Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz BigBlackDog #13941 üzenetére

    Ha 100k alatt gondolkodsz akkor 55-200VR is jó obi. Ne tévesszen meg a viszonylag egyszerűnek tűnő felépítése és ne riasszon el a műanyag bajonett. Nagyon jó kis obi.
    Vagy 55-300VR. ennek - én úgy olvastam - nincs jobb képe az előbb említettnél, csak "hosszabb" és fém bajonettes.
    Mindkettő stabis.

    100k körül, vagy picit felette van a tamron 70-300 VC. Jó ár/érték arányú. A VC elég jól teljesít.
    160k körül nikkor 70-300VR. Nem szokták ajánlani mert drágább az előbbinél és azt mondják nem jobb az előbbinél. (én mondjuk újra ezt venném, számomra meggyőzőbb mint a tami, de ez ízlés kérédse)
    Ez utóbbi kettő annyival jobb, hogy gyorsabb és pontosabb az AF, jobb az építése, és - habár nekem ez sosem volt előny - FX gépeken is használható büntetlenül.
    Cserébe nagyobb és nehezebb az 55-200/300 obiknál.

    Ha csak kóstolgatni akarod a telék világát akor inkább az első 2 közül valamelyiket.
    Ha komolyabban gondolod, akkor az utóbbi kettő közül.

    Persze vannak még telék. Fényerősek és élesebbek meg használtak meg gyengébbek, de szerintem a fentiekből indulásnak lehet választani....
    Lehet ajánlanak majd 70-200 f2.8-as sigmát kb 150k használtan.
    Ha gyors mozgást akarsz fotózni, pláne csarnokban, beltérben, akkor f2.8-as obi kell majd neked.
    Amiket én ajánlottam, azok mind f4, vagy f4,5-ről indulnak f5,6-ig.
    DE a D5100-nak elég jó szenzora van és picit bátrabban mehetsz fel iso-ban.

    Általában reciprok szabályt szokták mondani kézből kitartva, az iso-t állítva. Tehát 300mm-en min 450.
    DE ha mozgó témát fotózol ennél is több kellhet. Kivéve a svenket...

    Ha játszik a használt akkor olcsóbban kifoghatod a fenti obikat, akár a fényerős teléket.

    Ha valamit nem jól írtam, majd javítják a srácok.... :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák