Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jorus

    nagyúr

    válasz marquuard #42658 üzenetére

    Az adott chiptől függ, mikor fekszik ki. Anno DDR2-ben volt RAM-om, ami 2.65V valós (2.8V BIOS) feszt kapott és a mai napig működik, igaz 2.45V alatt már nem hajlandó elindulni, mert a túlfesz miatti degradációból következően jelentősen megnőtt a feszigénye. Egy másik, elvileg ugyanolyan D9 Micron MGH-val szerelt modul meg 2.5V valós fesznél kipurcant. Nincs biztos recept, hogy meddig biztonságos a feszemelés, az adott chiptől, modultól, laptól is függ. Az én 1600-as kék HyperX-eim 1.65V-vel mennek cl9-ben 1800MHz-en, de csak mert így tudtam jól összelőni a proci frekijével, egyszer néztem meg 2000MHz környékén cl11-ben 1.72V környékén, de semmivel sem volt gyorsabb, mint cl9-ben 1800-on vagy 1600-on, és a RAM-vezérlő sem feltétlenül rajong a magas VDimm-ért, ezért csak 1800-on járatom.
    Olyat nem várhatsz tehát senkitől, hogy megmondja, hogy 1.654V-t még adhatsz a moduloknak, de 1.687V-t már nem. Javasolt a biztonságos zónában maradni, hacsak nem létszükséglet az a pár pont, amivel szintetikus tesztekben többet kap az adott konfig. Ez a te moduljaid esetében valós 1.65 - 1.7V körül alakul, minden ami efelett van, már kockázatos, neked kell eldöntened, meddig mész el.

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Új hozzászólás Aktív témák