibát (artifact). Viszont egyéni beállításnál a Perfect Natural Motion minimum szintje is 5-7 de-juddernek megfelelő interpolációt csinál látható artifacttal (közepes: 7-9, maximum: 10 de-judder).
4. Pixel shift: kicsit nagyobb mint az LG-é, nem kacsolható ki-be, monitor és játék kép-üzemmódban ki, a többiben bekapcsolt állapotban van.
5. Logó védelem opció nincs.
6. Az operációs rendszer (SaphiOS) kezelhető, majdnem webOS sebességű. Virtuális billentyűzet is van, tehát távirányítóról minden megoldható. HBO go nincs, Netflix, Amazon jó.
Az OLED754 lába zseniális, gyakorlatilag nem látszik, olyan kicsi.
7. Tinting, banding elhanyagolható.
8. Ambilight: jó, 5-ös erősséggel elegendő, sok sötét jelenetet tartalmazó forrásnál inkább kikapcsolom.
9. Az Nvidia software Philips FTV néven írja, de persze beállítható HDMI Ultra HD Optimális opcióval: 2160p/60Hz/12bit/YCbCr 4:4:4 (GTX950-el max. 4:2:2). PC-ről MPC-BE-madVR-el a HDR forrást is remekül megjeleníti. A HDMI jelminőséget is méri.
10. Játékra kevésbé jó mint az LG a nagyobb input lag és HDMI 2.1 hiánya miatt. Agresszívebb ABL, mint a többi gyártónál (kijelző védelem).
+Tech. info: a Philips OLED754, amikor szükséges használja a BT.601-es színteret is. (Nem tudom, hogy a többi gyártó TV-je használja-e még, és hogy van-e jelentősége.)
Korrekten összerakott alap OLED TV, ár-érték arányban a nálunk kapható megjelenítők között a legjobb (az LG B széria mozgásmegjelenítése gyengébb, ezért nem versenytársa) feltételezhetően a Philips minőségbiztosításával átvett kijelzővel. Az OLED754-hez viszonyítva képileg egy szinttel elmarad minden LCD (Q90-95 is).Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]
-
Archttila
veterán
Nekem a Vincent fele es az Avforum tesztejeibol nem ez jott le, de biztosan igazad van. (en mar mindent elhiszek)
Ps.: sry, most latom, h Vincent a 805-rol keszitette a review-ot...
Ettol fuggetlenul egy remek ar/ertek arnyu keszuleknek tartom.[ Szerkesztve ]
Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF and AV enthusiast, APU retro gamer.
-
alaves
addikt
Gyakorlatilag mindent javítottak: pl. aut.komp után 10 perc múlva magától bekapcsolt a TV. Konkrét problémák lehetnek még, mert nem használok minden funkciót. Belső lejátszónál maradt a lejátszás folytatás hiánya USB-ről, DLNA-ról jó. Az 1:1,85 és 1: 1,66 méretarányú forrásnál a képformátum "eredeti" beállítás téved, de a "képernyőhöz igazítás" megoldja.
Kontraszt: lehet hogy nem voltam elég pontos. Arról van szó, hogy a B7-en ~97-es kontrasztnál lesz fehér a 235 és felette lévő sávok, ha csökkentjük a kontrasztot arányosan villogni kezdenek a 235 feletti sávok (AVS HD 709 Contrast Calibration.mp4). Szerintem ez a jó. Philips-nél akárhova állítod a videokontrasztot semmi nem történik (még ha 0-ra állítjuk akkor sem), stabilan a 234 és ettől lefelé villognak a sávok (OLED fény változik csak).
Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]
-
alaves
addikt
-
janos666
nagyúr
LG-nél szándékosan ilyen az SDR, hogy 85-ös kontraszttal látszik a WTW (>235). 100-ig húzva egyre jobban levágja, ami egy teljesen korrekt használati mód, ha tudod mit csinálsz, de nem jobb (egyformán helyes megoldás mindkettő, viszont az ABL algó figyelembe veszi a Kontraszt és OLED Fény értéket is, és agresszívebben limitál, ha magasabb a Kontraszt, ezért jobb 85-ön hagyni).
HDR-ben pedig ezért fix 100 a Kontraszt, mert ott direkt le van vágva a WTW, hisz kell az egész elérhető panel kontraszt, előnytelen a WTW-vel szórakozni (de SDR-ban nem vesz el semmit).TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."
-
alaves
addikt
Köszönöm a pontos leírást, éppen ezért írtam, hogy szerintem az LG kontraszt vezérlése a korrektebb. A Philips kezeli úgy, ahogyan írtam a "látvány" miatt, és ebből adódhatnak a near black, raised black, posterization problémák.
Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]
-
junior19
senior tag
Ezt írta a fórumtárs is, csak nem ennyire szakszerűen.
Viszont engem az jobban érdekelne, hogyha jól értettem, ő hiába csökkenti a videokontrasztot, nem történik semmi. Az Lg nél ugye ha tudod mit csinálsz, 85-100 között változtathatsz az értéken. Itt arra gondolok, hogy ha mondjuk a piros színcsatorna 90-nél kezd vágni, akkor elméletileg erre az értékre lehet állítani a kontrasztot. De mit csinál egy ilyen készülék felhasználó, ha már alapesetben vágva van a piros színcsatorna? Vagy később, a használat során jelentkezik ez, hogy elfogy valamelyik színcsatorna. Ő nem tudja korrigálni, mint az LG-nél, hogy csökkent pár kontraszt értéket.
