Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz nesa #51862 üzenetére

    Én a munkahelyemen rendezvényfotózok is nagyon sokat, a jó öreg Canon 350D-mmel, ha nincs benne 200e expó, akkor 1db se (8 éves a gép). Kutya baja. Annyi, hogy a gyári, 18-55m kitobi (fröccsöntött kínai játékszer) kezdi megadni magát, minden X-edik expónál beragad a blendéje. Ilyenkor kép sem készül, ERR 99-el elszáll és ütögetésre ugrik vissza :D De a Sigma 55-200-asom még teljesen hibátlan, pedig abban is van pár tízezer lövés.

    Pedig, ez a gép (350D) állítólag gyárilag 30.000 expóra van "hitelesítve". Afelett ajándék minden kép. De mondom, nekem 200e kép ha nincs benne, akkor egy sem. 1-1 rendezvényen akár 1500-2000 képet is lövök. Egy nagyobb, egész hétvégés megmozduláson nem ritka a 10.000 kép sem, persze ezek NAGYON nagy válogatáson, szanáláson esnek át, 90%-ka kuka lesz végül (tudom, ez az én hibám, lehetne rögtön csak jó képeket készíteni :D).

    Szóval 10.000 kép az gyakorlatilag valóban semmi. Az kb. olyan, mintha vennél egy autót szintén 10.000 km-rel, ami gyakorlatilag szalon állapotú, bejáratós autót jelent.

    Amúgy ha gondolod, eladó a <200e expós gépem :D :D Ez legalább már bizonyította, hogy BÍRJA! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák