Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #66323456

    törölt tag

    válasz janos666 #8847 üzenetére

    Nem számítottam rá, hogy beszállsz a dagonyába, láttam, az elején türtőztetted magad. Az általam belinkelt cikkek is azt írják, hogy pár méterig (értsd: értelmesen szükséges minél rövidebb kábelhossz, mert minden messziről történő jelcipelés értelmetlen és/vagy valamilyen egyedi kényszer eredménye, amit nem kéne belemosni az alapesetbe) nincs gyakorlati jelentősége, hogy "mennyire nagyon jó" az a kábel. Vagy jó elektromosan és akkor nem látszik különbség két kábel között vagy fizikailag hibás. Nincs köztes állapot és nincsenek "szintek" kevéssé piros meg jobban kontrasztos kép.. Egyetlen szempont van: képes-e az adott sávszélesség hibátlan átvitelére. Minél rövidebb a kábel, annál nagyobb az esély rá látatlanban is. És tökmindegy, mit írtak rá vagy mit nem az 1500Ft-os kábelre, ha egyszer átmegy rajta a jel, akkor átmegy és kész. Az, hogy ki mennyit szán rá és műszakilag mire van szükség az két különböző fogalom.
    Nekem csak az verte ki a biztosítékot, hogy folyamatosan egymásra licitálva nyomatják "a drága kábel jó kábel/olcsó kábel rossz kábel dumát, figyelmen kívül hagyva a konkrét felhasználást, kábelhosszt, belekeverve analóg rendszerekből átvett példákat, mint magyarázatokat.

Új hozzászólás Aktív témák