Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SityiSXT

    őstag

    válasz koncsik #12055 üzenetére

    Igen, nekem GOG-on van meg. Egész jó, noha a színészi teljesítmény messze nem Oscar díjas, illetve a sztori sem egy egetrengető valami - de az interaktivitás és az egyes sztoriszálak elágazása szerintem bőven kárpótol.

    Gyerektémához hozzászólva:
    Nálunk nincs kifejezett képernyőtilalom, de nem preferáljuk - ha lehet, mással foglaljuk le a kicsi lányt. Ettől függetlenül ha kéri, szoktuk engedni (amúgy 20 percnél tovább amúgy sem érdekli, annyi meg belefér). Most az Overcookeddal a gamepades irányítást gyakorolja, az érintőképernyő már egész jól megy neki: néha ha nincs más, a telefonomon lévő Autodesk Sketchbookkal rajzolgat (és már tud ecsetet és színt választani). A Labo is egész jópofa ilyen szempontból: a zongorával játékosan tanulja az énekhangokat, a házikó a kis lénnyel pedig a kézügyességét fejleszti, ahogy a különféle kütyüket dugja be a házba (meg a szem-kéz koordinációt, amikor az érintőképernyőn keresztül eteti vagy "kommunikál" a lényecskével). A bölcsiben mondták a gondozónők, hogy a kézügyessége és a szem-kéz koordinációs képessége átlagon felüli, ezt azért részben én betudom ennek is. Nem ördögtől való az, ha a gyerek videojátékokkal játszik, csak szülői felelősség is társuljon hozzá! Ugyanígy szerintem az okostelefont se kell feltétlenül tiltani iskolás gyerektől - inkább a helyes és mértékletes használatra kell rávezetni, hiszen mégiscsak a XXI. században élünk (aztán ha odakerülök a lányommal, majd kiderül, hogy is fogjuk mi ezt valójában megélni).

Új hozzászólás Aktív témák