Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szricsi_0917

    tag

    Sziasztok!

    Nagyon kezdő vasútasként szeretnék belecsöppenni az okos otthon témába. :)
    A felállás kezdésnek egy emeletes ház fűtés-hűtés automatizálása lenne. Ez egy külön állő alső felső szint, mert 2 generációs. Sajnos levegő-víz hőszívattyú rendszer nem megoldható, mert most radiátorok vannak a házban és akkor plusz költséggel járna a rendszer átépítése, hogy az már nem érné meg. Úgy gondoltam, hogy minden szobában lesz klíma (persze majd energetikai felmérés után kiderül, hogy kell-e minden szobába vagy kevesebbel is megoldható). Minden szinten van 1 konyha, 1 fürdő, 1 nappali és 3 hálószoba. A vízes helységekben nem lesz klíma, tehát emeletenként kb 4-5 klímával kell számolni. Helyes az a gondolatom, hogy minden szobába kell akkor egy termosztát ami majd vezérli a klímát, hogy milyen módon üzemeljen?
    Milyen termosztátot javasoltok (kábelezés kilőve) de ahogy olvasgattam sokan a xiaomi bt-os eszközére esküdtök vagy lenne esetleg jobb megoldás is hozzá? RPI4-re gondoltam és HA futna rajta. Klímából én Gree-re gondoltam, ahogy néztem a lényeg, hogy wifis legyen, de amúgy a Pulse típussal szemezgetek. Az elméleti programozási tudást még fel kell szívnom, mert ilyet még soha nem csináltam, de nem hiszem hogy azzal lenne gond, mert a google a barátom, és azért valamennyi tudással rendelkezem programozásban csak nem ezen a téren :)
    A két szint lelke egy rendszer lenne amúgy, csak valamennyire elválasztva ha lehetséges.
    Előre is köszi a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák