Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz agyarka #1772 üzenetére

    Az 1323 kWh/kWp nagyon jó eredmény, még engem is meglep!
    Nézzük sorban:
    - Az inverter természetesen hazudik, hiszen DC értékekből számol, azaz transzormálási veszteség nélküli értékek vannak.
    - A napelemek mindegyikét már pozitív tűréssel számolják, márpedig az némelyik gyártónál akár +3% is lehet!
    - A PVGIS sztringinverrel kalkulál, ráadásul abból is évek óta ugyan azokkal a veszteségi értékekkel - ha csak át nem írod magadnak!
    - A sztringinverterek teljesítményét mindig a sztringek leggyengébb napeleme határozza meg (normál napelem esetén). Az SE épp ezért lett az utóbbi időben a favoritom, mert a napelemek nem befolyásolják egymás teljesítményét! Ez telepítés után még csak minimális különbséget eredményez, de mondjuk 10 év múlva, az eltérő degradáció már jelentős különbséget fog eredményezni a sztringinverter, és az SE között.
    - Továbbá az elmúlt egy év eléggé napsütéses volt, ami szintén pozitív hatással van a rendszer éves termelésére!
    + Érdemes lenne esetleg megkérdezni, hogy takarította-e a napelemeket?

    Szóval összefoglalva nagyon szép az eredmény, és a fentiek figyelembevételével nem is irreális!

    Elszámolásnál szerencsére a fázisokat összesítik! A korábbi ad-vesz mérők még kiírták, hogy 1.8.1, 1.8.2, 1.8.3, és 2.8.1, 2.8.2, 2.8.3, de a mostaniaknál már csak az 1.8.0 és 2.8.0 értéket szoktam látni (ma is pont voltam egy rendszerre ránézni, és ott is úgy volt)!
    De gondolj csak bele, ha te normál 3 fázisú felhasználó vagy, akkor sem fázisonként kapod a számlát! ;)

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák