Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zag

    csendes tag

    Sziasztok!

    ABIT NF7 V2 alaplapom van, eddig 2x512 MB Kingston DDR400 RAM volt benne, dual channel-ben. Most vettem hozzá 1 GB Kingmax DDR400 RAM-ot, és azóta néha újraindul. Memtest86-tal külön kiteszteltem a modulokat, mindhárom slotban, és csak a DIMM1-ben jelzett hibát az új modul esetében (az 5. tesztnél), ezért most a DIMM1=512 MB, DIMM2=1 GB, DIMM3=512 MB (az AIDA64 valamiért máshogy látja a DIMM1-2-3 sorrendet, ez az alaplapi leírás szerinti DIMM1-2-3), és a dual channel is működik. Viszont egy dolgot nem értek, az alaplap leírásában ez szerepel:

    Memory
    • Three 184-pin DIMM slots
    • Supports 3 DIMMs DDR 200/266/333 (Max. 3GB)
    • Supports 2 DIMM DDR 400 (Max. 2GB)
    • Supports DDR 400 only when using an add-on VGA card (NF7-M)

    Ez azt jelenti, hogy 3 DIMM esetén nem 200MHz-en fog ketyegni a RAM, csak 166-on, pontosabban, hogy csak ezt támogatja az alaplap? Mert az AIDA64 szerint most 200-on megy, a 3 modullal.

    A dual channel nem lényeges, mert ahogy olvastam AMD procik esetében 3-5%-os teljesítménynövekedést okoz, csak az a fontos, hogy stabil legyen a rendszerem.

    Plusz infó: a meglévő 2 db 512-es RAM teljesen megegyezik, az új, 1 GB-osnak viszont más a késleltetése, csatolok erről képet:

    Kérdések:

    - BIOS-ban állítsam át a RAM késleltetéseket, hogy egyformák legyenek, vagy ezt a BIOS/op. rendszer magától lekezeli biztonságosan és mindent hozzáigazít a leglassabb modulhoz?
    - szedjem ki az egyik 512-es modult, hogy a leírás szerinti 2 DIMM DDR400 feltételnek megfeleljek?
    - egyéb ötlet, javaslat?

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Zag

Új hozzászólás Aktív témák