Remélem érthető a kérdésem.
S itt nem feltétlenül a kalibrálásra gondolok, hanem egy felhasználóra, aki végpontozta a készülékeit, alapszinten tudja mit, mire kell használni. A Philips ezzel kihúzta a lehetőségét a végpontozásra, max fekete szintet tud állítani.codec project
-
alaves
addikt
Janos biztos tudni fogja. De nem lehet, hogy a fehéregyensúly beállításnál a red WP, green WP, blue WP, red BL, green BL, blue BL utánállításával megoldható az általad felvetett probléma?
Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]
-
junior19
senior tag
Igen, de most a kalibrálást hagyjuk ki. Egy olyan felhasználó, aki kalibrálni nem tud, de az alapokat be tudja állítani, s a korábbi készülékén meg is tette.
Kalibrálás nélkül pedig nem szokták ajánlani a fehéregyensúly állítást.Én azt értem, hogy a gyártó a kontrasztot a 235-re állította be, s nem is tud felette megjeleníteni. De ez még nem jelenti azt, hogy csökkenteni ne lehessen, s az általad leírtak szerint a gyártó ezt nem engedi.
Például veszel egy másik médialejátszót, ami másképpen adja ki a videójelet, picit nagyobb értéket ad ki, máris be lesz zárva a fehér szint. A lejátszón nem tudsz állítani, a tévén pedig hiába csökkented a kontraszt értékét, az nem változik.Félre ne érts, nem kötözködni akarok, a miértre lennék kíváncsi. Ez szerintem nem szokványos megoldás. Nekem is volt egy Sharp lcd-ém, gyárilag az is 235 értéken vágott. De lehetett még emelni a kontraszt értéken, akkor természetesen hamarabb kezdett vágni, csökkentéskor pedig 235 felett is láthatóvá lehetett tenni értékeket. Ahogyan az LG-nél is, 100-as kontraszt értékről csökkentve 85-re, a vágási szint is változik.
codec project
-
alaves
addikt
Rendben van, ezért "mélyvíz" hogy technikai részletekről essék szó.
Egy dolog még van, a brightness csökkentésével pl. 40-nél már villog a 240-es sáv is, viszont így már az AVS HD 709 Brightness Calibration.mp4-nél már csak a 23-as sávtól villog (nyilván túl sötét). Én sem értem a Philips ezen koncepcióját.Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]
-
blakey
titán
5. Logó védelem opció nincs. - menüben nincs, viszont van logó védelem, forrástól függetlenül ha egy adott logó, feliratsáv, bármi ami tartósan jelen van és egy bizonyos fényerőszintet elér akkor egy sötétített, elmosódott, kb. 5%-os "fekete védelem" jelenik meg ha már nincs ott felirat (logó) kb. 10-15 másodpercig akkor eltűnik a "folt". Műsor közben nem zavaró de ahogy homogén világosabb háttér lesz mögötte akkor jól érzékelhető.
ELADÓ: iPhone 12 Mini gyári, bontatlan, fekete szilikon tok *** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
janos666
nagyúr
Ilyen nem lesz, ha helyesen használod az R, G, B Gain csúszkákat (egyiket sem emeled a kezdőpontja fölé, csak egyet/kettőt csökkentesz szükség szerint a kívánt fehér szín eléréséhez) és nem hibás a TV, vagy a forráseszköz.
Ha nincs műszered, vagy legalább egy referencia kijelződ/lámpád, amivel szemre próbálod állítani a fehéret, nincs értelme hozzányúlni a Gain értékekhez.De ahogy alaves írta, használhatod ilyesmire a Gain-t, az lényegében színcsatornánkénti Kontraszt szabályás (bár ezt is többféleképp lehet megvalósítani, hogy mit is csinál a menüs csúszka, lehet hogy itt is ugyan az a helyzet, hogy újraszámol mindent, mint a Panasonic is, hogy soha ne tudj vágni/eltolni - a háttérben újraskálázza őket, hogy a legmagasabb pont a helyes maximumon legyen, a többi arányosan alatta aszerint, amit belőttél a csúszkákkal, akár hogy tekered fel/le az összes Gain csúszkát).
Sőt, WOLED-nél ez eleve egy pseudo-hókuszpókusz, a panelvezérlő újraszámol minden RGB-t WRGB-re, sohasem közvetlenül állítod az R,G,B(,W)-t. Szóval ha arra gondolsz, hogy az öregedés miatt kéne majd piszkálni, az a korrekció egy későbbi lépés, nem lesz belőle ilyen vágás/eltolódás (legalább is olyan, amit alapvetően innen lenne helyes korrigálni).
Ha hibás a lejátszód, akkor arra a csere a megoldás (ha szoftver frissítés sem segít rajta, akkor más típusra), nem a TV helyes beállításainak szétbarmolása, hogy egy bizonyos szempontból jónak tűnjön (ez a "kalibráljuk a lejátszóhoz" hülyeség, amitől mindig is idegenkedtem).
Igazából már léteznie sem kéne a Contrast és Brightness csúszkáknak ezeken a TV-ken (tudom, hogy LG--ken is van néha gyári black crush, de az is a "selejt" kategóriába esik, és nem a Brightness emeléssel kéne javítani, otthon sem).
[ Szerkesztve ]
TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest