Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • betyarr

    veterán

    válasz Sirandrish #41093 üzenetére

    magyarázatot én sem tudok,illetve már vagy 10 éve én is itthon csinálom magamnak,de régen pontosan így voltam én is ezzel: megnyitott egy pizzéria és olyan pizzákat csináltak,hogy mondom én mindig innn fogok rendelni.aztán pár hónapon belül mérhetetlen rossz lett.nyilván ez egy olyan dolog,hogy 1-2 alkalommal el lehet cseszni,de egy idő után folyamatosan már kevés erre az esély.én arra a következtetére jutottam,hogy többminden lehet az ok:
    1. a szakács cseréje
    2. a tulaj cseréje (volt erre példa többször is anno,hogy a név nem változott,de a tulaj igen)
    3. esetleg az is,hogy a tulaj számvetett és arra jutott hogy így nem mehet tovább,kell a zsé és szépen elkezd spórolni a hozzávalókon (itt nem csak a kapzsiság van,hanem az is hogy itt m.o.-n azért nem mindig olyan könnyű a vállalkozóknak)
    4. sokat számít az is hogy a vendég helyben eszik,vagy rendel.ugyanis ha helyben eszik,akkor sokkal könnyebben előfordul,hogy egyszerűen visszaviteti a pincérrel a kaját.de amikor rendeled,akkor nem nagyon fogod felhívni a céget,hogy jöjjenek érte vissza,vagy mégkevésbé viszed te magad vissza a pizzát,vagy egyéb kaját
    5. nagy a jelentősége annak is,hogy a tulaj milyen gyakran néz rá az alkalmazottakra.a szentistvánon volt egyszer egy pizzéria vagy 14 évvel ezelőtt.ott a tulaj mindig ott volt és a pizza űberkirály volt.ő maga sokszor megkérdezte a vendégeket,hogy hogy ízlett,ha nem ízlett akkor miért nem.persze roppant kedvesen és illedelmesen.sajnos rövid időn belül meg is szűnt :O

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák