Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rothfb

    veterán

    válasz sebgutkopf #40061 üzenetére

    Vicces, de van abban valami, amit mondasz. Én sosem értettem ezeket a színes csicsamicsa logókat. Meg, hogy sokszor már minden sarokba jut valami mozgó színes sz@r. Nem azt mondom, legyen logó, de áttetsző, fehér és ennyi. Vannak csatornák, akik már felismerték ezt, nem értem, a többi miért nem lát az orránál tovább. Ráadásul nézőket is vesztenek. Itt van pl a Sport1-2. Érthetetlen számomra, hogy évtized is kevés volt az élénk logójuk lecserélésére. Már a plazma Samsungomon is meglátszott a hülye élénk logójuk, de oleden kerülöm is a nézésüket. Érdekes a sokat szídott (politikailag) Spíler képes volt ennek a logó hülyeségnek a felismerésére. De ott vannak a Digi csatornák is, a fehér átlátszó logóikkal. Miért nem látja a többi csatorna, hogy átléptünk a 21.-ik századba? Voltak plazmák, most vannak oledek, egyre több. Miből állna alkalmazkodni?

  • daneel_hu

    addikt

    válasz sebgutkopf #40061 üzenetére

    "Miért a tv gyártó tehet a beégésről, normál használat esetén nincs észlelhető beégés, míg a csatornák a fix logókkal, vagy egyéb sarkokat csúfító tartalmakkal idézik elő a beégést. Fizessék ők a panel cserét, őket kéne beperelni. Legyenek logo mentesek, vagy max áttetsző fehér logo max 2 percig reklám után, stb... minden másért meg fizessenek.
    Jó vicc, hogy a user fizeti a tv előfizetést és még a készülékét is tönkre teszik. Ha fizetős a tartalom, akkor legyen logo mentes, márpedig ingyen kábel tv nincs.
    Van kedve valakinek egy próba pert indítani? :))"

    Mert fordítva ülsz a lovon. :)
    A tévé egyik feladata, hogy tévéműsort jelenítsen meg az adott készüléken, a tévéműsor már 30 vagy 40 évvel ezelőtt is "logós" volt, tehát ez nem kéne ujdonságnak lennie egy készülékgyártónak.
    Ha nem képes ilyen műsort megjeleníteni - vagy rövidtávon is károsodik -, akkor azt nehezen lehetne tévének hívni.

    Nyílván a kompromisszum lenne a jó, ami lényegében zajlik is. Tehát a tévécsatornák csökkentik a rikitó szarjaikat a logókban, az LG pedig méltányossági alapon panelt cserél.

    Lehetne amúgy törvényileg is kötelezni a tévécsatornákat az átlátszó fehér logóra, de erre valami közös akarat kell, aztán lenne rá mondjuk EU-s szabályozás. De amíg az ötlettől egy ilyen szar eljut a törvényig az több év.
    Egyébként nincs az a oledes per ahol ne a gyártó bukna szerintem... gyári profilok 80-as, 100-as oled fénnyel. Hírsávot beégeted 3-400 óra alatt. A kiskönyvben az van beírva, ne nézzem egyszerre sokáig... na de ha sokszor nézem rövid ideig akkor is pontosan ugyanaz a végeredmény. Utalás sincs erre.

    Az érdekes, hogy az USA-ban nincs per.
    De szerintem azért nincs mert full mindig peren kívüli egyezség van. :C

Új hozzászólás Aktív témák