Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz #40935168 #17316 üzenetére

    Háromnál is többet próbáltam ki (vissza is vittem), mindegyik gázos volt. Most megvásároltam egy másik helyen (összesen idáig 6 darabot próbáltam ki). Egyébként körbetelefonáltam minden nagyobb boltot, sehol nincs belőle. Ez a mostani példány is rendszeresen téveszt, de nem akkorákat, mint az előző. Nem mindegy bizonyos témáknál, hogy vertikálisan vagy horizontálisan tartom a gépem (ez mindegyik darabra igaz volt, amiket kipróbáltam). Legegyszerűbb módja a kipróbálásnak egy A4-es papír közepén egy fekete csíkkal. Lefényképezni különböző fókusz- és tárgytávolságok mellett vízszintesen és függőlegesen tartva a lapot. Mindegyik téveszt! Szervizben is mindent próbáltak megtenni, de reménytelen ez az üveg. Egyszerűen nem 100%-os. Kompromisszumokkal használható: A vázon be kel állítani, hogy ne egy fókuszpontot, hanem fókuszzónát használjon. Másik megoldás a Lifeview (sokkal lassabb), de ebben a két esetben legalább nem téveszt. Kizártnak tartom, hogy létezik tökéletesen működő darab. Amennyiben mégis, szívesen kipróbálnám!

    Venni fogok egy USB dokkolót és várom majd az új firmware-t.

    [ Szerkesztve ]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • *Ropi*

    félisten

    válasz #40935168 #17316 üzenetére

    Sajna az új szériából voltak a rosszak is. :(

    Optikához a lensbuyersguide.com :)

    (#17320) Damage: Azt figyelembe vetted a V/F tesztelésnél, hogy melyik AF pont mire érzékeny?

    (#17326) aleister: Soha nem általánosságban beszéltem a Canonokról, csak az 5D3-on nem találkoztam még vele sokszor. :))

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák