Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qadron

    tag

    Sziasztok!

    Adott egy config:

    Asus p5k3 deluxe
    Intel core 2 duo E8200 2.66ghz
    asus gtx9800
    RAM:
    1 gb 1333 kingmax kb 5 éves
    1 gb 1333 kingmax kb 3 éves

    most vettem hozzá 2*2 gb 1600 kingmax ramot.

    Namost adott egy probléma: Ha auto-n hagyon a memóriabeállításokat, akkor overclocking faileddel indul a gép. Ha beállítom a maximális 1333 (ennyit bír az alaplap) akkor szintén. Ha levettem 1066-ra akkor elindul a gép, viszont szeret fagyogatni is a windows néha indulás után 10 perccel, néha több óra után.

    Létezik, hogy ez a 3 különböző időben beszerzett mondhatjuk vegyes ram nem szereti egymást? Milyen időzítéseket próbáljak meg? Most csak az új 4gb ram van benne (de így is csak 1066 mhz-n indul el) hátha így nem fog lefagyni, viszont érdekelne, hogy mit állítgassak időzítésen, állítsak-e valamit egyáltalán?

    Nemtudom számít-e de a régi 2 gigányi rammal 5,5 volt az élményindex, amikor beraktam hozzá a 4-et, akkor az összesen 6 giga ram ha elindult nagy nehezen a gép auto memória frekin (ami gyanítom levitte alap 800 mhz-re) akkor 6,5 volt, aztán mikor rájöttem, hogy 1066-on "stabilan" megy, akkor először kiírt 6,8-at, aztán windows csere és csak 6,7-et... Most hogy a két régit kivettem 4 gigával 1066-on 6,6-ot ír.

    Bármilyen tanácsra, ötletre, mit csináljak, mit ne csináljak-ra vevő vagyok :)

    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák