Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #27070592

    törölt tag

    Hermusztok. Nagyon kiváncsi vagyok a gépre, főleg a 100.000 expos zár és a por/cseppállóság miatt. Igazi ''nomád'' váz lesz. A 100.000 expo már digitgéphez illő élettartam, filmes vázakkal ellentétben az embernek sokkal gyakrabban viszket a mutatóujja egy D vázon...ami nem is feltétlenül problem. Bár hallottam már öreg fotósokat fanyalogni a rengeteg silány kép miatt, amit az userek nyomnak szakadatlanul, holott '' xyz művészfotós teljes életműve mondjuk nyolcezer kép összesen'' stb.

    Pentax nálam legutóbb azért bukott meg a k100d-vel, mert bulb záridőn értékelhetetlen zajszintet produkál a gép a viszonylag nagy pixelek ellenére. Ugyanez a 6mpx-es sony szenzor dolgozik pl a nikon d50/70-ben, és szinte zajmentes bulb képet ad. Állítólag ez a gagyi minőségű olcsó elektronikából fakadó ''sötétáram'' és más termikus zaj eredménye a k100d-nél. Reménykedhetünk benne, hogy a k10d-be azért egy osztállyal magasabb minőségű cuccot pakolnak, ergo a bulb-zajszint is minimális lesz. Tesztképekről majd kiderül. De eccómincáz én csak akkor vennék ilyen vázat, ha használható bulb-képeket is lehet vele készíteni (kicsit ez már a mániám...szvsz egy váz csak fél váz a jó kis bulb idő nélkül...)

    Fotós cimborám részben koncertfotóiból él, tehát ''félprofi'', pentax ist ds vázat használ, és nem hallottam még panaszkodni a váz miatt. Ami kicsit csípi a szemét azok az obiárak pentaxhoz. Pl 300-as fényerős telét az Usa-ból hozatott, mert itthon kb 60%-kkal drágább lett volna, így viszont no gari.

  • #27070592

    törölt tag

    válasz werttzui #93 üzenetére

    Hát ja...szenzorméret...mekkora seggberúgás lenne a piacnak, ha kanyonék 24x36-os érzékelővel hoznák ki a tervezett 40d-t...vagy ha ugyanezt megtenné a sony az alpha100 nagytesójával...

  • #27070592

    törölt tag

    válasz Dare2Live #103 üzenetére

    Hifi-mániás unokatesóm mondta az elektronikával kapcsolatban, hogy szerinte olyan dolog lehet ez a dslr-eknél is, mint a sztereo erősítőknél. Lehet kapni 2*100 wattos erősítőt 200 és 2000 euróért is. A hangzásbeli különbséget a beépített alkatrészek minősége adja főleg. Nem mindegy, hogy adott részegységet egy japán üzemben válogatnak ki negyven paraméter alapján ezer ugyanolyannak látszó alkatrészből, vagy fillérekért nyomatja bele egy ipari robot Kénában válogatás nélkül, olyan-amilyen-asztjóvan alapon. Bár végül is mindkettővel lehet zenét hallgatni, csak az egyik zajos(abb), a másik élethű(bb) hangképet ad.

    Ezért lehet mondani a k100d-re, hogy némi kompromisszummal azért nagyon is jó váz az a maga műfajában. Első gépnek szerintem az egyik bestbuy 140k-ért.

    (mi az Isten...lelkes újjonc lettem...nemsokára senior újjonc leszek, aztán ősújjonc, aztán PHbölény. bocs...):)):))

  • #27070592

    törölt tag

    válasz Dare2Live #111 üzenetére

    Ha 10.000 alatti expo van a zárban, akkor jó vétel lehet. Volt nálam egy ds kipróbálni, nem jut eszembe semmi negatívum, ha Pentax mellett teszed le a tízfillért (obipark stb), akár második gépnek is nagyon bejövős. (aztán később veszel egy k10d-t főműszernek... :DDD )

  • #27070592

    törölt tag

    válasz Dare2Live #365 üzenetére

    Helloé.

    Fotós ismerősömet interjúvoltam meg a Pentaxról, és most jól belinkelem ide:

    Pentaxot azért vettem anno először, mert azt láttam meg a Media MArkt
    hírdetésben akciósan két objektívvel. Nem sokat értettem akkor a dologhoz,
    csak kedvem volt fotózni. Megszerettem, bevált, óriási ugrás volt a Penatx
    MZ-50 az addigi Zenithez képest! Mivel semmi gondom nem volt vele és adott
    volt két optika, ezért vettem később egy akcióban egy erősebb vázat (MZ-7),
    az már több nyalánkságot tudott és akkor már komolyan is vettem a
    fényképezést. Nos, ővele sem volt gond és jött a digitális (*ist DS). Ővele sincs gond
    és pár dologtól eltekintve kíváló gépnek tartom. Maradok a Pentaxnál, a
    következő beszerzés a k10D lesz, ami tökéletesen ki fog elégíteni.
    Tehát a választás a vakvéletlenen múlt.
    Már pár éve rendszeresen olvasom a Pentax tulajok index fórumát, ezáltal
    magamévá tettem a márkatulajdonosok érveit.

    Pozitívumok a Pentax mellett (nem fontossági sorrendben):
    -kuriózum (hülyének néznek)
    -összes márka közül itt van a legnagyobb odafigyelés a visszamenőleges
    kompatibilitásra, nincsenek bosszantó direkt szivatások, letiltott funkciók
    stb
    -megbízhatóság
    -van benne valami lélek, az emberek szeretik/megszeretik
    (olvasd el ezt az írást: www.fototipp.hu/smp2005_jan )
    -legendás smc bevonat a saját objektíveken
    -legendásan jó kereső a vázakban
    -olcsó objektíveket is vehetsz hozzá, akár autófókuszossá tehetsz manuális
    obikat is, számos kis trükk segít a régi dolgokat használni

    Negatívumok:
    -rossz kereskedői és szervízháttér MO-on
    -lassú reagálás a piaci igényekre (-bár ez akár pozitívum is lehet, mert
    megvárják a C és N bejelentéseit és csinálnak egy jobb gépet kicsit
    későbbre:)
    -új és professzionális Pentax objektívet nehezen vagy sehogy nem vehetsz
    itthon, külföldön is nehezen (bár most jön egy egy széria * jelzésű szuper
    obi, de valszínű aranyáron lesznek)
    -használt cuccot is viszonylag nehezen találni, mert a Pentaxosok megtartják
    a jó cuccaikat. De börzéken kincseket lehet taláni, adott esetben nagyon
    olcsón

    Én úgy veszem észre, hogy a Pentax igyekszik néha nagyot durrantani, a
    többiek meg gakrabban sziporkáznak. Most a k10D egy álomgép számomra és
    sokak mások szerint is igen erős darab lett. Most erős és pénzes cég állt a
    Pentax mögé (Samsung), nagyon úgy néz ki, hogy kicsit fel fog futni a cég.
    Cégegyesítés volt a Hoya-val is, ez is jó jel.

    Canonosoknál a marketing nagyon erős, Nikon a hagyományos profi márka, a
    Pentax-Minolta-Olympus mindig is ezek mögött volt ismertségben.

    Minden márkánál találsz rajongókat én személy szerint azzal a véleménnyel
    értek inkább egyet, hogy egy gépről beszélünk, jó és rossz tulajdonságokkal.
    Ha valaminek nagy a használati értéke, könnyen és ergonómikusan tudsz vele
    dolgozni, akkor többet ér számomra, mint a tesztek.
    A márkaváltás rendszerváltást jelent az adapterek ellenére is, sok pénzt
    lehet rajta bukni, érdemes az első márkát jól körüljárni emiatt.

    :)

  • #27070592

    törölt tag

    válasz ThufirHawat #379 üzenetére

    Vegyük számításba azt is, hogy a Samsung nemcsak mikrosütőket meg mobilokat gyárt , hanem olajfúró-platformokat is szériában, tőkeerővel nincs gond, legalábbis felveszik a versenyt a Canon marketing-gépezetével. És ha úgy gondolja a Samsung igazgatótanács, hogy pénzt, részvényosztalékot csinálnak a d-slr piac letámadásával, bevásárolnak egy-két szakértő céget (pl pentaxot és hoya-t), plusz komoly pénzeket adnak fejlesztésre...érdekes dolgok születhetnek.
    Még épp csak beállt a Samsung a versenybe, de már itt a K10D, számos pozitív opcióval. Láthatáron egy új széria félprofi objektív, köszönhetően a Hoya-nak. És mintha komolyabban szöszmötölnének egy középformátumú vázzal is.

    A Canon tarolhatna a középkategóriában, ha lenne egy fullframe vázuk ezer vagy ezerötszáz euróért. De a D60 óta csak a töküket vakarják, csak frissítgetik az előző modellt, és úgy tűnik jól elvannak ezzel.

