Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sixday

    csendes tag

    Sziasztok RamTudorok,

    Nagy segítség kellene mert már a hajam tépem.
    Vettem a hardveraprón 4x1gb geil ddr2-800-as, 4-4-4-12 ramot, a narancssárga fémházas hűtésűt a gyerekeim gépébe.
    Az alaplap egy msi p43t-c51, az oprendszer 64 bites win7 home, friss telepítés, alaplapi driverkészlet fennvan.
    2 nap garit adott a ramokra az eladó, hazahoztam, bepattintottam, 2 órát ment rajta a memtest86, minden okés volt.
    Namármost a helyzet az hogy ha a gyerekek játszanak a gépen (mindegy mivel) akkor kb. fél óra múlva vagy kékhalál vagy elbootol a gép.
    Memtest86 változatlanul hibátlannak látja a ramot. :(
    Természetesen a ram nincs húzva, biosban minden optimal beállításon, az alaplap jól ismeri fel a ramokat és a sebességüket.

    Odáig eljutottam hogy az aida64 stress testjét ha ráeresztem akkor tudom reprodukálni a hibát, kb 20-30 percig minden okés aztán jön a kékhalál vagy reboot.
    Ezzel a módszerrel sikerült kisakkoznom a 4 gigából 2 gigát (2 modult) hogy itt lesz a gond, a másik 2 modul 1 órát ment az aida64 stresszteszten hiba nélkül.
    Természetesen ugyanabban a 2 slotban próbáltam őket, egymás melletti slotok, single channelben.

    És a lényeg:
    A logika szerint a két modulból az egyik hibás. Viszont magukban mindkét modul 1 órát ment a stresszteszten és nem volt semmi gond. Márpedig valamelyik rossz kell hogy legyen mert ha együtt vannak a gépben akkor halál van 25 perc után.

    Kérdések a következők:
    - a memtest86 miért mondja a ramra azt hogy fasza, ha ez nemigaz? Azthittem ez a progi az ultimate teszt :(
    - lehet-e a memtest86-al is olyan stressztesztet csinálni amit az aida64 tud?
    - miért nem azonnal ájul el a hibás modul, 20-30 percig miért jó és miért utána hal csak meg?
    - hogy a búbánatban tudnám a 2 hibásból kisakkozni hogy melyik a szar?

    Előre is köszi mindenkinek.

Új hozzászólás Aktív témák