Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovad

    csendes tag

    Halika !

    Előszőr is grat az sok okos meoldáshoz amit itt olvashatunk .
    Egy hete kezdtem el foglalkozni a témával és elég gyorsan szinte már az első napon arra a megállapításra jutottam , hogy ezzel a rendszerrel érdemes foglalkozni .

    Az első 1-2 telepítés ment is könnyen és amit itt is leírtatok az ingyenes tárhelyeknél fellép néhány gond , de sokminden megoldható , csak nem biztos , hogy érdemes ott üzemeltetni egy webshop -ot .

    Most egy normális serveren szeretnék beüzemelni egy áruházat , ami stépen lassan haladgat is , de gy problémával nem nagyon tudok mit kezdeni .
    Nevezetesen karakterkódolási bajom van . Én a v2.2 RC2-t tettem fel és ha jól olvastam akkor az ISO küdolásban van . Ami nem egészen tiszta nekem , hogy ha a magyar nyelvi file-t megnyitom "NotePad++" -al, akkor az ANSI as UTF-8 -at ír , de ha a telepített php-kat nyitommeg azoknál sima ANSI -t látok csak ...
    A szolgáltatóm leírásaiban többszőr is utal arra , hogy UTF-8 kódolást használjunk .

    A lényeg a lényeg ! A feltöltött webshop megy, a kódolása jó az oldalnak egyetlen kivétellel .
    A láblécben a "569 lapletöltés 2008 febru?r 21, cs?t?rt?k" olvasható . Miként lehetne ezt orvosolni szerintetek ? :F

    -- kovad --

Új hozzászólás Aktív témák