  • #27070592

    törölt tag

    válasz ThufirHawat #391 üzenetére

    Eddig nagyjából a Canon felé vonzott a kiváló objektívválasztékuk, és az a reményem, hogy elérhető áron kínálnak majd fullframe vázat amatőröknek. Erre egyre kevesebb esélyt látok, mert a Canon marketingesei mindig csak annyi pluszt engednek az új vázakba építeni, hogy a fizetőképes célcsoport is épp kiköhögje az új váz árát. Szerintem. Februárban lesz tizennyolc hónapja az 5D bejelentésének, ami általában az utód debütálását hozza a Canonnál. Nagyon kiváncsi vagyok, merre mozdult a cég másfél év alatt.

    A másik versenyző a Pentax volt, de mindig csak másodlagosan, a szerényebb objektívválaszték miatt. De most a K10D-vel nagyot változott a felállás, aki nem választott még rendszert, mint én de érdekli a természetfotózás amatőr szinten, pusztán az esztétikai élményéért, annak egy meglehetősen praktikus választás lehet.
    Mire összejön a pénzem egy induló cuccra, addigra debütálnak az új Pentax objektívek is. Nagyjából ekkor dől el a kérdés a Canon vagy a Pentax javára. Ha az új objektívek, kiegészítők lefedik azokat a területeket, ami a legjobban érdekel, akkor Pentax lesz. Egy ilyen kvalitású váz mellett nem lehet csak úgy elsétálni. Ami nekem is tetszik, az időjárásálló fémváz, 100.000 expos zár, stabis szenzor, az auto-iso beállítások, nem mellesleg kedvező ár. Már ezekkel a dolgokkal is 30/70 az arány a Pentax javára.

    Ha a Samsung komolyan gondolja, hogy pénzügyileg, és a részvényesei által is értékelhető részesedést szerez a dslr-piacon, akkor pénzt is fog fektetni a fejlesztőlaborokba. Másrészt ha nem csak az éppen rendszert választó kezdőket, hanem a kispénzű amatőrfotósok egy részét is a Pentaxhoz akarják csábítani, ehhez fogják igazítani az árképzésüket is. (hogy ti. hajlandó legyen valaki bajonett-váltásra viszonylag kevés veszteséggel). Egyre több fotoamatőr vesz tükrös gépet világszerte, a piac most kezd igazán túlnőni a profi-félprofi felhasználói körön. A Samsung nem cseng igazán jól fotóskörökben, így talán kénytelenek lesznek innovatív, nagy használati értékű, 'jó' termékekkel színre lépni, és épp ezért megtartják a Pentax nevet is. Nincs még lehetőségük marketing-trükközésre, mögöttes tartalom nélkül, mint a Canonnak. Először meg kell teremteni egy vonzó termékkört, aztán lehet trükközni, hátradőlni és elemezni a részvényárfolyamokat. Nekünk ez még jól is jöhet.

    Na. Megint sikerült továbbragoznom azt, amit már tízszer elmondtak előttem. :)

  • #27070592

    törölt tag

    válasz BEE #397 üzenetére

    A K10D jpeg problémára gondolsz? Inkább nagyobb sd-kártyát kell hozzá venni, és 'raw'-ban, lossless formátumban fotózni, állítólag a K10D-t támogatja az adobe is. Később ráérsz majd jpegbe tömöríteni CS3ban is , ha a fájlméret fontos. Szerintem.
    Engem nem zavar, ha egy dvd-re kell archiválnom fotókat és csak 300 kép fér egy lemezre. :)

    Dare2Live: ha az új Pentax objektívek közül jópár darab kirajzolja majd a teljes Leica-méretet, szvsz elég jó esély van ff-vázra, belátható időn belül. Már csak a Foveont kéne bevásárolni a boltba :)

  • #27070592

    törölt tag

    válasz Dare2Live #452 üzenetére

    Várjuk meg az új firmet. A bulb-mode problema megoldása engem is érdekel többek között.

  • #27070592

    törölt tag

    válasz Dare2Live #476 üzenetére

    fogalmam sincs Pentaxnál, hogyvan ellenben....

    Hotyhogy nem tudod vazze, pont te linkelted az erről (is) szót ejtő interview-t: [link]
    Linkelsz itt összevissza... :DDD

    Pentax Team: As you know, a single layer type CCD has Bayer type filter arrangement (R & G, G & B filters are arranged alternately). In a 4 channel readout, R, Gr, Gb and B are each read into separate channels. There is concern about the errors between Gr (G filter in red row) and Gb (G filter in blue row). In the case of 4ch R/O, each is read by a separate path, creating errors by different paths. These errors should be corrected in later processing, but if it’s not done properly, the resolution would have to be lowered, or banding shows up. On the other hand, in 2ch R/O, since one channel reads R & B, and another reads Gr & Gb, Gr and Gb signals can be processed equally in hardware. If the speed is of utmost importance, a 4ch might be appropriate, but we believe that, from the viewpoint of overall balanced performance, 2ch would be best.

  • #27070592

    törölt tag

    válasz Dare2Live #492 üzenetére

    Pleiades fórumtársnak rendelkezésre áll egy k10d ugye. Sztem nem venné zaklatásnak ha megkérnénk egy tesztsorozat készítésére. Engem pl érdekelne milyen zajszintet produkál a gép kifejezetten szaksz fényviszonyok között. Esti kültéri, városi vagy természetfotókra gondolok, alapoptikával, állványról. Blendeprioritás, aztán szépen végigmenni az összes elérhető iso-értéken, exiffel. Cerintem elég jól látható lenne, hogy rossz fénynél mit hoz a gép. De lehet jönni a saját ötletekkel is. Ph segít. (?)

    Bár elég rég volt már itt Pleiades, pár napja kérdeztem tőle bulb időről privátban, de még nem válaszolt. :)

  • #27070592

    törölt tag

    Vége a vacillálásnak. Én is a Pentax és a K10D javára billentettem. Sürgetősen kesh-előállításba kell fogni.:)

  • #27070592

    törölt tag

    válasz Dare2Live #531 üzenetére

    Hello. Látom előfordulsz egy másik ismert fórumon is, feldobtam ott egy kérdést és te válaszoltál másodiknak. Mondjuk érthető...k10d-ről volt szó...:) De láttam ott már Perempe és Pacorro fórumtársakat is.

    Egyre nő bennem a kiváncsiság a 16-50/2.8 árával kapcsolatban. Bár valószínű kitobival veszem meg a vázat (ha kijött az új firm), meg hozzá egy használt smc 100-300-as Pentaxot. 16-50 majd később...sajnos...

    Bee fórumtárstól azonnali hatállyal követeljük az első tapactalatokat! Egyébként gratula a géphez.

  • #27070592

    törölt tag

    válasz Dare2Live #739 üzenetére

    Helloé oahu.

    bennfentes Pentaxereket (Dare2, Pleiades) kérdezném, hogy vajh megoldódott-e már a k10d bulb-mode problemája. firmwarefrissítésre gondolok. még mindíg gondolkodom a gépen, de ha pont a bulb időt kéne kihagynom a fotós eszközök közül, akkor mást veszek
    Bocs ha már volt a kérdés, nincs időm visszaolvasni. Előre is köszi.

    :)

    [Szerkesztve]

  • #27070592

    törölt tag

    válasz Dare2Live #741 üzenetére

    thanx...kicsit nyugodtabb vagyok

    egyébként az a 77-es ezüst Limited baromi jól néz ki, ha majd egyszer Pentaxos leszek, tuti beszerzek egy ilyet. :B
    fixfókusz, minimál-dof, max-élesség és más hülyeségek...

  • #27070592

    törölt tag

    válasz Szten Márs #1706 üzenetére

    Nem beleszólásképpen, de nem olyan ez a két három pixeles hiba, mintha egy 80x120 centis nagyítást néznél öt centiről? Persze az ember joggal várjhatja el hogy egy középkat. gép makulátlan fotókat produkáljon, dehát jelenleg itt tart a technika. Lehet hogy megnyugodna a lelked ha kicseréltetnéd a vázat, de szerintem ez a szőrszálnak az ő hasogatása. Inkább fotózz.

  • #27070592

    törölt tag

    válasz Szten Márs #1709 üzenetére

    Szerintem próbáld meg szimulálni a nyári 35 40 (45) fokokat, és olyan körülmények között lőni pár tesztképet. Ha az effekt erősödik, akkor esetleg csere szóba jöhet. Különben szerintem megérdemelsz egy tökéletes gépet, kb nyolcvanháromezer-ötszázkilencvenhét embernek adtál itt a fórumon használható infókat. :D Van egy pentaxos ismerősöm, most épp K10D-je van, és csak a legjobbakat mondja róla. Tánc-mozgás-színház és koncertfotó a fő profilja.

Új hozzászólás Aktív témák