Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bobace

    őstag

    válasz szilacus #267 üzenetére

    Hát 2 ponttal valóban nem vagy túl acélos. Nekem 4 pontom van, 2 gyerek miatt, de szintén Debrecen, ez a meg lehet próbálni, de kérdés, hogy érdemes-e kategória, igazából pár száz, esetleg ezer család kap egy körben támogatást egy régióban az egyes kategóriákban. Én még mindig nem bírtam eldönteni, hogy egyáltalán fogjak-e bele, vagy az 50%-os. Hosszabb távon ez utóbbi jobbnak tűnik, de a másiknak persze előnye lenne, hogy nem kell bele pénz, így mint rezsibe besegítő dolog az is legitim lehet. Illetve mivel a fogyasztásom nem túl nagy még, ezért kellene bele saját pénz, hogy tegyek fel napelemet saját kontóra. Azt meg esetleg elszámolni az 50%-osra, ha lehet (teljesen különszámlázva meg minden).
    Ha van időd és energiád a pályázat elkészítésére, akkor meg lehet próbálni, ha nem sikerül, akkor meg az 50%-os. Mási kérdés, hogy meddig ülnek vajon a beadott pályázatokon.. Mert ha minden nagyon lassan őröl, akkor még az 50%-osról is le lehet csúszni... Szerintem ahhoz a papírokat érdemes beadni jövő ősszel, hogy ha bukik is az ember valami miatt, akkor még egyszer be tudja adni legalább. Szóval szoros.

    Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

  • siege5

    aktív tag

    válasz szilacus #267 üzenetére

    Nekem inkább az ellenkezőjét állították.
    Beszéltem több céggel köztük az egyik egész jóban van az egyik ilyen országos lebonyolító szervezettel. Most hogy mennyire igaz nem tudom de ugye van egy összeg ami erre fordítható, és bár meglepő de közel sem érik el ezt az összeget. Vagyis érhetnék csak nincs annyi cég és akkora fedezet ami ezt elő tudná finanszírozni. Szóval mit csinálnak a cégek? Kiszamolják hogy mennyit tudnak ebbe belefektetni ehhez kialakitanak egy maximális projektszámot, és amíg be nem telik szerződnek le az emberekkel. Mivel az országos eus limitet nem érik el, a sajátjukba viszont meg belefutnak, igy lényegében nem is pont, hanem inkább gyorsaság alapján dől el kik jutnak be az első fordulóba.

    [ Szerkesztve ]

  • BlackJack21

    tag

    válasz szilacus #1597 üzenetére

    Ha el lett indítva az ügyintézés az áramszolgáltató felé( van MGT), akkor van rá esély, de ha nem, akkor ezt már idén nem jön össze valószínűleg a szolgáltató leterheltsége, lassúsága miatt..

Új hozzászólás Aktív témák