Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lovi27

    addikt

    válasz tjsz #4814 üzenetére

    Szia!

    Még nem használtam az rsync szolgáltatást, ezért a véleményem nem biztos, de majd kijavítanak amiben tévedek.

    "miért van egy rsync-es daemon-ra való hivatkozás..."
    Mert ha például a szinkronizáció jelszóval védett, akkor a daemon fut a háttérben és a távoli szerverrel ő intézi a hitelesítést.

    "a WDR3600-oson nem kell telepíteni semmit."
    Szerintem se szükséges, így ebben az esetben távoli szerverről sem beszélhetünk. Az OMV-és gépen fut az rsync szolgáltatás, ami egy távoli mappát egy helyihez szinkronizál. Megadod az elérési utakat (távoli és helyi), a szinkronizálási módot és ennyi. A szintaxisnak és az esetleges opciók értelmezésének kell utánanézned.

    [ Szerkesztve ]

  • vadkörte

    addikt

    válasz tjsz #4853 üzenetére

    ""statikus IP-t sem tudok beállítani."
    Hol? Mármint az Asus-on? Annak melyik oldalán? WAN? LAN?
    "
    Momentás se a kockán, se a router-en. A Voda-s LTE kockán statikus IP-t nem lehet megadni, csak DHCP-t tud az ASUS meg AP módban fut.

    ""Csakhogy ekkor a router-ben nem tudok fix átjáró címet adni, mivel az ugyebár nem statikus, minden felcsatlakozáskor változik."
    Ezt sem értem teljesen: ha a Vodkafone-énk kocka cucca router-ként funkciónál, akkor a LAN felőli oldalon ugyanazt a belső IP tartományt használja, nem? Ha pedig igen, akkor ott ennek a kockának fix belső IP címe van?"
    Vagy valamit nagyon félreértettem?
    "

    Bocs, nem fogalmaztam eléggé egyértelműen. Hiába, na nehezek a hétfő reggelek... A probléma az, hogy a kockának nincs "csak" modem üzemmódja, így ha a router-ként is üzemelő LTE kocka mögé az ASUS-t router-ként tettem, akkor az ASUS állandóan nyavajgott. Volt egy tartománya a kockának - 192.168.8.x - meg volt egy az ASUS-nak - 192.168.1.x - működött a rendszer flottul, nem voltak problémák a statikus címekkel sem.
    A router jelenleg AP módban fut, átveszi a kocka beállításait, azonban a normál router üzemben elérhető funkciók ~75-80%-a most elérhetetlen. Most csak a 192.168.8.x-as tartomány "él". Így viszont volt már IP ütközés, az OMV-s Pi-m statikus 103-as IP-jét kapta az asztali gépem is. Néztem nagyot, hogy a szerver nem elérhető, előtte meg másoltam róla... Világosabb? :)

    De nem OFF-olok tovább

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák