Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MartinIsti

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy oltári nagy problémám, de nem tudom pontosan, mi okozza:
    Tavaly decemberben vettem egy Sulinetes gépet. Mostanáig nem volt vele semmi bajom - némi zörgést leszámítva, de az nem nagy horderejű dolog -, múlt pénteken azonban vettem egy 512MB-s Corsair RAM-ot (ugyanolyat, amilyen már volt is benne), és erre bedobta a törülközőt. Egyrészt nem ismerte fel - a BIOS-ban is csak fél gigát írt ki -, másrészt azóta 5-10 perc rendes működés után az éppen elindított program lefagy, újraindításkor pedig már nem indul el a rendszer. Első alkalommal még ekkor sem tűnt helyrehozhatatlannak a dolog, mert gondoltam, hogy újratelepítem a rendszert, aztán megy minden úgy, ahogy eddig, és majd később utánajárok, mi is a gond a memóriával.
    Sajnos azonban a telepítés után, mikor már az alaplap és videókártya driverek is fent voltak, az Office/adobe/... telepítése közben/után ismét a már ismert dolog jött: az éppen aktuális progi nem indul el, a rendszer lefagy, újraindításkor hiba. Legalább 5-ször telepítettem újra a Windows (XP-t), különböző variációkkal a memória behelyezését illetően (régi az első slotban, régi a másodikban...) Azóta sem működik, és így az 5. után már nem láttam értelmét, mert nem értem, mi is a hiba.

    Dióhéjban a paraméterek:
    ABIT KV8 pro alaplap
    AMD 3000+ 64 bites proci
    Sapphire Radeon 9800pro 128MB-s videokártya
    512MB Corsair RAM

    Van valakinek ötlete, hogy mi a fene bibije lehet? Elvileg ma viszem szervízbe, de kicsit félek a dologtól: tudjátok, nem szívesen engedi ki az ember a masináját a kezei közül:o)

    ''When the sailmen's sailing away, he shows that the dream of Lemuria is true''

Új hozzászólás Aktív témák