Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz Frigetrus #5967 üzenetére

    Programozott módokkal szép jpg-k pottyannak ki a gépekből. A dslr képek észrevehetően szebbek, mint a kompakt. Valahol csak ez számít és manapság egyre inkább, ahogy megjelennek a turisták, akiknél egyre inkább dslr lóg a nyakban.
    Lehet RAW-ozol, meg PS-elsz és szuper képeket készítesz, de aki dslr-ből belépőt vagy haladót vesz, annak sokszor elég a jpg. Így is rácsodálkoznak milyen szép képeket lőnek.
    Lehet ezen most megbotránkozol, de ne a magyar piacból indulj ki! Itt nem mindenki engedhet meg magának FF gépet és ezért kénytelen az említett 2 kategóriából válogatni.
    Másol meg a dslr (még auto, vagy program módban is) = szuper kép és kész. Veszi, használja élvezi.
    Szóval hiába írod le a programmódot szvsz használják annyian manapság, mint mások a RAW + képszerkesztő kombót.
    Itt a fórumokon is leszólnak mindenkit, aki jpg-ben, pláne autó/programmódban lövöldöz...
    Szvsz persze.
    Én már hajlok arra, hogy mindenki úgy használja a dslr-t ahogy kedve tartja és nincs szükség dogmákra, hogy a dslr a fotózni tudók kizárólagos gépe. A gyárak is így gondolják, különben nem lenne benne auto meg programmód.... vedd és fotózz ahogy jólesik....

    24 MP-elt használok és tuti jó. Nem foglalkoztat melyik obim mit rajzol ki. Az eredmény fontos és az szééééép .... nekem.
    "én kisebb felbontású gépemmel készült kép bucira veri az ő 24megapixeles képet"
    :N :N ;) .
    Szerinted a nikon kiadna olyan gépet amihez kitobikat csomagol és szarabb képet ad, mint az előd széria??
    Én nem vitatom, hogy a fizikát tekintve, meg az elméletek szerint igazad/igazatok van, de ne aggód, a 24 MP gép tulajok nagyon is elégedettek a gépeikkel..... :K

    Ja ja egyezzünk ki a konklúziódban ;)

Új hozzászólás Aktív témák