Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simron

    tag

    Sziasztok, nem találtam más helyet így ide írom le a problémámat. Van egy ősöreg konfigurációm, eddig megbízhatóan működött, pár napja bekapcsoláskor a szokásos bios boot csipogás után indulás helyett még egy rövidet csipog és nem ad képet a képernyő, az egér felvillan, de utána már nem világít, de elvileg a billentyűzet működik, mert a Ctrl-Alt-Del kombinációra újraindul a rendszer, illetve a ventik (CPU, VGA) pörögnek, az alaplap és a VGA ledjei zölden világítanak. Mindent lehúztam róla, csak a VGA kártya maradt akkor is ugyanezt csinálja, kb fél éve volt VGA problémám, akkor más csipogást csinált és akkor cserélnem kellett a VGA-t. Utánanéztem a bios hangjelzéseknek és két rövidre memória hibát ír, kiszedtem a modulokat megtisztítottam és mindenféle variációban kipróbáltam a két modult, illetve mindkettőt külön külön is, de maradt a boot sípolás utáni rövid sípolás és a sötét képernyő. Szereztem bele másik memória modulokat, de azokkal is ugyanez a helyzet, boot síphangja után pár másodperccel még egy rövid sípolás és utána nem megy tovább. Van valakinek ötlete, mert csak úgy látatlanba nem akarok alkatrészeket venni, sőt azt sem tudom mit kellene cserélni a gépben.

  • simron

    tag

    válasz Graphics #39312 üzenetére

    Köszönöm a javaslatokat (batman válaszát is) , tegnap este még próbálkoztam vele, nem szedtem szét teljesen a gépet, de minden csatlakozót leszedtem, kifújtam belőlük a port, majd visszaraktam, de semmi változás nem történt, már alaplap hibára gondoltam és néztem is közeli szervizeket, este lefekvés előtt még kiszedtem az alaplapból az elemet és egész éjszakára úgy hagytam, majd reggel beletettem és simán elindult hiba nélkül a gép a BIOS reset után, ami azért is érdekes, mert legalább 3 bios resetet csináltam már korábban 5-30 perces várakozási időkkel, mielőtt visszatettem volna az elemet. Szóval rejtélyes, de megoldódott.

    [ Szerkesztve ]

  • simron

    tag

    válasz Graphics #39318 üzenetére

    Igen kihúztam, már többször csináltam BIOS resetet éppen azért voltam tanácstalan, mert azokat a lépéseket megcsináltam, amit szoktam, és bezavart a BIOS hangjelzése, ami alapján a memória hibára gondoltam, de mivel a beszerzett ramokkal is ugyanazt csinálta, így nem tudtam mi lehet a gond. Most jut eszembe, hogy a monitort korábban nem áramtalanítottam, csak simán kikapcsoltam (persze a VGA-ból kihúztam, meg a VGA-t is kiszedtem-visszaraktam) most este viszont azt is kihúztam, esetleg az áramtalanítás segíthetett ezen a problémán? Nekem mondjuk furcsa lenne, ha a monitor produkálna ilyen hibát, de ki tudja.

  • simron

    tag

    Sziasztok!
    Fiam alkatrészenként vásárolt egy gépet, most jutott el oda, hogy összerakjuk az alábbi alkatrészekből:

    Alaplap: ASUS Prime B450M A II
    processzor: AMD Ryzen5 5600G
    memória: HyperX Fury 3200 Mhz 2X8 Gb (KF432C16BB)
    meghajtó: Adata XPG SX8200 Pro
    tápegység: Chieftec Eco GPE 700S
    ház: Zalman N5TF
    +ACER monitor, Logitech egér, Trust billentyűzet

    Az alaplap gyári oldala szerint elvileg kompatibilis a processzorral, de azért összerakás előtt csináltunk egy BIOS frissítést, ami a gyári oldal leírása alapján gond nélkül megtörtént (BIOS FlashBack).

    Videókártya egyelőre nincs a gépben, a procit használná videókártya helyett, amíg össze nem gyűjti a pénzt a videokártyára is.

    A probléma, hogy induláskor felpörögnek a ház ventik, a CPU venti és elindul a BOOT, de utána 1 hosszú és 2 rövid sípszó hibaüzenettel (ami elvileg VGA hibára utal) megáll a gép, nem ad képet a monitoron.

    Én nem ismerem ezt a procit, elképzelhető, hogy VGA kártya nélkül egyáltalán nem indul el? Mondjuk elvileg az alaplapon is van integrált VGA, így azzal gondolom el kellene indulnia.

    Esetleg valaki találkozott hasonló problémával, vagy esetleg van valami ötletetek, mi lehet a gond?

    Köszönöm
    Roland

  • simron

    tag

    válasz ColdMan #48103 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm, a CMOS reset valamiért kimaradt. A gyári leírás szerint megcsináltam a resetet (elem benne maradt, csak rövidre zárás), utána a két rammal ugyanazt csinálta, majd az egyikkel és a másikkal is produkálta a hibát. Ezután csináltam egy elemkivevős, rövidre zárós CMOS resetet és VOILÁ, mindkét rammal, valamint külön - külön is elindul. Még egyszer köszönöm, évek óta nem nyúltam géphez, nem raktam össze, így a CMOS resetre egy új gépnél nem gondoltam. Ezer hála.

  • simron

    tag

    Sziasztok lenne mégegy problémám reggel amikor a fiam bekapcsolta a gépét teljesen jól ment rajta minden játszott rajta stb. De most bekapcsolásnál megint az van hogy felpörög és 1hósszú és 2 rövidebb pittyenés hallatszik és se kép se hang. Aki tudna segíteni annak nagyon megköszönném

Új hozzászólás Aktív témák