Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PilG

    kezdő

    Udv a Topiclakoknak!

    Hazepites kozben vagyok, aminek egyik lepese lesz a napelem rendszer telepitese, ezzel kapcsolatban gyujtok informaciokat.
    40-45 fokos, kelet-nyugat iranyu tetofeluleteim vannak (a teto gerince kb 9 fokkal ter el az eszak-del iranytol), teljesen arnyekmentes.
    A teto felulet ~8m szeles x ~4m, szoval elkepzelesem szerint max egy sor/7db napelem mehet fel oldalankent. (Nem szeretnem takarni a szellozocserepeket, meg napelem ne dobja at a vizet csatorna felett)
    Olyan 3 fazisu 4kW-os invertert szeretnek feltenni, ami kesobbiekben aksival bovitheto lenne.
    Ha jol tudom a Huawei-nek van ilyen (esetleg ha valaki tud pontos tipus mondani azt megkoszonnem), egyeb gyartoknal tudtok?
    Elozo hozzaszolasoknal olvastam, hogy igy hogy atellenes oldalon lesznek a panelek jobban tul lehet pakolni, erre esetleg valaki tud konkretabbat mondani? Jol sejtem, hogy ez fugg az invertertol is?
    Mi az optimalisabb megoldas, ha kevesebb nagyobb teljesitmenyu panelt teszek fel, vagy ha tobb kissebbet?
    Hozzaszolasokat elore is koszonom!

Új hozzászólás Aktív témák